Uuno Turhapuro tänään 71 vuotta

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1451876767057.html

Turhapuro on kuluttanut turhaan happea jo 71 vuotta.

Turhapuron suurinsaavutus oli lihavuusleikkauksessa käynti - johon kaikilla muilla lihavilla ei ole varaa
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uuno on aina ollut esikuvani. Fanitan ihan kybällä.

Äänestä

Loirilla on joka kuvassa lammasmainen virnistys päällä. Äijä makeilee liikaa medialle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LäskiUunoTurhapuro kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1451876767057.html

Turhapuro on kuluttanut turhaan happea jo 71 vuotta.

Turhapuron suurinsaavutus oli lihavuusleikkauksessa käynti - johon kaikilla muilla lihavilla ei ole varaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu