Mihin? Tuliko kirjoittajalle hätä vai miksi näin kävi? Poistiko ylläpito? Tuskin. Kirjoituksessahan ei sinänsä ollut mitään pahaa. Kirjoitus saattaa löytyä Kukkosen fb sivustolta, ellei ole sieltä sitä poistanut.
Sirpa Kukkosen räväkkä avaus hävisi?
121
722
Vastaukset
- pripjat
Hävisi myös huipputyperä Saku Timosen mustamaalaamista yrittänyt aloitus. :)
- Minä-syyllinen
Ylläpito näyttää toimivan sittenkin.
- KalsaritTulessa
Kenen persettä poltti Kukkosen totuudenmukainen kirjoitus? Ei hän maininnut ketään siinä edes oikealla nimellä? Miksi piti poistaa?
- ei.kestä.perse
Lieksan demari-suvakit eivät kestä totuuksia.
- Hätäköhousuun
Taitaa Kukkosta poltella!
- hehehehehehe
Älä naurata, kirjoitus vaan sattui pahasti Lieksan demareihin.
- Llounlyksi
Yksinäisen ihmisen huomion hakuisuutta. Voisilo joku olla Sirpalle ystävä tai edes ystävällinen? On tästä kyse
- Lastenkodinto
On kotona pari rakkia ja Mv lehden ystävät. Se varmaan Sipalle riittää. Sieltä saa huomiota ja on löytänyt henkisen kodin.
Aspassa työskennellessään saa urkittua meidän kuntalaisten toetoja,josta voi kirjoitella. Ei kirjoita kaupungin työntekijänä vaan Karelia amk:n.
Ehkä ei ole lapsuus ollut viimesen päälle onnistunuy,nyt kostetaan muille.- toetojaonnistuy
Eikö se sormi satu nyt oikein näppikselle?
- kenkää-vaan
"Ehkä ei ole lapsuus ollut viimesen päälle onnistunuy,nyt kostetaan muille."
Ehkä aikuisuuskin on mennyt aivan perseelleen.
Nettihän on täynnä ikineitejä, jotka urkkivat ihmisten asioita ytheiskunnanviroissa ja varsinkin te-toimistoissa. face-kamujen avulla saadaan ratioon ja televisijoon skitsotus-juttuja ja päivät kuluu kivasti ihmisiä kiusatessa, hommissa missä ei töitä oikeasti olekaan, vain itse tehtyä kiirettä ja "hankkeita". - PääSekaisin
Mitäpä tietoja sinusta ja muista kuntalaisia on vuodetta? Ota aamulääkkeesi ja rahoitu.
- fghhjhgf
kenkää-vaan kirjoitti:
"Ehkä ei ole lapsuus ollut viimesen päälle onnistunuy,nyt kostetaan muille."
Ehkä aikuisuuskin on mennyt aivan perseelleen.
Nettihän on täynnä ikineitejä, jotka urkkivat ihmisten asioita ytheiskunnanviroissa ja varsinkin te-toimistoissa. face-kamujen avulla saadaan ratioon ja televisijoon skitsotus-juttuja ja päivät kuluu kivasti ihmisiä kiusatessa, hommissa missä ei töitä oikeasti olekaan, vain itse tehtyä kiirettä ja "hankkeita"."Pari rakkia" joo on todella harvinaista suomessa että koirat ovat ihmisten
lemmikkejä ja yleensäkin länsi-Euroopassa. - HyiYäk
fghhjhgf kirjoitti:
"Pari rakkia" joo on todella harvinaista suomessa että koirat ovat ihmisten
lemmikkejä ja yleensäkin länsi-Euroopassa.Suvakit lemmikki on mamu ☺
- nyteimeneniin
HyiYäk kirjoitti:
Suvakit lemmikki on mamu ☺
Kyllä ja lasku tästä eläintarhasta lankeaa koko Suomelle ja vielä meidän lapsille ja lapsenlapsille. Yleensä lemmikinomistaja maksaa kulut omasta pussista.
- kengänkuvapers
Jospa saisi nyt heti vuoden aluksi potkut töistään, eihän tuollaista voi pitää kaupunki palkkalistallaan.
- VoiHyvääPäivää
Ai minkä takia potkut? Siksikö että kertoi mielipiteensä lieksan asioiden hoidosta. Kaupungin pitää nyt ilmoittaa työntekijöille mitä he saavat ajatella, ettei tälläisiä enää tule ilmi.
- erkki.sun.in
Pohjois-koreastako olet?
- ikytrehygtrfedws
Olet kateellinen kun jollain on vielä työpaikka, sulla vissiin ei! Ja noikeinhan tuo kirjoitti noista demareiden tekemisistä!
- alamäki.syöksyyn
Oijoijoi suorastaan kauhistuttavaa että joku uskaltaa sanoa mielipiteensä näistä demarivouhkista. Lieksassa ihminen jolla on omia mielipiteitä, jotka eroavat Demarin aatteesta on kykenemätön hoitamaan töitään. Ei ihme että demareiden suosio laskee.
- Kulmasilmä
Hevosenpuolikkaalla kaviokuumetta. Viensuun hallahon morsio.hahahsh. kääpiö ja hevonen. Näin pilkesilmäkulmassa
- Aspatoimisto
Kirjoitus löytyy Mv lehen kommenteista googlettamalla sirpa kukkonen Mv. Sieltä löytyy muutakin. Etsikää matskua Suomen Sisulta. On voinut lähettää myös sinne. Lisäksi aktiivinen Totuus maahamuutosta sivustoilla. Voitte tämän jälkeen arvioida,antaisitteko tämän naisen katsella tietojanne. Ei kaupunki kartalla palkatessaan fanatisoituneita ja ilmeisen henkisesti sairaita ihmisiä.
Nämä tiedot on kaikkien vapaasti saatavilla joten itse en koe syyllistyneeni Sirpa Kukkosen yksityistiedon levittämiseen. Sen hän on tehnyt itse jopa kannustamalla ja itse jakamalla loukkaavaa materiaalia.
Koko Aspan henkilöstön maineesta on kyse. Miten asian näkee tietosuojavaltuutettu? - Kyseleppäite
Mitä sanoo Jesse Ventura kukkahatun salaliittoteoriasta?
- mustat.lesket
"Tarantellla
30.12.2015 11:10
Facebookissa Sirpa Kukkonen, omilla sivuillaan (julkisesti) on julkistanut oman manifestinsa Lieksan kaupungin tilanteesta:
Olipa kerran kyläpahanen nimeltä Lieksa, köyhä mitäänsanomaton pikkupitäjä. Muutamia kertoja julkisuuteen toki oltiin päästy maahanmuuttajien tuomien ongelmien myötä, kas kun kuntaan vaurastumisen toivossa otettiin noin 600 somalia rikastuttamaan viinanhuuruista perunanenäkulttuuria, ja tuomaan väriä katukuvaan. Valtio eli me veronmaksajat toki korvasi tulijoiden kulut ensimmäiset kolme vuotta, mutta kun vielä kuuden vuoden jälkeenkään ei tulijoiden joukosta sosiaalipääjehu Soilikki Syrjänperän yrityksistä huolimatta ole löytynyt yhtään koneinsinööriä, saati muunkaan alan insinööriä, ollaan vaivuttu epätoivon suohon.
Yksikään ei tulijoista ole työhön kyennyt, vaan elelevät leveästi veronmaksajien rahoilla päivästä toiseen, chillaillen pääkadulla uudehkoine perheautoineen, ja kuunnellen jytäpoppia länsimaalaisittain niin että farmarin ikkunat helisee. Pari lienee työllistynyt kunnan palvelukseen tulkkeina, pitäähän sossuasiat saada toki hoidettua omalla kielellä.
Mikäpä nyt siis eteen, kun talous on kuralla. No, Lieksan kristillisen opiston vetäjä Petri Pöhkönen keksi yllättäin paikata kunnantaloutta ottamalla yhteyttä maahanmuuttovirastoon ja ilmoittaen halukkuutensa uuden vastaanottokeskuksen perustamiseen Lieksan kristillisen opiston toimesta. Mikä neronleimaus. tätä aietta ei kuntalaiset ihan heti nurin saisikaan, vaikka miten vastustaisivat. Jotenkin tämä ajatus tuntui hänestä luontevalta, sillä ensimmäiset 40 17-vuotiasta partalapsukaista asutettiin opistolle niin ettei kukaan ehtinyt kissaa sanoa. Ja aietta pohjusti vahvasti kunnanvaltuuston puheenjohtajan Ari Ahmed Ahneen myönteinen lausunto Ylelle vastaanottokeskusaikeissa jo pari viikkoa takaperin, vähän kuin kaikkien Lieksalaisten suulla.
200 uutta maahanmuuttajaa tuovat rutkasti uusia työpaikkoja kuntalaisille, ja pitäähän entisetkin turvata kun muutama somaliperhe on äitynyt kaupungin sosiaalihuollon myöntämien tukien vähyyteen niin että on pikapäissään muuttanut Helsinkiin. Maahanmuuttokoordinaattorina aiemmin toiminut Anjuli Sarassuokin siirtyessään Lieksan somaliperheyhdistyksen silmäätekeviin oli varsin huolissaan mihin saadaan yhdistykselle myönnetyt sadat tuhannet kulutettua kiinteistöbisneksen ohella. Hiihtoreissut somaleille lappiinkaan ei onnistu kun ei ole lunta vielä sadellut edes pohjoisemmas. Ja edellisellekään hiihtoreissulle kun ei osallistunut kuin muutama somali, ja loput oli kaupungin suvakkikermaa, ymmärrettävistä syistä. Saattaapi Somaliassa se hiihtely olla harvinaisempi harrastus.
Suunnitelma on miltei täydellinen, ellei valveutuneissa kuntalaisissa olisi herännyt epäilyksen siemen, tämänkään uuden tulijaerän työllistymisestä jatkossa, sekä yleinen oivallus siitä että veronmaksajathan on sama asia kuin valtio. Että tehdään kuin hölmölässä kuunaan kun täkkiä pitää jatkaa, leikataan toisesta päästä pala pois ja ommellaan sitten toiseen päähän. Toki tällä bisneksellä muutama selkärangaton rahanahne paskakasa pääsee rikastumaan, mutta muistakaa että se tapahtuu pienipalkkaisten työtä tekevien, paskavaipoissa nälissään makaavien vanhusten, omien kantasuomalaisten asunnottomien ja muiden vähäosaisten kustannuksella. Hyi helvetti, mitä hyväksikäyttöä!!! Hävetkää joka ikinen pelkästään omaa persettänne ajatteleva vastaanottokeskusmyönteinen Lieksalainen!!!"- mustat.lesket
"sosiaalipääjehu Soilikki Syrjänperän
Lieksan kristillisen opiston vetäjä Petri Pöhkönen
kunnanvaltuuston puheenjohtajan Ari Ahmed Ahneen
Maahanmuuttokoordinaattorina aiemmin toiminut Anjuli Sarassuokin"
Kyllä nämä vainotut on jokaisen tunnistettavissa!
Vai oliko aikeissa tehdä persut ja väittää Soilikkia joksikin muuksi? - fghhjhgf
Velka rahoilla on helppo rällästellä niin kauan kuin hanat on auki.
- Koviij
fghhjhgf kirjoitti:
Velka rahoilla on helppo rällästellä niin kauan kuin hanat on auki.
Onko Sipralla velkaa?
- suorialainaiuksiam
Sirpa Kukkonen · Karelia-ammattikorkeakoulu
Mitä vittua Sisulla on sinua vastaan????? Järjenköyhyyttä, yhtäköyttähän tällaisessa tilanteessa pitäisi vetää. Ehdottomasti. Vai onko jotain henkilökohtaista takana?
Tykkää · Vastaa · 9 · 16. syyskuuta 2015 4:06
XXXXXXX
että sinullakaan ei olisi mitään suomen sisua vastaan jos joku heistä jakaa sinusta julkisen pedofiilipäivityksen, no mutta tämäpä hyvä tietää.
