SDP:n Reijo Paananen esittelee miesystävänsä

http://static.iltalehti.fi/uutiset/paananenjarakasetuMP_503_uu.jpg
11 vuoden rakkaustarina.

Vuonna 2012 SDP puoluesihteeriksi valittu Reijo Paananen oli 17 vuotta avioliitossa poikansa äidin kanssa.

Komea pari sanoisi Tarja.


Vuosia sitten homous oli sairaus, miksipä muuttunut, jos poliittisesti vapautettu.
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lech Walesa rasar mot homosexuella
Homosexuella ska inte ha en framträdande roll i politiken.
I stället borde de anpassa sig till "mindre ting i samhället".
Den polske demokratihjälten och Nobels fredspristagare Lech Walesa har väckt ilska efter sina homofobiska uttalanden.

I en teve-intervju i fredags sa Lech Walesa att han inte tycker att homosexuella ska ha någon rätt att sitta på parlamentets främre bänkar. Om de över huvud taget ska sitta någonstans ska de sitta längst bak eller "bakom en vägg", menar han.
– De måste veta att de är i minoritet och anpassa sig till mindre ting i samhället. De får inte stiga till de högsta höjderna, sa den förre fredspristagaren i programmet.

Äänestä

mikään sairaus ole se lähtee hakkaamalla.

Äänestä

Lech Walesa: ”Homot istukoot seinän takana”

Walesa sanoi TVN-kanavan haastattelussa, ettei homoseksuaaleilla ole oikeutta vaatia merkittäviä tehtäviä politiikassa. ”Heidän pitäisi tietää olevansa vähemmistö ja sopeutua pienempiin asioihin”, sanoi Nobelin rauhanpalkinnon vuonna 1983 saanut Walesa.

Walesan mukaan homoilla ei pitäisi olla oikeutta istua parlamentin etummaisilla riveillä. Jos heidän ylipäätään pitää olla parlamentissa, he voivat istua takarivissä ”tai jopa seinän takana”, totesi ex-presidentti.

”Vähemmistön ei pidä väkisin tunkeutua enemmistön joukkoon”, sanoi Walesa. Homoseksuaalien ”ei pidä pilata asioita muilta ja viedä enemmistöltä, mitä haluavat”, hän jatkoi.

Äänestä

huhut kertoo että homoyteen on löydetty hoito !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rutsaus- kirjoitti:

http://static.iltalehti.fi/uutiset/paananenjarakasetuMP_503_uu.jpg
11 vuoden rakkaustarina.

Vuonna 2012 SDP puoluesihteeriksi valittu Reijo Paananen oli 17 vuotta avioliitossa poikansa äidin kanssa.

Komea pari sanoisi Tarja.


Vuosia sitten homous oli sairaus, miksipä muuttunut, jos poliittisesti vapautettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu