puolet tämän(KIN!) palstan viesteistä on täyttä sontaa, eikös sitä vittuilijat ja sarkastiset vastailijat vois mennä johonkin omaan osastoonsa? en näe mistä he saavat kaiken energian kaikkien mollaamiseen, varsinkin tälläisen katastrofin aikana tuottavat monelle pahan mielen.
muillakin palstoilla kun yrittää asioista jutella tai selvitellä jotain niin aina saa turpiinsa normaalit juttelijat.... ärsyttää!!!!
muillakin palstoilla kun yrittää asioista jutella tai selvitellä jotain niin aina saa turpiinsa normaalit juttelijat.... ärsyttää!!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
95% ainakin on täyttä sontaa, ellei enemmänkin.
Minun mielestä jo tämän törkytulvan takia internet voisi jo pikkuhiljaa kaatua lopullisesti. Ei tätä pidä millään kurissa.
Miksi luulet että jokaisen viestin oikeassa alareunassa on linkki jossa lukee "ilmoita asiattomasta viestistä"? Voisit vaikka kokeilla sitä tuon vitun kitinän sijaan.
enkä vain ruikuta
Hyvä että tuli sekin selväksi. Voit aloittaa käräyttellyn omista viesteistäsi. Tuolla aivokapasiteetilla ei kovin merkittäviä juttuja kirjoiteta.
Oliko sinun viestisi nyt kovin hedelmällinen ja rakentava?
näihin mainitsemiisi kirjoittajiin?Minulta on koulukaveri joutunut hukkaan tuolla aluella.Kärppien toimitusjohtajan serkku.
on se nyt saatana kun täytyy jeesustella heti kun jotain suurta tapahtuu. muuten ollaa ku sillit suolas prkl. olkaa hiljaa jos ette pysty pysymään asiassa. naurussa pitelemistä kun kattelen teiän säälittävää *tietouttanne*.
Jospa juuri sellaiset turhat aiheen alotukset, joissa valitetaan tälläistä jätettäisiin pois. Ja monet asiallisen tapasetkin alotukset voisivat jäädä pois, koska niille on aihe jo paria aihetta alempana. Silloin tälläinen vieritys vähenisi huomattavasti ja ylläpidon olisi helpompi kontrolloida tätä sontaa. Mielummin ilmiannetaan näitä asiattomia viestijä, kuin alotetaan uus ja niissä valitetaan.
Tällästähän ne muutkin ovat suunnilleen tässä ehdotelleet.