Sipilä höyryää inhimillisyydestä ja välittämisestä turvapaikan hakijoiden kohdalla kun sitä kysytään. Entäs suomalaisten kohdalla kun kysytään mitä tehdään syrjäytymisen ehkäisemiseksi tai mitä tehdään työttömyyden ja eriarvoisuuden poistamiseksi. Kyllä ollaan tekemässä leikkauksia palkkoihin ja työttömyysturvaan. Annetaan hotelleita turvapaikanhakioiden käyttöön mutta ei anneta suomalaisille asuntoa vaikka miten pyydettäisiin. Herätkää jo todellisuuteen suomalaiset hallitus on tällä hetkellä ihan munaton. Kyllä herrat kerää lisää rahaa itselleen vaikka millä konstilla keinoista välittämättä.
Sipilä on kaksinaamainen politikko.
jotain-pitäis-tehdä
652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuota tekoa ei voi kuin halveksia. Olisi mielummin antanut kotinsa vaikka 10 sotaveteraanille. Ymmärrän sinänsä vilpittömän auttamisen halun mutta kohde on perin juurin väärä. saako nämä onnelliset huijarit myös turvapaikan, hehän ovat nyt tavallaan pääministerin suojeluksessa. Kyllä tässä hölmöilyssä nauru maittaa mustaturville.
Sipilä ei ymmärrä maan johtamisesta mitään. Valtiota ei voi johtaa kun yritystä, joka takoo rahaa muutamalla tuotteella. Valtio koostuu monesta alueesta ja erilaisesti osaavista ihmisistä. Minusta tuntuu että Sipilä ei pidä työläisistä, vaikka he ovat olleet hänenkin yrityksensä kulmakivi..........hänellä on kova kiire leikata kaikki etuudet. Yleislakko ja heti, hallitus kaatuu 3 viikossa......
Sipilä ei ole vilpitön. Hän antaa kotinsa turvapaikanhakijoiden käyttöön vain siksi, että saa tästä asunnosta korvauksen SPR;ltä tai valtiolta. Sipilä metsästää vain rahaa.
Hallituspuolueet ovat suoraselkäkäisiä. Valtion siis suomaisten velka on hirveä. Velan voi maksaa vain viemällä. Kaupassa olevan Kaupan tavaran voi maksaa ainoastaan vienillä.
Mitäs jos joku piruparka tappaisi Sipilän. Suomessa ei koskaan ole tapettu pääministeriä. Se olisi tosi makeeta ja silloin jos koska Suomen lippu korkealle. sipilän poismeno ei varmaan haittaa ketään.
kikkeri todella asioton tuo kirjoutuksesi,jopa rikollinen.Minäkään en pidän Sipilän toimista mutta nyt kanssa saa mitä äänesti.Seuraavissa vaaleissa katotaa onko kanssa edelleen näin tyhmää.