Missä halvin autopesula sjoella

Mikä autopesula(automaatti) on seinäjoella edullisin ? en tarkoita epstorin itsepalvelua.
6615772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 66

Vanhimmat

Pestä tartte. Turhaa. Kumminki kuraantuu. Mäenoo koskaan pessy autoa, enkä pese. Täysin turhaa touhua. Kulkoo se auto pesemättäkin. Rstus.

Äänestä
  • Joo ei niitä sun alle tonnin romuja kannatakkaan pestä,menöö vesi sisään.

    Äänestä

Öö miks sun pitäs pestä auto??

Äänestä
  • Mieti sitä pesekkö vaatteitas

    Äänestä

Käyttöauton sisäpihalla alkaen 10,85e taitaa olla halvin.
Kalleimmat pesut jotain 14,80e ja saa valita ottaako harjapesun vai harjattoman.
Jos on innokas autonpesijä niin Rengastien Juhlapesussa alkaen 39e kk-maksulla saa käydä pesussa yöaikaan. Tarjolla ilmainen wifi-yhteys.
https://www.juhlapesu.fi/

Äänestä
  • Ohan se mahtavaa palvelua ku 13€ käsienpesua ja kuivaus pyyhkeillä ootellas Kahavit nurmon koliinis maahan tuliat vailla vertaa!!!!!11p tolle nurmon autopesulle no kysykää esim kesk.jukalta juu kaikki samoja taaperojoa ku auto kiiltää ps. Ti 27.8 aamupv menin oottaa vuoroa no hallis n.6 autoa niin kaveri tuli kysymään et mikä pesu no noin minuutti niin hallin ulko-ovelle ja justiinsa sisällä no15min ja 13€ käsin pesty ja kuivattu siis tolle en tiää onko turkkilaisia mutta aivan ehoton 1palkinto

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ohan se mahtavaa palvelua ku 13€ käsienpesua ja kuivaus pyyhkeillä ootellas Kahavit nurmon koliinis maahan tuliat vailla vertaa!!!!!11p tolle nurmon autopesulle no kysykää esim kesk.jukalta juu kaikki samoja taaperojoa ku auto kiiltää ps. Ti 27.8 aamupv menin oottaa vuoroa no hallis n.6 autoa niin kaveri tuli kysymään et mikä pesu no noin minuutti niin hallin ulko-ovelle ja justiinsa sisällä no15min ja 13€ käsin pesty ja kuivattu siis tolle en tiää onko turkkilaisia mutta aivan ehoton 1palkinto

    No se v50 sininen no että teette hemmetin hyvää jälkeä ja ootta ystävälisesti bot-223 v50 sininen heheh kyllä kansa puhuu mistä palvelu oon jo yli vuoren kehunut teitä ! En enään kun pitkät jonot🤭

    Äänestä

Törnävän Nesteellä ovat harjapesuthinnat kalleimmillaan jotain 14-15 euroa (jos nyt oikein muistan), mutta jos haluat puhtaan auton, käy Hyllykallion ST:llä (siellä hintoihin about kymppi lisää) tai keskustan City Car Washissa, jossa on vielä vähän kalliimmat hinnat, mutta pesu on sitten myös erinomainen. Hinta vaihtelee vuorokaudenajan ja maksutavan mukaan, auki siis 24 h. ST Hyllykalliokin on auki 22:een.
Tämä itteään paljon mainostanut TI-halli Valimontiellä on vuokrannut KAIKKI tilansa pois aikoja sitten, turhaan Facesta enää 'mainoksia' löytyy. Että sen pituinen tarina se. TI-halli löytyy tietysti edelleen Joupin Nesteeltä, ovat joustavia ajan&hintojen suhteen

Tuohon edelliseen "yöpesullemars" -myynti-ilmoon voisin todeta sen, että sinne autopesuun mennään pesettämään autoa, ei wifeilemään !