Tykkää · Vastaa · 3 · 16. syyskuuta 2015 4:47
Sirpa Kukkonen · Karelia-ammattikorkeakoulu
XXXXXXXX , lue päivitys tätä koskien julkisesta face ryhmästämme Totuus maahanmuutosta. Elleivät saa Teemua pihalle järjestöstä, saattaapi jäsenet karista. - suorialainauksiam
Sirpa Kukkonen:"Hyvä Halla-aho!!! Juuri sinunlaistasi miestä kaivattiin Lieksaan paljastamaan kukkahattujen sotkut!!! Tulet saamaan ääneni!! (Saastamoisen Esko, joka aloitti selvittelyn, yritettiin sotkea suohon, samaa yritetään nyt sinun kohdallasi :)" )
Hmm.Paljastamaan kukkahattujen sotkut ja nyt istuu tietojen äärellä!
Kuka palkkasi Kukkosen Lieksan kaupungille töihin ja mihin virkaan? Oliko paljon hakijoita, joista hän oli paras?- avovaimon.kaveri
"Saastamoisen Esko, joka aloitti selvittelyn, yritettiin sotkea suohon"
Eiköhän tuokin ukko ole itse sotkenut asiansa eikä kukaan muu!
- salaliittoteoriat
Ehdottomasti paras, koska ei ole kukkahattu joka peittelee jälkiään kuin kissä paskaansa! Ja tiedätkö mitä? Hänellä on pääsy myös X- arkistoon, ja sieltä sitä vielä paljastuu yhtä ja toista, ette arvaakkaan mitä kaikkea! Esim. vanhoja vaskiviikon äänitteitä ym.!
- Railalaas
Pääseekö katsomaan terveystietojakin. Voi käydä Soilikin ja muiden tietoja.
- Infokatko
Kukkonen huolissaan Sisun jäsenmääristä ja toivoo tiivistä yhteistyötä ja toivomuksen, ettei pesään paskota. Huoh.
Kuka tämä nainen oikeasti on. Tietääkö Ari Marjeta valt.puh.joht. tilanteesta?- juoppoPastori
Ei teillä ainakaan usko Marjeta ylivertaisuuteen ole kadonnut. No mitähän se valtuuston puheenjohtaja tähän sanoisi. Trolololoo!
- Huppi
Ups
- TsotTsotHyysärit
No niin, älkääpäs mainitko oikeita nimiä, kun kerran ei saa keksittyjäkään nimiä mainita!
- Esköö
Ei näy päätöksissä palkkausasiaa. Eikös hlökuntaa pitänyt yt neuvottelujen kautta vähentää? Näin vanhuspuolella. Tilalle palkattu Kukkonen. Onko persujen suosiossa?
- facebookissa
samaa sakkia
- Shakkiakki
Hyväsiskoverkosto Nygren, Kukkonen jne.
Tyttöjen vaikuttamiskeimona Syrjäläisen kuvien levittely? Onko samaa sakkia?- NOHYIII
Pitäisi miettiä minkälaisia kuvia itsestään ottaa. Käy niinkuin tässä "jutussa" että kuvat pääsi julkisuuteen.
- naima.näätä
NOHYIII kirjoitti:
Pitäisi miettiä minkälaisia kuvia itsestään ottaa. Käy niinkuin tässä "jutussa" että kuvat pääsi julkisuuteen.
hienoja kuvia tuli eräästä seminaariyöstä
sattumankauppaa että satuttiin samaan hotelliin - KerroHeti
naima.näätä kirjoitti:
hienoja kuvia tuli eräästä seminaariyöstä
sattumankauppaa että satuttiin samaan hotelliinLienee koneinsinöörien asialla kuvasta kyse???
- näinkölienee
Näyttää siltä, että joku toinen kuin Kukkonen on laittanut FB-sivuilta juttuja tänne. Siksi ne poistetaankin. Poistattaja voi olla juuri Kukkonen itse.
- facebook.nörtit
Tänne myös.
Ne vainoajat, solvaajat, rasistit, vihaviestien kirjoittajat jotka luulevat istuvansa mukavasti koneittensa äärellä ja tehdä mitä he haluavat internetissä.
He eivät voi piiloutua meiltä, me löydämme viestinne verkosta ja julkaisemme.
- suvakithöyryää
Soo,soo suvac!
