Tänäkin Jouluna on jälleen hyvä muistaa Syyrian kristittyjä ja heidän suojelijoitaan, Bashar Al-Assadia ja Vladimir Putinia.
Hetki Syyrian kristityille
kotiuskontoisänmaa
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Herran siunausta oikeamielisille.
Боже, Царя храни!
https://www.youtube.com/watch?v=3qUFErfzIMc
Jumalan kiitos Putin, maailman vanhimmat kristilliset seurakunnat eivät joutuneet wahhabilaisten tuhoamiksi ja teurastamiksi.
Hah, ja Venäjällä ei saa lukea Raamattua kun joutuu Siperiaan pakkotöihin. Tosiasiassa Venäjä pommittaa kristittyjäkin Syyriassa ja al-Assad sortaa kristityjä. Tosin vähemmän sortaa kuin ISIS, mutta Venäjän maalit kun eivät ole ISIS alueilla.
Venäjän maalit ovat kaikki Syyrian kapinallisryhmät. Bashar al-Assadin aikana (2000-luvulla) Syyriassa ei ole tehty juuri lainkaan kristittyjen teloituksia. Sen sijaan Isis, Jabhat al-Nusra ja Vapaan Syyrian armeija teloittavat kristittyjä. USA tukee todistetusti Nusraa ja FSA:ta, eli tukee kristittyjen teloittamista.
Miksei sais lukea Raamattua?
Ilmeisesti "tiltujenvalheita" ei ole vielä päivittänyt aivojaan bolshevikkiajoista tähän päivään.
Miksi NATO-maat taistelevat wahhabilaisen Saudi-Arabian kanssa sekulaaria Assadia vastaan?
Ainahan Nato(=USA) on ääri-islamistien puolella ollut.
Herran siunausta Putinille!
Nec lux, nec potentiam, nec aurum exspecto.
On aika jälleen muistaa poismenneitä ystäviämme.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1451618987974
Ei naton vierasjoukkoja Suomeen, ei edes uudenvuoden kylään.