Aloitin Yaz-ehkäisypillerit vajaa vuosi sitten. Pillerit ovat sopineet hyvin lukuunottamatta yhtä ongelmaa. Seksi muuttui todella kivuliaaksi vajaa puoli vuotta pillereitä käytettyäni. Kivut ilmenevät aina yhdynnän alussa.
Mainittakoon vielä, että sukupuolitauteja minulla ei ole eikä kostumisen kanssa ole ongelmaa. Eli ne eivät ainakaan voi olla syitä kipuihini.
Onko kenelläkään muulla vastaavia kokemuksia? Voivatko kivut johtua e-pillereistä? Mitä minun pitäisi tehdä?
Olenko ainoa?
Kivuista_kärsivä
2
71
Vastaukset
- Plööppl
Aina voit kokeilla vaihtaa erityyppiseen pilleriin tai kierukkaan. Jos kipu on aina samanlaista ja aina vain kosketuksesta, voit googletella esim Vulvodyniaa ja kokeilla puuduttavaa geeliä.
Ja toki aina kannattaa varmistaa gynellä mistä kyse.- Kivuista_kärsivä
Tämä selvä. Kiitos neuvosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191662En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262