- Harripaperman
Troijan hevonen on päästetty sisään
- Kaksaaj
Kaupungin organisaatiossa hyvin persut viroissa. Ilmanko alkaa tapahtua.
- OnkoNeNiinKieroja
Onko persuilla salanauhoitus vermeitä? Tallentavatko ne keskusteluja jos äänitettä tarvitsee myöhemmin käyttää vaikka demareita vastaan?
- WinkWinkWink
Jospa olisivat joskus kauam sitten vaskiviikolta vinkin poimineet. Videokuvaus päälle ja ääni tallentuu...
- naima.näätä
WinkWinkWink kirjoitti:
Jospa olisivat joskus kauam sitten vaskiviikolta vinkin poimineet. Videokuvaus päälle ja ääni tallentuu...
kokouksessa Kolilla
kivat äänet .... - uskollisuus.koetuksella
naima.näätä kirjoitti:
kokouksessa Kolilla
kivat äänet ....Kolin kokous on kuuluisa. Ei niin perheellistä demaria, etteikö kolilla muuttuisi poikamiestytöksi... vanha lieksalainen sanonta.
- avovaimon.kaveri
uskollisuus.koetuksella kirjoitti:
Kolin kokous on kuuluisa. Ei niin perheellistä demaria, etteikö kolilla muuttuisi poikamiestytöksi... vanha lieksalainen sanonta.
Tai -Ei niin perheellistä persua, etteikö kolilla muuttuisi poikamieheksi... uusi lieksalainen sanonta.-
- Winks
Sipra asialle
- Immoskanen
Ups. Nyt tuli persuilta ylilyönti. Mitä Timokin sanoisi,vai edustaako Kukkonen enemmän Suomen Sisu siipeä. Kannattaako Immosen toimintaa?
- facebook.nörtit
Saastamoisella on tooodeeella 'edustava' oma joukkue koossa.
- helekutinenkelit
Sirpa Kukkonen Facebook:
Kiinnostuksen kohteet
MV-lehti
MV-lehti
Muu
Norwegian Defence League, (EDL) English Defence League, Dutch Defense League, Nordic Defence League (NDL), Finnish Defence League ( FDL ), World defence league, Suomen poliisi, Itä-Suomen Poliisi, Helvetin enkelit, INTERPOL HQ, Suomen Suojeluskunta, Anonymous, Olli Immonen, Suomen Sisu, Anonymousja 2 muuta- kakssataaapinaa
Kiitos S.K, väylästä Lieksan persuihin.
Anonymous - kakssataaapinaa
kakssataaapinaa kirjoitti:
Kiitos S.K, väylästä Lieksan persuihin.
AnonymousKiitos SN SM JL MP JK...
Anonymous - matskua.löytyy
kakssataaapinaa kirjoitti:
Kiitos SN SM JL MP JK...
AnonymousNäiden henkilöitten kautta ja heidän itsensä tietämättä "väylä" aukesi 2014.
- paskoapesään
Sirpa Kukkosen viestiä Immoselle:
Olli Immoselle viestiä, että erottavat moisen paskiaisen koko järjestöstä!!! Nyt kun nimenomaan pitäisi voida tehdä yhteistyötä yli puolue ja järjestörajojen, ei pitäisi alkaa hakemaan huomiota ja paskomaan omaan pesäänsä. Olli Immonen !!! - Puljunkina
Miten Kolin kokous liittynee Sirpa Kukkoseen? Onko hätä?
- persuille.vittuilevat
Ei mitenkään.
- UteliasJuuasta
Ei mitenkään, solistina demojen reissu. Niko Timosenpoikuus siellä?
- Ylivaseri
No kertokaa nyt toki lisää. Sirpa Kukkonen onko troijan hevonen.
En pidä koskaan henkilöihin meneviin panettulujen olevan keskusteluja kenenkään ihmisen kohdalla eli silloin on syytä hieman toppuuttaa
- facebook.nörtit
Kysymäsi henkilö ei ole troijan hevonen.
- Nuytr
Kuķa panettelee ja ketä?
- OlikomKovatmMenotm
Kukam olim kolim kouksessam? Kertokoom lisääm!
- Iltaalehtikysyy
Onko Karelia amk hänen ryönahtaja vai kaupunki? Ja mitkä on työtehtävät?
- seniorikansalainen
voiko Ketjussa esillä oleva Kukkonen olla kaupungilla töissä? Ihmettelen...
- poisvirastaanvaan
Vitun Kukkonen tunkiolla. Potkut perseisiin ja soromnoo! Özkön persmaikku.
- Sätkäeinari
Kenen sukulainen vai jalkavaimo pääsi suoraan töihin. Tuskin Syrjäläisen palkkaama. Nyt persut selvittämään Kukkosen kytköksiä.
Asuiko tämä joskus Pankajärvellä?- KatsosKummaa
Miksi persujen täytyy selvittää? Jospa on päässyt töihin hyvien demari suhteiden kautta.
- junes.pokka
KatsosKummaa kirjoitti:
Miksi persujen täytyy selvittää? Jospa on päässyt töihin hyvien demari suhteiden kautta.
Muija pyörii persujen kanssa facessa.
- Demareita
junes.pokka kirjoitti:
Muija pyörii persujen kanssa facessa.
...ja demareiden. Kuulin joskus Päivi Säilytä että olisi sille jotain sukua. Olisiko ihan miehen sisko.
- korjausedelliseen
Demareita kirjoitti:
...ja demareiden. Kuulin joskus Päivi Säilytä että olisi sille jotain sukua. Olisiko ihan miehen sisko.
"Päivi Säpiltä"
- kleas
Facesta poimittua: "Ja taas suvakkikerma pöyristyy pöyristymistäänkin ruokottomista julkaisuistani... Voiko olla ylärajaa pöyristymiselle??? Muslimibileet.
- Oskari.T
Voi jumalasta minkälaisia hyeenoja suvakit on. Kyylää nyt toisten kirjoituksia. Nerkerinkullinimijät vauhdissa.
- sutkinanaon
Pidä sinä turpas kiinni homo peräkammarilutka.
- jihait
Hyeena! Ketähän tämä kuvaa parhaiten? Kuvaako ihmistä, joka kirjoittelee omia julkilausumiaan, herjaa tuntemattomia ihmisiä? Kyllä, silloin lienee tämä Kukkonen hyeena!
- häpeäksisuvakkikunnalle
Kyylät, joiden elämään ei mahdu mitään muuta kuin toisten kirjoitusten kyylääminen on oikeita hyeenoja. Ollaan olevinaan niin suvaitsevaisia mutta mielipiteitä ei suvaita jos ne ei ole täysin samanlaisia kuin omat. Olette oikein kunnos haaskoja.
- facebook.nörtit
häpeäksisuvakkikunnalle kirjoitti:
Kyylät, joiden elämään ei mahdu mitään muuta kuin toisten kirjoitusten kyylääminen on oikeita hyeenoja. Ollaan olevinaan niin suvaitsevaisia mutta mielipiteitä ei suvaita jos ne ei ole täysin samanlaisia kuin omat. Olette oikein kunnos haaskoja.
"toisten kirjoitusten kyylääminen" ...matskua vuodesta 2014 ja nyt se vasta alkaa..
- Lähiövalas
facebook.nörtit kirjoitti:
"toisten kirjoitusten kyylääminen" ...matskua vuodesta 2014 ja nyt se vasta alkaa..
Vassarihuorien matskun keräämistä ei kukaan pidä minään.
Vassarihuora saa jatkaa yksinpuheluaan, moi vaan horo.
Lieksa poikamiesten peräkylä ja vassari joutuu afrikasta saakka sulhaset uittamaan, eikä silti tärppää. - facebook.nörtit
Lähiövalas kirjoitti:
Vassarihuorien matskun keräämistä ei kukaan pidä minään.
Vassarihuora saa jatkaa yksinpuheluaan, moi vaan horo.
Lieksa poikamiesten peräkylä ja vassari joutuu afrikasta saakka sulhaset uittamaan, eikä silti tärppää.Kuinka monta tuomiota mm. kansanryhmää vastaan kiihottamisesta riittää kertomaan mikä on rasismia persuille?
- facebook.nörtit
Lähiövalas kirjoitti:
Vassarihuorien matskun keräämistä ei kukaan pidä minään.
Vassarihuora saa jatkaa yksinpuheluaan, moi vaan horo.
Lieksa poikamiesten peräkylä ja vassari joutuu afrikasta saakka sulhaset uittamaan, eikä silti tärppää.Ihmettelin jutun aggressiivisen tunteenomaista sävyä, kunnes tarkistin kirjoittajan nimen. Asia selvisi. Aiemminkin on hältä tullut tälläistä materiaalia.
- Lähiövalas
facebook.nörtit kirjoitti:
Kuinka monta tuomiota mm. kansanryhmää vastaan kiihottamisesta riittää kertomaan mikä on rasismia persuille?
En omista minkään puolueen jäsenkirjaa silti tiedustelen, onko lähiövalas kansanryhmä?
- Lapsrakkahin
Eikö kantti kestä hyeenalla, eiks ookkaa kivaa ku sust kirjoittellaha.
Voi- huolieilopu
Kukahan on Kukkosen esimies kaupungilla. Kaupunginsihteerikö?
- Mitäserkumpisenherkumpi
Taasko Taposen serkku?
- tanelivuo
Liekö tuo serkku, kaupunki ilmeisesti ahneuksissaan palkannut kun saanut ilmaisen työntekijän.
- Yrittsekd
Miten saa ilmasia työntekijöitä?
- Kamly
Sairas on. Muu maailma juhlii Suomen MM kultaa. Kukkonen herännyt kirjoittamaan Totuus maahanmuutosta sivuille. Niin sairas ihminen.
- Kireääs
Kurkunleikkaajarasistijuttuja jakaa. On innoissaan kun hänestä kirjoitetaan. Ja palkkaa tälle maksamme me veronmaksajat taikaseinästä.
Välillä kommentoitiin, että on ilmanen. Ei edes rahasta pitäisi hulluja palkata. - Heikpstimenee
Mitä yrittää? Munata työnantajansa ja heidän virkamiehet ja demokraattisesti valitut politikot? Kaupungintyöntekijän tehtävä on palvella kuntalaisia, joita myös mamut ovat.
Kenkää tälle rakille!- facebook.nörtit
Kenkää samoten niille luottamustoimissa oleville jotka jakaa facebookissa valheellista tietoa ja mitä sattuu.
- YksiMielipide
Demokratia ei tarkoita sitä että demarit sanelee yksin säännöt
- Tyypillistädemaria
Dmarit poltti hihansa ja poistattivat kirjoituksen kun mamutusarvostelu ei ollut mieleen!
- Kurpasikkonen
Nyt sipe skriivaa rajat kiinni sivustolla seuraavaa, odinien suosimassa ketjussa jnka itse aloittanut:
Sirpa Kukkonen Nyt on lehdistön toimesta kaiveltu katupartiojäsenten rikostaustoja jopa 15 vuoden takaa, mutta kyllä se vain on niin että ennemmin luotan rehellisiin rikollisiin kuin näihin kurkunkatkojaraiskaajiin!!!! Luotan suomalaisiin!!- tsiisuss
siis missä tämä Kukkonen näitä mielipiteitään laukoo? Voisko joku laitella linkkiä. Kaupungin työntekijäkö puhuu rehellisistä rikollisista joihin luottaa enempi kuin kurkunkatkojaraiskaajiin. Viittaa maininta siihen, että yleistää em. kategoriaan kaikki ulkomaalaiset. Siis kiihkonationalismia.
- esimiehelle.viestiä
tsiisuss kirjoitti:
siis missä tämä Kukkonen näitä mielipiteitään laukoo? Voisko joku laitella linkkiä. Kaupungin työntekijäkö puhuu rehellisistä rikollisista joihin luottaa enempi kuin kurkunkatkojaraiskaajiin. Viittaa maininta siihen, että yleistää em. kategoriaan kaikki ulkomaalaiset. Siis kiihkonationalismia.
Ei voi jatkaa kaupungin palkkalistoilla ja ei etenkään tehtävissä joissa näkee salassapidettävää aineistoa.
- tilanne.pahenee
No perkele, tottahan Sirpa haastaa ja samalla kannalla täällä taustalla ollaan. Se että yksi suvaitsevainen täällä keskustelussa, kokeilee muokata koko lieksan mielipiteet mamumyönteiseksi päivystämällä palstalla yötäpäivää, kehuen tätä onnea, joka meitä lieksalaisia on kohdannut ei muuta tosiasiaa, että 95% lieksalaisista ei siedä mamutusta.
- potkuthetisille
Vitun narttu pois virastaan ja heti!
- Väsypainaa
Sirpa Kukkonen tänään erityisen kovassa rasismikiimassa. Kirjoittaa somessa raivopäisesti. Jaksaako huomenna töihin tulla?
- pirtsakkaRasisti
Hyysäyskiimaisella työtehot huipussa.
- Varesti
Kirjoittaa totuus maahanmuutosta Facebookissa. Lisäksi suomen sisussa ja mv lehdessä.
- sanktiot
Onko kaupungin työntekijöiltä kielletty omat mielipiteet? Entäpä, onko ohjeistettu että vain positiivisia mamuja ylistäviä kirjoituksia ja mieluiten lieksan lehden välityksellä :D
- miettikää.vähän.ääliöt
sanktiot kirjoitti:
Onko kaupungin työntekijöiltä kielletty omat mielipiteet? Entäpä, onko ohjeistettu että vain positiivisia mamuja ylistäviä kirjoituksia ja mieluiten lieksan lehden välityksellä :D
Monessa työpaikassa tulee potkut jos somessa esittää lian avoimesti työnantajan mainetta mustaavia mielipiteitä.
- HöpöSetä
miettikää.vähän.ääliöt kirjoitti:
Monessa työpaikassa tulee potkut jos somessa esittää lian avoimesti työnantajan mainetta mustaavia mielipiteitä.
Työnantaja on kaupunki, eli me lieksalaiset ja vain kourallinenlieksalaisista on mamuttajia. Me loput 95% olemme sitä mieltä että Sirpa ei ole tehnyt mitään pahaa työnantajelleen eli meille lieksalaisille. Eihän 95% hyysäystä vastaan olevista saa suvakkiakaan ulos työstään, kuinka teillä olisi eri oikeudet?
- naima.näätä
HöpöSetä kirjoitti:
Työnantaja on kaupunki, eli me lieksalaiset ja vain kourallinenlieksalaisista on mamuttajia. Me loput 95% olemme sitä mieltä että Sirpa ei ole tehnyt mitään pahaa työnantajelleen eli meille lieksalaisille. Eihän 95% hyysäystä vastaan olevista saa suvakkiakaan ulos työstään, kuinka teillä olisi eri oikeudet?
Kovia olette valehtelemaan...mutta sehän jo tiedettiin entuudestaan.
- rgeqrgtetrghtrg
Hyysärit vaahtoaa hihat tulessa kun käyvät niin kuumana!
- Uouis
Hups
- Munapäääesko
Kukkonen ja kananen kilpailivat.. Kumpi voitti? Muna!
- Jossubs
Kananen? Äiti vai poika?
- Sirpuliiniss
Mitä olisitte mieltä, jos terveyskeskuksen sairaanhoitaja tai luokan opettaja suoltaisi tuollaista tekstiä? Vai onko nyt niin, että toimistotyönharjoittelija ja aputyöllistetylle sallitaan kaikenlaista?
- HöpöSetä
Jos totta puhuvat niin, antaa mennä vaan. Mitäpä olisitte mieltä jos sairaanhoitajat tai luokan opettajat valehtelisivat minkä kerkeävät?
- Lyylihontosta
Onko Sirpa liittyny Kyllikkeihin?
- korsonkane
persuja
- hgahgthgth
Oitis politiikkaan jos on hyvä valehtelija, silloin on ihan ministeriainesta! Pääasia ettei liity hyysärien akkakerhoon!
- sirppatirppa
elekee ekelee
- Ylypert
Voeläkö Aspassa?
- Anonyymi
Demarikommareiden johto on näköjään vieläkin edelleen Kremlissä.
- Anonyymi
Missäs Sirpa ANNELI KUKKONEN nyt on, kun ei ole vähään aikaan kuulunut mitään?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203