Niinistö pitää puhetta RUOTSIKSI ?? !!

Nyt tuli KAAPISTA ulos ...älytöntä.
1876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei kyllä kuulosta ruotsilta. Jonkin alakoululaisen lässytykseltä, joka lukee paperilta opettelemaansa mongerrusta.

Äänestä

Joo mutta valitsi PUOLENSA omine sanankäänteineen. RKP:n leiriä edustaa.

Äänestä

eikö täytyisi pitää irakiksi, niitähän on täällä jo enemmän kuin hurreja....?

Äänestä
  • Niin kyllä SOTILASKARKUREILLEKKIN pitää puheita pitää. Eikös ne rantaruottalaisetkin lähteneet Ruotsiin pakosalle kun Suomi käsi sotaa itänaapuria vastaan Saksan rinnalla.

    Äänestä

  • Rantaruotsalaiset olivat aatteensa puolesta mitä innokkaampia sotimaan Saksan rinnalla. Johan tuntemattomassakin irvailtiin että heitä piti sitoa puihin kiinni kun olivat niin innokkaita. Siinä kirjassa muutoin salakavalasti näkyy se miten jakautunutta kansa oli silloinkin vaikka muka niin oltiin isänmaan asialla. Ei sitä saksalaisten kanssa kouhottamista kannattanut täysin kuin lännen natsimieliset. Näistä kuvauksista johtuen se kirja lytättiin ensin maan rakoon kun kuvaa niin outoa todellisuutta.

    Äänestä

kohta tulee sossun tuki, saa jääkaappiin muutakin kuin valot.

Äänestä

Niinistön puhe ruotsiksi kuulosti tosiaan pakkoruotsilta. Toivottavasti tuollaista ei opeta kellekään koulussa, vaan oikeaa ruotsia jota ilkeää puhua myös aivan oikeiden ruotsalaisten kanssa.

Äänestä

Jumalan_siunauk-

2.1.2016 7:07

sen toivottaminen tuntui tietenkin mukavalta.

Kuitenkin Niinistö-riepukin elää kuvitteellisessa haavemaailmassa. Hän puhuu siitä, miten toivoisi asioiden olevan ja uskoo sitten, että asiat ovat näin. Ihan niin kuin talvisodan alla.

Miksei Niinistö voi uskoa Halla-ahoa ja sitä toista koheltajaa --- oliko se nyt nimeltään Olli Immonen vai mikä --- että muslimipyllistelijöiden joukko ja jollakin tavalla kristillinen länsimainen yhteiskunta eivät ole sovitettavissa yhteen? Miksei Niinistö usko, että jos keitoksessa yksikin muna on mätä, koko keitos on pilalla?

Tämä kansa ei nyt kaipaa mitään muuta kuin muutamia tuhteja terrori-iskuja, jotta valtiovaltakin hoksaisi alkaa tehdä jotakin muutakin kuin puhua paskaa.

Sauli voisi keskittyä vain naimaan Jenniä silloin kun vanhan miehen kyrpä sattuu vielä seisomaan.

Äänestä

Halla-ahohan vain kusetti ääniä kaikenlaisilta huonon tapakulttuurin omaavilta äänestäjiltä. Ei heidän juttujaan ole tarkoitettu otettaviksi todesta. Tai ei kukaan ota, vaan niillä vain typerät äänesti persuja että Soini saisi säätiöön rahaa.

Ei Pressa viitsinyt tästä aivan suoraan mainita.

Äänestä

Kunnia ruotsinkielelle!
Sivistävää, jos koulussa pidetään aineet pakollisina tulevaisuudessa.

Äänestä
  • Joo sivistystä PUKKAA mutta sitä ei huomaa kukkaan.

    Äänestä

  • kukkaan67 kirjoitti:

    Joo sivistystä PUKKAA mutta sitä ei huomaa kukkaan.

    9miljoonaa ihmistä huomaa. Myös työtä hakevat nuoret huomaa, että jos et ko.kieltä osaa ET SAA TYÖTÄ, ainakaan pääkaupunkiseudulta.

    Äänestä

hon oma

Äänestä

Joku olisi voinut opettaa ruotsia aivan oikeasti pressalle eikä tuo honotusta. Olisi hävettävää jos joku oikea ruotsalainen tuon kuulisi niin ei enää olisi kyllä hänkään minkään pakkoruotsin kannalla, vaan aivan oikean ruotsin.

Äänestä
  • Kuula sen puheen ruotsinkielisenä muuminruotsisena?

    Äänestä

Kokoomus sai miljoonia pimeää vaalirahaa Niinistön presidentinvaalikampanjaan.
Sauli maksaa velkoja Nallelle. Hyi hitto!
Nuoriso on ruotsin hylännyt, vaikka Niinistö, Ahtisaari ja Lipponen sitä kuinka puolustavat. Nuoriso puhuu englantia. Kaikki pakkoruotsin puolustamiseen uhratut rahat valuvat hukkaan.

Äänestä

Luotatko johonkin varatuomariin/asianajajaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pok68 kirjoitti:

Nyt tuli KAAPISTA ulos ...älytöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu