Tietysti tärkeää ihmiselle myös elää Jumalan opettamien arvojen mukaan eli tehdä tahtonsa mukaan ja näin elää vanhurskaasti ja pyhästi Jeesuksessa.
Ihmiselle tärkeintä tuntea Jumalan arvot
11
116
Vastaukset
Lataamoon ja heti!
Jeesus on lammaspaimenten keksimä tarina ja vain mieleltään sairas uskoo koko tarinaan.
Mistäs muuten voit tuon jumalasi tahtoa opiskella? Älä vain sano, että raamatusta, koska me tiedämme, että siinä ei ole sanaakaan yhdeltäkään jumalalta.- Herätyys
Mistä / kenestä jeesuksesta mahdat nyt puhua? Kun et Hänestä kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle Kristuksesta Jeesuksesta. Siitä tämän UUDEN liiton / testamentin. Jumalan ARMON aikakauden ihmiskunnalle ansainneesta. Joka nyt hoitaa Pyhän (ei mitään pahaa) kaiken Luoja ja Omistaja, kaiken Elämän Antaja ja Ylläpitäjä JUMALAN edustajana ja valtuuttama Kaikkivaltiaan virkaa, niin maan päällä kuin taivaassakin. = kaikkeinn korkein mahdollinen, kaikkia kohtaan Oikeuden, kaikille hyväksi (Jumalan Sanan (Raamatun UT) mukaisuuden) Puolustaja ja kaiken pahuuden ja vääryyden korkein mahdollinen TUOMARI / tuomitsija. Joista tuomioista, SYYSTÄ pahaksi / kärsmyksiksi seuraamuksista tiedotusvälineet päivittäin, kautta maailman uutisoi.
Jeesuksen nimessä... Herätykseksi muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä / kaikkia kohtaan Oikeuden mukaisesti, vasta Oikeasti (Laillisesti), = kaikille Luvallisesti, elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa. Herätyys kirjoitti:
Mistä / kenestä jeesuksesta mahdat nyt puhua? Kun et Hänestä kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle Kristuksesta Jeesuksesta. Siitä tämän UUDEN liiton / testamentin. Jumalan ARMON aikakauden ihmiskunnalle ansainneesta. Joka nyt hoitaa Pyhän (ei mitään pahaa) kaiken Luoja ja Omistaja, kaiken Elämän Antaja ja Ylläpitäjä JUMALAN edustajana ja valtuuttama Kaikkivaltiaan virkaa, niin maan päällä kuin taivaassakin. = kaikkeinn korkein mahdollinen, kaikkia kohtaan Oikeuden, kaikille hyväksi (Jumalan Sanan (Raamatun UT) mukaisuuden) Puolustaja ja kaiken pahuuden ja vääryyden korkein mahdollinen TUOMARI / tuomitsija. Joista tuomioista, SYYSTÄ pahaksi / kärsmyksiksi seuraamuksista tiedotusvälineet päivittäin, kautta maailman uutisoi.
Jeesuksen nimessä... Herätykseksi muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä / kaikkia kohtaan Oikeuden mukaisesti, vasta Oikeasti (Laillisesti), = kaikille Luvallisesti, elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.Höpötihöpötihöpö!
Kyseessä on mielikuvituskolmiojumala, joka on varmuudella epäjumala. Mistään ei koskaan ole löytynyt minkäänlaista todistetta jumalan, jeesuksen tai pierunhajuisen hengen olemassaolosta.
Säälittää ajatella kristittyjä, jotka selvästi palvovat epäjumalaa. Sama koskee tietysti muslimeja ja juutalaisia.
Jos nuo jumalanne olisivat olemassa, tuskin teidän maan matosten tarvitsisi niiden olemassaoloa puolustaa, koska kaikkivaltiaina he pystyisivät siihen ihan itsekin.
- Tärkeintä.rakkaus
Jumalan rakkaus meitä ihmisiä kohtaan nähdään Jeesuksen uhrissa ristillä.
Kyllä joo, mikäs jumalien mielestä mielekkäämpää kuin kidutuskuolema!
Onneksi kyseessämon epäjumala, kuten kaikki muutkin jumalat, joten voin hyvillä mielin nostaa sille ja siihen uskoville keskisormen pystyyn halveksunnan merkiksi.
Kuka jumala nyt on kyseessä arvoineen. Mikäli tarkoitat mitä tahansa niistä tuhansista jumalista, niin silloin olet pahasti harhaan johdettu.
Jo 2000 v. on veivattu jeesustelua ja muita usk. hahmoja mitä on siis käteen jäänyt.
Papeille, jalovaaroila ja mellereillä käteen on jäänyt kolehtihaavi sekä runsas tuotto puhtaana käteen - uskonnot ovat raakaa businesta.- Herätyys
Niin ne uskonnot. Mutta Raamatun UT mukainen ja perustuva = Kristillisyys onkin sitä kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Lain / Laillisuuden, = kaikille Luvallisuuden tätyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, mukaisuutta. Sitä ei mitään pahaa eikä väärää ketään, eikä mitään Luojan hyväksemme luomaa kohtaan Oikeutta. Sitä vasta Oikeasti Laillista, sitä Totuuteen perustuvaa, kaikkia kohtaan ja kaikille Oikeuden mukaisuutta. Jota mikään muu ja muulla tavalla elämä, touhut ja poltiikka, Ei ole.
Jeesuksen nimessä... muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva, kutsuttu / armoitettu palvelijansa ja seuraajansa.Vaikene maan matonen, sinulla ei ole mitään sanottavaa!
Jos juamalsi olisi olemassa, myös hän pyytäisi sinua maan matonen vaikenemaan. Keskustelua et pysty ylläpitämään, koska sinulla ei ole minkäänlaista näyttöä epäjumalasi olemassaolosta.
- Jumalan_rakkautta
Jumalan rakkautta Jeesuksessa kannattaa jokaisen tavoitella varmuudella, Jumalan armo kasvattaa.
Valitettavasti aikamme on sellaista että mammona on monilla ensimmäisellä sijalla sydämessään.- asgfasdfgsdf
Millä sinä maksat nettiyhteytesi, jollet mammonalla? On naurettavaa leikkiä tuollaista marttyyriä hyvinvointivaltion suojista omalta kotisohvalta. Pelle.
Merkillisiä nuo jokapaikajeesukset. Kannatan suuresti sananvapautta mutta mitalin toinen puoli on himmeä. Kuten avaaja.
Miksi tunkea jeesus-fraaseja jokaiseen itkumuurin rakoon , se hieman nyppii.
Ajatus, ettei muita arvoja ole kuin uskonnot on absurdi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438405Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255819Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91547Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol91505Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2341464