Yhdysvalloille pakotteita Guantamonkin miehitetys

politiikasta, jota meidänkin Sauli Niinistö ja Kanerva tukee ?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja taas Pietarin trollitehtaan kestrolli trollaa epätoivoisesti Kremlin käskyn mukaista soopaa....
Eipä vaan uppoa Suomessa eikä suomalaisiin.... Olemme paljon fiksumpia kuin trollitehtaan politrukit ovat teidän trollien alkeiskurssilaisille mieleenne aivopesseet

Äänestä
  • Teollista puheen ollen voisit tehdä oman profiilin tänne Suomi24jään ja kirjoitella näitä oman nimimerkin kautta vai pelkäätkö että jäät kiinni trollaamisesta?

    Äänestä

Tarkoit tietysti ,että olette niin Suomettuneet nobel terroristi Obaman politiikkaan, että ette pysty mitään järkevää havannoimaan ?

Äänestä
  • Meitä suomalaisia ei huoleta Altantin takaisen suurvallan politiikka Suomen suhteen. Jaa miksikö? Ei se ole minkäänlainen uhka Suomelle eikä se pyri rajoittamaan Suomen toimintaa tai sekaantumaan sisäisiin asioihin uhkaamalla ja älyvapailla valheilla. Toisaalta ei sen tarvitsekaan, koska suuria erimielisyyksiä ei ole. Molemmat kuuluvat vapaisiin länsimaihin perusrakenteiltaan, vaikka eroja onkin.

    Aivan toinen tilanne on Putinin Venäjän suhteen. Sotilaallisesti ja poliittisesti pyrkimys vaikuttaa ja sekaantua Suomen asioihin on jatkuvaa. Valehtelusta ja väkivaltaan perustuvasta toiminnastaan jatkuvasti kiinnijäänyt arvaamaton Putin on menettänyt täysin luottamuksen suomalaisten keskuudessa.
    Tähän et pysty tuolla jatkuvalla alkeellisella trollauksellasi muuttamaan miksikään. Päinvastoin.

    Äänestä

YK:n pääsihteerikin pitänyt visusti siitä turpansa kiinni ???

Äänestä
  • Kristillisyyskö kieltää tämän synnin tunustamista,vai onko se Saulin raukkamaisuutta ?

    Äänestä

Kannatan vaan eipä tule onnistumaan valitettavasti.

Äänestä

Suomalainen on viksu, ettei jenkki terroriin kajoo ?
Japanikin halunnut miehitysjoukot pois, mutta huonoin tuloksin, paikkaa kylläkin vaihdettu ?

Äänestä

Menepä Aaprahammi nettilakkoon tukeaksesi USA:n vastaisia pakotteita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

politiikasta, jota meidänkin Sauli Niinistö ja Kanerva tukee ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu