Toinen vapaakirkkolainen loukkasi haukkumalla minua hidasjärkiseksi. Mitä mieltä olette täyttääkö kunnianloukkaus syytteen nosto rajan?
Vapaakirkollinen loukkasi
Loukattu
4
202
Vastaukset
- EiSaaHerjata
Ei täytä kunnianloukkauksen rajoja, mutta Raamatun mukaan Jeesuksen omat eivät saa toisistaan tuollaista kieltä käyttää.
Voit sanoa asian loukkaajalle, että hän teki synnin ja hänen tulee pytää anteeksi.
Jos ei pyydä anteeksi kerro seurakunnan Papille - mistäriitätuli
Mutta mikähän oli tuo varsinainen aihe?
Päästiinkö siinä varsinaisessa aiheessa sopuun tai jäikö jotakin hampaankoloon? Teräväkielisyys ja "minä olen ehdottomasti oikeassa" -asenne ovat valitettavia luonteenpiirteitä monilla uskovilla.
- näinminätekisin
Vedä turpiin sellaista.
Luuvitosella päin näköä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708