Äänestä

Citycarwashia on sitten ihan turha kehua. SUOMEN HUONOIN AUTOPESU. Niiden harjaton kone ei saa aina edes tuulilasia puhtaaksi. Kävin siellä lukemattomia kertoja kunnes hoksasin että automaattipesuloita on muuallakin. Citycarwashilla TÖRKEÄN kalliit hinnat (melkein parikymppiä) ja paremman pesun saa kun jättää auton sateella ulos.
Niillä on muilla paikkakunnilla harjapesujakin joilla varmaan tulee parempaa jälkeä mutta ne Seinäjoen koneet on sellaisia yksinkertaisia joissa on vain tavallinen tonnin painepesuri istutettu kiskoille ja tietokone ohjailee sitä. Aito harjallinen pesukone maksaa vähintään satatonnia ja tonnin leikkilaitteella ei saa sadantonnin jälkeä.

Äänestä
  • Cittarin autopesu on 12e, yöllä halvempi vielä.(tarjous 10e)

    Onhan tuossa uusi tähtipesu 67 tultaessa eli cittarin takana.

    Sitten on Minimanis, paikkoja löytyy jokaiselle kukkarolle ja autolle.

    Niin, että älä puhu paskaa ja molottaminen ei auta yhtään.

    Äänestä

Joupin Cittarilla saa autopesun melkein aina tarjouksessa alle kympillä kun ostaa useamman pesukoodin kerralla Info-tiskiltä. Tarjous usein sellainen että vaikkapa 50 eurolla saa 6 pesua.

Muistaako muuten kukaan onko siellä harjapesu vai harjaton? En ole siellä vuosiin käynyt kun alkoi kyllästyttää kun koko ajan kävi niin ettei ne koodit toimineetkaan. Kun meni sitten infoon valittamaan niin pahoittelivat että sähkökatko oli taas sekoittanut koneen ja kaikki koodit kadonneet koneen muistista mutta toki aina antoivat uudet koodit tilalle. Alkoi vain kyllästyttää kun vähän väliä sai ravata infossa vaihtamassa uusia koodeja joten en ole siellä enää vuosiin autoa pesettänyt mutta infon edustalla on melkein aina iso tarjouskyltti autopesutarjouksesta.

Äänestä
  • Cittarissa normipesu 6e/kpl.
    Harjaton pesu, jos ei tuossa uudessa ole laitettuna harjoja.
    Vahapesu 12-13.5e

    Äänestä

  • Molemmat löytyy: niin harjaton kun harjallinenkin.

    Äänestä

City car washiin on tullut uusi harjakone! Täydellisellä kiiltopesulla tulee todella hyvää jälkeä!! Mun auto näytti todella hyvältä
Pesun jälkeen! Nyt kun ostaa netistä
Saa 3
Pesua 2 hinnalla! www.citycarwash.fi. Suosittelen! Tai sitten voi ostaa halvemalla kortilla yöaikaan.

Äänestä

Mitäs Jussi jos kuule tunnustaisit suoraan että olet se alkuvuonna Citycarwashilla aloittanut markkinointipäällikkö. Sanonko vielä nimesikin? Arvaa mikä paljasti sinut? ;)

Äänestä
  • Olet ihan oikeassa! Paitsi en alkannut alkuvuodesta vaan aikaisemmin sekä titteli ei ole markkinointipäällikkö..;) Mutta, mutta mitä kirjoitin niin on totta, täydellisellä kiiltopesulla niin auto todella kiiltää! Ja pesut saa halvemalla netin kautta tai pesemällä yöaikaan. Eli suosittelen! ;)

    Äänestä

Aika paska pesu Citycarwashilla ja Suomen kallein. Joupin Cittarilta saa paremman ja puolta halvemmalla eli alle kympillä tarjouksessa ja Käyttöautoltakin reilulla kympillä.
Pudottakaa Citycarwashilla 2 euroon niin voin joskus vielä kokeilla mutta nykyisiä törkyhintojanne en enää maksaa.

Kuulehan "Jussi" Miksi toimitte laittomasti ja esiinnytte laittomasti kuluttajina netissä ettekö suoraan kertoneet että oli firman mainos?
Tuosta ala-arvoiseta ja laittomasta toiminnasta on annettu Suomessa jo kovia tuomioitakin. Astro Turfing on termi ja taidan laittaa tuykinnanpyynnön menemään poliisille.

Äänestä
  • Oletko testannut harjapesua "PimeäMainonta"? Yönaikana niin saat pestä alk. 9 eurolla harjattomalla ja 13 € harjapuolella ja jos ostaa netistä niin saa halvemalla pesuja.

    Jo, olisi heti pitännyt kirjoittaa firman nimellä. Ensimmäinen kerta kun kirjoitin keskustelupalstaan, seuraavalla kerralla niin kirjoitetaan heti firman nimellä niin ei tule väärin käsityksiä.

    Vielä harjattomasta pesusta..

    Harjattomaan pesuun niin erityisesti talven aikana niin on haaste saada täydellinen tulos erityisesti jos autossa oleva lika on todella pinttynyttä sekä vielä jos autoa pidetään lämpimässä autotallissa niin suola ja pike tarttuvat todella hyvin autoon kiinni.

    Jos auto on todella likainen niin kuin odottaa jonossa vuoroaan niin voi ruiskuttaa auton päälle liuotin ainetta noin 5 min ennen kun ajaa sisään pesulle. Mitä pidempi aika liuotin aine saa vaikuttaa niin mitä parempi tulos. Toki autoon laitetaan liuotinta ennen pesun alkua pesuhallissa, mutta jos on mahd. laittaa liuotin ainetta ennen niin vaikutus aika pitenee ja lika irtoaa paremmin autosta.

    Äänestä

  • Kiitos kommentista. Itse olen käyttänyt juurikin tuota menetelmää että suihkin auton esipesuaineella ennen pesua ja ajan sitten harjattomaan pesuun. Antaa ihan välttävän lopputuloksen jos ei ole mahdollisuutta käsinpesuun. En tiennyt oliko tämä menetelmä sallittua joten olen sen tehnyt vähän niin kuin salaa, eli ajanut pesuun kun siellä ei ole jonoa, mutta selvisipä nyt että on ihan sallittu keino.

    Äänestä

Hahaa, köyhät joutuu käydä pesemäs autonsa jossain automaatilla. Meillä on ainakin halli, jossa voi pestä sisätiloissa. Niin ja poika niitä pesee kympillä per auto, saa vähän omaa rahaa. On käyny naapuritkin pesettämässä.

Äänestä

Oottako niin köyhiä että lapsetkin joutuu tekemään töitä?

Äänestä
  • Oottako niin köyhiä, että lapsetkin joutuu tekemään töitä? Olipahan kommentti.

    Voisi tuohon sanoa näin: Onko teillä saamattomat ja vätykset kakarat, vai vanhemmatko ovat este muksujen hyvää käytökseen ja oppimiseen.
    Sen minkä nuorena oppii sen vanhana taitaa.

    Äänestä

  • Juu. Kersat/lapset tienaa enemmän kun aikuiset ja niillä on älliä päässä, eikä laiskottele ja oleile laakereilla Toimeentulotukia odotellen.

    Eikö työt kiinnosta vai eikö huvita!!

    Äänestä

Halleluja pesu 11,50€

Äänestä

Sussiunakkoo ja aamen pesu maksaa vain vitosen Mooseksella,

Äänestä

Nyt+kantsii+mennä+tänne:+Tehtaantie+5+(Minimanin+piha),+sieltä+löytyy+https://www.tahtiautopesu.fi/+Pvähinnat+kovia+kuten+mm.+City+Car+Washissa,+mutta+(talvisin,+olikohan+kesällä+klo+23+jälk.)+klo+22+jälkeen+alkaa+alennusaika.Nyk.+nettisivujen+muk.+-25+%Suosittelen,+tulee+parhainta+jälkeä+S:joella+!Sitten+esim.+Ilmajoen+ST:llä+pitäisi+olla+24/7+automaattipesu,+tuota+en+ole+testannut+vielä.+Hintoja+tai+muutakaan+infoa+en+just+löytänyt

Äänestä
  • Kun Lidl tulee Pohjaan, liikenne tukkeentuu.
    Tehtaantie ja Teollisuustie oli tarkoitus yhdistää
    Minimanin oikeasta parkkipaikan nurkasta.
    Mutta rakennustarkasta Kruuti antoi taas yllättäen
    paikkaan luvan rakentaa autopesula.

    Valtava hankala rehutehdas olisi paras minipoida rakentamalla sen ympärille tiet. Kuin sodassa linnoitus piirittämällä.

    Äänestä

  • ..kk

    Äänestä

Tuo kyllä pitää paikkaansa. Lidli kun tulee niin liikenne tukkeentuu. Jo nyt Minimanin pihalta on epämukava kääntyä vasemmalle, kun oikealta tulee autoa aika kovalla vauhdillakin. Lidli kun tulee, niin autoa tulee oikealta yhä enemmän.

En tiedä auttaisko tuo Tehtaantien ja Teollisuustien yhdistäminen oikein mitään. Kyllähän nykyäänkin suurin osa kantakaupungin suuntaan menijöistä koukkaa Minimanin pihasta oikealle, ja ajelee Yrittäjäntietä pitkin kohti kantakaupunkia. Kuitenkin Pohjan ja Hyllykallion suunnalta, sekä kauempaa tulevat, kulkevat kuitenkin joka tapauksessa sen Pohjanportin liikenneympyrän kautta, ja kääntyvät Minimanista aina vasemmalle. Lidlin tulemisen jälkeen vasemmalle kääntyminen on entistä vaikeampaa.

Olisiko paras ratkaisu tehdä Firmantieltä parempi/lyhyempi liittymä Kuortaneentielle, niin pääsis sinne suuntaan Minimanin pihastakin kääntymällä oikealle. En tiedä mahtuisiko siihen mihinkään eritasoramppia Kuortaneentielle, vai jäisikö se vasemmalle kääntymisen vaiva kuitenkin sinne Kuortaneentielle. Tosin sieltä Kuortaneen suunnasta sylkisi siltikin vähemän autoa, mitä tuossa Minimanin kohdalla oikealta, Lidlin valmistumisen jälkeen. Ja tietysti liikennemerkit ja opastus siten, että autoilijat osaisivat käyttää vaihtoehtoista reittiä, eikä kaikki tukkisi Pohjanportin suureen liikenneympyrään.

Äänestä
  • Ensimmäinen parannus on, kun Varastotien jatke avattaisiin autoille.
    Se 50 metrin pyörätien osuus levennettäisiin, tietysti sitten kääntyminen vain oikealle Minimain tielle päin kolmion takaa.

    Uusia liittymiä valtatielle asti tuskin saadaan.

    Äänestä

Menkää sinne x timantti käsinpeduin

Äänestä

Epstorin kellariin pysäköintiluolaan.Pese itse .Olikos jotain 2-3 euroa.Tiskihanskat mukaan.
Varsinkin jos auto on vahattu niin helposti lika irtoo. tsuit tsait

Äänestä

Tänään oli postissa tullut mainos libiksen autopesu nimellä. Kenelläkään kokemusta kyseisestä paikasta?

Äänestä
  • Nettisivujen perusteella vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta 35€ kuukaudeksi rajattomasti pesuja. 15€ kertapesu. Ja väittävät että käsityönä pesevät.

    Äänestä

Sulo Junnu VIleenin nesteellä Törnävällä
9.90 pesu.Kupongin voi leikata Seinäjoen sanomista.Pizzakuponki myös vieressä.Kolmen täytteen pizza 6.90 eur ei ostorajoitusta.

Äänestä
  • Muuten oikein mutta se pesu on 10.90 sillä s sanomien kupongilla.

    Äänestä

Mä pesen omas pihas painepesurilla.
Joskus myös puutarhaletkulla. 40 centtiä

Äänestä
  • Pesetkö munkin auton 0.4€?

    Äänestä

Kotona pesen auton. Pöllin akalta fairya ja hankaussienen, kyllä lika lähtööpi.

Äänestä

Kävin tuolla libiksen autopesulassa. ostin 35€:lla itselleni kuukaudeksi pesuja. saan kuulemma käydä vaikka joka päivä pesettämässä autoni. libiksenautopesu.fi sivuilla on ajanvaraus systeemi, joten ei tarvitse jonottaakkaan. aika uusi paikka on kyseessä, kun odotustiloissa oli vain sohva ei mitään viihdykettä. Palvelu oli hyvää ja auto pestiin perusteellisesti. Suosittelen.

Äänestä

Nordic Detailing pesee! Hinta sama kuin automaattipesuloissa mutta työn jälki paljon parempaa. Rengaskotelot jne käydään pesurilla läpitte!

Äänestä

On se surkeaa kun joutuu maksamaan vielä pesutkin. Ikävää jos joutuu ajamaan suolatuilla teillä.

Äänestä

Autot aina märkinä paskaisina. Hiekka ja suola yhdessä hajottavat auton.

Äänestä

Abc pesukatu suuru suositus

Äänestä

Pese itte.

Äänestä

Viimmeviikolla pesetin joupin cittarin pihas.
Peruspesu tarjoukses 6.90 eur.
Vahapesu oli 10 euroo.

Äänestä

Itse sain Joupin Cittarilta peruspesutarjouslipukkeita jotka maksoi tasan 6 euroa ja oli voimassa vain heinä-elokuun kun normaalisti kai on paljon pidempään.

Äänestä

Niinpä oli eli 6 eur.peruspesu elokuun ajan.

Äänestä
  • CM- pikapesu halvin ja paras, tulee uusi nykyaikaisin pesula Seinäjoen Ideaparkkiin ! Eteläpäähän.

    Äänestä

Juhaninkadulla rivitaloon pihas joku pesöö autonsa lähes joka päivä kesällä ja talavella

Äänestä

Meillä pesee yleensä vesisade.
Ennen kövin murroon tulvilla pesees datsunin.10 eur.on maksimihinta liuotinpesusta

Äänestä

Omas pihas.

Äänestä

Kyllä sun pitää pestä itte autos, jossei oo rahaa pesettää.

Äänestä

Pelkkää Kiiltoa seinäjoella, laadukasta ja fiksulla hinnalla. Suosittelen kaikkia kokeilemaan, tyytyväisyys taattu.

Äänestä

Moikka, sellainen autopesula, kun pelkkää kiiltoa sijaitsee roveksessa. Mahtavaa palvelua ja jälki oli hyvää. Suosittelen.

Äänestä
  • Aloituksessa kysyttiin Seinäjoen halvinta pesua. Teidän pesu ja vahaus maksaa 25 euroa, joka ei kyllä ole lähellekkään halvin.

    Äänestä

Ei niitä venäjälläkään autoja pestä, niin mitä turhaa tääläkään. Hä?

Äänestä
  • Mikset muuta sit sinne, Hä! Onni ja autuus odottaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00060 kirjoitti:

    Mikset muuta sit sinne, Hä! Onni ja autuus odottaa!

    No, me kuulutaan muutaman vuoden päästä venäjään. Ei tartte muuttaa. Hä?

    Äänestä

  • Anonyymi00061 kirjoitti:

    No, me kuulutaan muutaman vuoden päästä venäjään. Ei tartte muuttaa. Hä?

    No, ei siitä sun pollesta enää siinä vaiheessa oon mitään jäljelläkään, kun suolakura ja rapa on sen syöny. Minä ajattelin kuitenkin ojentaa kiiltävän Bimmerini avaimet ylpeänä uudelle omistajalleen. Ha!

    Äänestä

  • Perämettien Turhapuro

    Äänestä

Käyttöauton pesu yöaikaan taitaa olla edullisin.

Äänestä

Hyllykallion karvakäsi pesula kannattaa kiertää kaukaa.Saa takuulla autonsa naarmuille😡

Äänestä

Menkää bussilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


missävoipestäkaaran kirjoitti:

Mikä autopesula(automaatti) on seinäjoella edullisin ? en tarkoita epstorin itsepalvelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu