Ottaa päähän niin hemmetisti.Ei ulkovallat sillon paljon apua antaneet kun me suomalaisten puolesta siellä korvessa taisteltiin.Olis voinu koko joukko päästä siperiaan.Kaikille sodissa olleille kiitos siitä että puolustitte isänmaata
vaaran hetkellä.
Lisäksi annan tukeni niille jotka siellä Aasiassa
auttavat uhreja,ja uhreille jaksamista.
vaaran hetkellä.
Lisäksi annan tukeni niille jotka siellä Aasiassa
auttavat uhreja,ja uhreille jaksamista.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niinkö lyhyt on ihmisen muisti.....
Itsekkin olin Ruotsissa sotaa paossa, niinkuin monet ikäiseni lapset.
Jos haluat olla itsekäs niin ole hyvä vaan, avun antaminen vapaaehtoista.
Tervehdys!
Puhut kyllä vähän, mutta asiaa! Itsekin kanntan mielummin sotiemme vanhoja veteraaneja, kuin ko tapahtumaa.
Minun mielestäni tässä nyt luonto pitää taas itse huolta siitä, että maailma ei kauheasti ylikansoitu. Vaikka kuolleiden määrä onkin pieni maailman väestöön verrattuna niin pois on sekin maailmasta!
En kuitenkaan halua missään nimessä vähätellä tapahtunutta, mutta eipä ole kauheasti kyllä muistettu sotiemmekaan vetetaaneja, joiden joukko pinenee vuosi vuodelta.