Dinosauruksen luut

AAPO2016

9

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uskonwiisaus

      Eipä tuossa ole mitään muuta mietittävää kuin että miksi hihhulit kierrättävät tuota samaa valhepotaskaa, joka on täälläkin ollut esillä aikaisemmin jo erinäisiä kymmeniä kertoja ja kaikkina niinä aikaisempina kertoinakin valheiksi todettu?

      Mutta hihhúli-idiootit eivät tunnetusti koskaan opi mitään, ajatteluhan on heiltä jyrkästi kiellettyä. Koko uskokin perustuu vain samojen vanhojen valheiden kierrättämiselle, minkä säälittävä kretupelle meille taas kerran todisti.

      Asia on tyhjentävästi käsitelty tässä:

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Carl_Wieland

      Dinosaurusnäytteen ikä oli noin 68 miljoonaa vuotta, eli se oli liitukauden lopuilta. Mutta todella vakuuttavasti nuo kreatiosnisti-idootit aina todistavat olevansa täysiä idiootteja - mikä onkin ainoa asia minkä ovat koskaan onnistuneet todistamaan.

      • eiikinäuskoon

        Uskonpösilöt varmaan kuvittelee, että ateisti ei osaa tarkistaa väitteiden todenperäisyyttä netistä. Luulee käännyttävänsä valehtelemalla.


    • On tavallaan kiehtovaa, miten joku lajitoverini, jolla on periaatteessa samanlaiset mahdollisuudet ajatteluun kuin minulla, lankeaa uskomaan moiseen potaskaan.

      On myös mielenkiintoista, mikä saa jonkun laatimaan selvää humpuukia todennäköisesti tietäen valehtelevansa ja vääristelevänsä asioita.

      Totta totisesti me olemme merkillistä lajia.

    • Lyhyetjäljet

      Se että uskovilla ei ole niin minkäänlaista moraalia jatkuvan törkeän valehtelemisen suhteen, kertookin meille heistä ja heidän uskostaan aivan kaiken mitä siitä tarvitsee kenenkään koskaan tietää.

    • Teuvoo

      Jälkeenjääneitähän nuo "taivaalle tähyäjät kaikki ovat.

    • Evoluutioteorian kannalta on muuten yksi lysti vaikka mammutit ja brontosaurukset eläisivät jossain vieläkin.

    • niinson

      Uskovaiset väittää aina ettei mitkään luut voi säilyä millään miljoonia vuosia,mutta jos ei todellakaan voisi, niin ei ne säilyisi sitte edes sataakaan vuotta.

    • vm41

      Uskonnoilla/uskomuksilla on lyhyet jäljet.
      Kauas on pitkä matka.
      Raskas on painava kantaa.
      Mitä isommat jalat, sen isommat jäljet.
      Mitä isommat kädet, sen nopeampi on rukoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      112
      1226
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      120
      1071
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      136
      969
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      303
      777
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      686
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe