Toinen vapaakirkkolainen loukkasi haukkumalla minua hidasjärkiseksi. Mitä mieltä olette täyttääkö kunnianloukkaus syytteen nosto rajan?
Vapaakirkollinen loukkasi
Loukattu
4
146
Vastaukset
- EiSaaHerjata
Ei täytä kunnianloukkauksen rajoja, mutta Raamatun mukaan Jeesuksen omat eivät saa toisistaan tuollaista kieltä käyttää.
Voit sanoa asian loukkaajalle, että hän teki synnin ja hänen tulee pytää anteeksi.
Jos ei pyydä anteeksi kerro seurakunnan Papille - mistäriitätuli
Mutta mikähän oli tuo varsinainen aihe?
Päästiinkö siinä varsinaisessa aiheessa sopuun tai jäikö jotakin hampaankoloon? Teräväkielisyys ja "minä olen ehdottomasti oikeassa" -asenne ovat valitettavia luonteenpiirteitä monilla uskovilla.
- näinminätekisin
Vedä turpiin sellaista.
Luuvitosella päin näköä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522055
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271260Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.901127- 121970
- 35918
- 67899
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21785Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59777Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?45723