QWERTY-näppäimistö on ateistin suunnittelema

QWERTY-näppäimistö on ateistin suunnittelema! Tämä näkyy siinä miten vaikeita sanoja esimerkiksi kreationimsi ja Juamla ovat kun kirjoitetaan qwerty-näppäimistöllä.
15204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Aamen.

Äänestä

Helppoahan tällä on kirjoittaa creationism and God suunnittelijan äidinkielellä. Ei kai se hänen vikansa ole, jos sinä et suomeksi osaa:)
"QWERTY-asettelun kehitti yhdysvaltalainen sanoma­lehtimies ja keksijä Christopher Latham Sholes"
https://fi.wikipedia.org/wiki/QWERTY

Äänestä

Kirjoittakaapa tuohon hakukenttään sana qwertyilijä, niin näätte todellisen tollon kirjoituksia ja mielipiteitä, tällä homoraakilla ei ole muuta elämää, kuin kristittyjen herjaaminen, nyt jo vuodesta toiseen.
Vaikka olisi kuinka hyvä näppäimistö ja sen kehittäjä, niin tämä aiheuttaa myötähäpeää kaikille, jopa ateistille ;)

Äänestä
  • Ookkonää ajatellut, että sen mielikuvitusjumalan tahto tapahtuu joka tapauksessa?

    Siis jos hän sallii qwertyn rienauskirjoitukset on se hänen tahtonsa ja sinä osoitat epäluottamusta jumalaasi epäilemällä mielikuvitusjumalasi kykyä niin halutessaan estää rienaus!

    Syyllistyt siis jumalanpilkkaan!

    Äänestä

  • Ihan olen kahden lapsen isä ja naimisissakin olen ollut kohta kolmekymmentä vuotta.
    ps sorry kun vastaaminen kesti näin kauan ;-)

    Äänestä

Christopher Latham Sholes, joka kehitti QWERTY näppäimmistön oli pakkomielteinen optimoija. Hän mm. mittasi sekuntikellolla onko nopeampi napittaa liivi ylhäältä alas vai alhaalta ylös.

Tämä oli kerrottu hänen muistelmissaan, jotka joskus nuorena miehenä luin. Kirjan nimi oli muistaakseni "Tusinoittain halvemmalla". En tiedä liityykö kirjan nimeen, mutta Sholesilla oli 12 lasta.

Äänestä

Sellaista näppäimistöä ei tulla keksimäänkään, jolla idiootit kreationistit kykenisivät mitään taikauskoisia aivopierujaan kummampaa kirjoittamaan.

Äänestä

Toi johtuu varmaan siitä, et QWERTY keksittiin aikanaan jo kirjotuskoneille, jossa oli ne kirjainhakkurit (vaimikäniittenvirallinennimisittenonkaan) joilla se muste paiskattiin siihen paperiin. Ja mikäänhän ei estänyt jumalaa rakastavaa kirjoittelijaa iskemästä vaikka rakastamaansa "GOD" kirjainyhdistelmää siihen paperille vaikka ilman sitä näppäimistöä liikuttamalla suoraan niitä varsia.

Äänestä
  • Kirjasinvarret, jotka sotkeutuvat toisiinsa, kun tiettyjä näppäimiä painettiin yhtä aikaa.

    Äänestä

Kun vaan jaksat ahkerasti käyttää sitä näppäimistöä ja jälkeläisesi kanssa niin kyllä evoluutio pitää huolen ja antaa ainakin heille näppärämmät sormet.

Äänestä

Kyllä tämä näppäimistö vaa aika helpolta tuntuis varsinkin sen jälkeen, jos joku ryökäle vaihtais sen KTCPMT-näppäimistöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiksuin..Kreationisti kirjoitti:

QWERTY-näppäimistö on ateistin suunnittelema! Tämä näkyy siinä miten vaikeita sanoja esimerkiksi kreationimsi ja Juamla ovat kun kirjoitetaan qwerty-näppäimistöllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu