Olen tässä pitkään jo ihmetellyt, kun laitan silitysrautaan vettä ja sitten kun se lämpenee niin se alkaa tiputtamaan vettä lattialle. Onko siinä jokin nappi päällä minkä takia se tiputtaa vettä?
Miksi se vuotaa aina?
6
2265
Vastaukset
- höyrypää
nosta tehoja niin suurempi lämpötila muuttaa veden höyryksi.
Kas, kun minun silitysraudassani on ihan sama ongelma! Hienoo kun sinkkupalstalla on välillä tämmöisiä relevanttejakin aiheita. :)
Omassa tapauksessani uskoisin tuon johtuvan siitä että silitysrautani parhaat nuoruusvuodet alkavat olla pikkuhiljaa takanapäin, sillä ei sen nyt pitäisi noin vain alleen laskea miten sattuu.Ei kannata Silittää.. Ihan turhaa Hommaa.. Rypistyy kuiteskin.. ;D
.. Niih ja itse kysymykseen on paha vastata mitään, koska et antanut Kattavaa VikaKuvausta.. ;P
Mut jos jostain on tiiviste pettänyt, niin voi olla vaihdettavissa tai sitten ei.. Ja jos on Runko jostain päässyt hieman murtumaan ja se lämmön vaikutuksesta "laajenee", niin sille ei välttis kauheasti ole mitään tehtävissä.. Paitsi jos se on jossain sellaisessa kohtaa ja sellaisessa materiaaliassa, johon voi jotain korjausmassaa tjms. laittaa.. ;PNuuskaMuikkune kirjoitti:
.. Niih ja itse kysymykseen on paha vastata mitään, koska et antanut Kattavaa VikaKuvausta.. ;P
Mut jos jostain on tiiviste pettänyt, niin voi olla vaihdettavissa tai sitten ei.. Ja jos on Runko jostain päässyt hieman murtumaan ja se lämmön vaikutuksesta "laajenee", niin sille ei välttis kauheasti ole mitään tehtävissä.. Paitsi jos se on jossain sellaisessa kohtaa ja sellaisessa materiaaliassa, johon voi jotain korjausmassaa tjms. laittaa.. ;P.. Tosin luultavasti pääsee helpommalla, kun käy ostamassa uuden.. Paitsi jos haluaa ja tykkää hieman nikkaroida ja/tai haluaisi tehdä pienen ekoteon.. ;P
- yötämyöte
Joskus ihmiset pistävät liikaa vettä sinne sisuksiin ja tällöin vuotaa :) Huomasin sen kun niitä ehjiä vehkeitä tuotiin muka viallisina.. Tosin on voinut tulla tiensä päähänkin. Se jo selitettiinkin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222828Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101942Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.531787Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671779Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971703Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211684Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701450Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001245Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121208Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311198