http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1450498148152.html
Muhahahahaha, siellä(kin) kyllä huomaa että mäntit, juntit ja pässit löytyvät enimmäkseen sen poliittisen kentän oikealta laidalta.
Muhahahahaha, siellä(kin) kyllä huomaa että mäntit, juntit ja pässit löytyvät enimmäkseen sen poliittisen kentän oikealta laidalta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oletkohan nyt punaperseapina ymmärtänyt koko jutun "vähän" väärin? Demokraateistakin käytännössä kaikki kuvittelivat tämän satukaupungin olevan olemassa, kun kerran 19 % kannatti pommituksia ja 36% vastusti niitä.
HALOO?
Olen pitänyt publikaaneja tähän asti nk. huonompana vaihtoehtona. En enää. Päivittäiset ählämien pommittamiset ovat oikein hyvä juttu.
Satukaupungin pommittaminen on periaatteessa halpaa.
Tosin setä samulin ollessa kyseessä pommittavat vahingossa moskovaa ja siitä ei hyvää seuraa.
Jenkeiltä hyytyy kyllä hymy, kun suurkaupungit muuttuvat tuhkaksi muslimien salakuljettamien ydinaseiden räjähtäessä samanaikaisesti tulevassa terroriaallossa, jonka rinnalla 9/11 kalpenee.