Venäjä tekee kaikkensa hajottaakseen eun.

Keinoja riittää. venäjä organisoi pakolaisvyöryn ym.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niinkö? Miksi se niin tekisi, kun on neuvotellut yhdentymisestä big-euroopan luomiseksi EU:n pääpuolueen, EPP:n kanssa, joita neuvotteluja on johtanut EU:sta Jyrki Katainen? Tiedot löytyvät Putinin puolueen Yhtenäinen Venäjä wikisivuilta. Miten Venäjä määräsi rajatarkastusta katsottavan läpi sormien, kun ensimmäiset "pakolaiset" vyöryivät rajan ylitse?

Äänestä

Siviiliin pommitus kyllä lisätä pakolaisten määrää. Just venäjän pommi iskut kohdistuu kouluihin, leipomoihin ja sairaaloihin.

Äänestä
  • Toistaiseksi vain USA on pommittanut onnistuneesti "Lääkärit ilman rajoja" sairaalaa.

    Äänestä

Sille ajatukselle voi vain antaa täyden tuen, EU joutaakin hajota ihan omaa mahdottomuuttaan ja toimimattomuuttaan. Se oli utopistinen illusio, ei muuta. Kaikilla Euroopan mailla menisi huomattavasti paremmin ilman EU:ta. Se on tiedossa, mutta kukaan ei uskalla myöntää tosiasiaa.

Äänestä

EU:ta tartte Venäjän hajottaa. Euroopan Unionihan on ajanut ihan itse itsensä täysin fiasko-vaiheeseen: alkuperäiset taloudelliset kriteerit jäsenyydestä kaadettu ihan omasta takaa laajenemisen kiimassa. Talous kuralla. Ja kaikenlaisia banaani-valtioita kynnyksellä kärkkymässä nytkin. Eihän EU:ssa pian mikään muu maa harjoita pitemmälle jalostettua tuotantoa kuin Saksa.
- Ja mitä niihin pakolaisiin tulee niin eikös se USA sinne arabimaihin luullut pystyttävänsä oman coca-cola -demokratiansa, jos ei viikossa niin kuukaudessa ainakin, siis kulttuuriin mistä puuttuu täysin demokraattiset perinteet. Tyypillistä jenkkien lapsellisuutta

Äänestä

Heti kun riippuvuus venäjän öljyistä ja kaasusta loppui, loppui venäjän keinot vaikutta EU maihin. Venäjän varkaita saa muhinoida omassa liemessä.

Äänestä

Putin ilmoitti EU viholliseksi, EU ja Suomi mukaan nyt on sotilaallinen uhka Venäläisille. En minä tiedä mitä se oikeastaan tarkoita, ehkä suomen juustoa ammutaan rajan ylittäessä.

Äänestä

kun ei tässä maailmassa oikein muut ole yhtään mitään paitsi Amerikka,tämmöset kaikenmaailman EU:t on ihan sekoseko hörönlörö lässynlässyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarpaat kirjoitti:

Keinoja riittää. venäjä organisoi pakolaisvyöryn ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu