Ja nuolen matujen perseitä.
MrJuha82outolintu : MINÄ OLEN HOMO
MrJuha82outolintu
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
"Ite oon sitä mieltä, että inhimillisyys pitää muistaa pakolaisasioissa eli ottakaamme ne, jotka oikeasti hädässä ja ne, jotka valmiita tekeen täällä duunia eikä pahat mielessä."
Oikeasti hädänalaisia, todellista turvapaikkaa tarvitsevia on n.3%(heitä voidaan auttaa). Seuraavaksi tulee 5% ISIS sotilaiden osuus, loput on onnenonkijoita, rikollisia ja terroristeja. Nyt kun noita 0n tänä vuonna lappanut n. 45 000 suomeen, niin voit laskea montako oikeasti avuntarvitsijaa tänne on tullut.
Suomesta on tullut turvasatama kansainvälisesti etsityille muslimiterroristeille/rikollisille, koska suomi myöntää enempiä kyselemättä tai taustoja selvittämättä uuden henkilöllisyyden.
Ihmettelen, miten hyysäri porukkaa väittää, että lähes jokainen vuohennussija on korkeasti koulutettu, mutta minkäänlaisia henkilöllisyyspapereita(edes tietoa milloin on syntyneet/missä) tai todistuksia koulutuksesta heillä ei ole. Suurin osa ei osaa edes lukea ja kirjoittaa.
Tämäkö patalaiska paskasakki meidän tulevaisuuden pelastaa? Kertoisiko joku hyysäri minulle, miten sivistymätön/kouluttamaton/oppimiskyvytön/haluton, ainoastaan sosiaalituilla koko loppuelämänsä suomessa oleileva paskiainen pelastaa suomen kestävyysvajeen? Kestävyysvajettahan te suvakit niin mieluusti käytätte argumenttina, tiedättekö te raukat edes mitä se tarkoittaa???