Miksi matuiksi tulevat kaikkein tyhmimmät

Miksi ne fiksuimmat eivät tule Suomeen?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Koska Sipilä & kumppanit ovat houkutelleet suomeen vain kanssaan älyllisesti samalla tasolla olevia.

Äänestä

Tänne zombiemarssin päätepisteeseen eli Suomeen tulee ne, jotka ei muualle kelpaa...
Matu-Vatu Sippilän Jussilankin tietysti oma osansa ministeritason majoitusmainoksineen ja tv-esiintymisineen...

Äänestä

Suomella ei ole minkäänlaista kilpailuvalttia houkutella älykkäitä ja kyvykkäitä maahanmuuttajia tänne. Emme ole tieteissä huipulla, emme taiteissa, emme teknologiassa, emme missään asiassa ja ulkomaalaisten koulutuskin muutettiin maksulliseksi. Suomi on hävinnyt kilpailun aivoista.

Äänestä
  • "Suomi on hävinnyt kilpailun aivoista."
    Siispä matuzombiet tulevat täällä jo valmiiksi olevien suvakkivajakkien kanssa kilpaa syömään kansakunnan aivoja?

    Äänestä

Tänne tulevat vain rikolliset ja pummit. Eihän niistä osaa kukaan edes lukea ja kirjoittaa.

Äänestä

Turvapaikanhakijoina Suomeen tulee ne jotka eivät muuanne kelpaa.
Suomeen on tullut roskajoukko ja pahimmat turvapaikkahuijarit.
Saksa eikä Ruotsi puhumattakaan Tansakasta eivät halua irakilais-tai somalimiehiä.
Näiden ryhmien kotoutuminen epäonnistuu joka maassa ja aina..Suuri osa ei osaa lukea eikä kirjoittaa, Saksaan kelpaa vain syyrialaiset perheet ja Englantiin ei päästetä enää afrikkalaisia.Ovat jääneet jumiin kanaalin tunnelin suulle Ranskaan.
Ranska on saanut tarpeekseen irakilaisista ja ei halua heitä enää.
Koulutus ja ammattitaito on asetettava jatkossa Suomenkin pääsyn ehdoksi.
Huijarimaahanmuuttajilta on katkaistava oikeus tulla elämään yhteiskunnan varoilla.
Venäjän rajan kautta tulevien tulo on estettävä määrätietoisesti.Venäjä on turvallinen maa.

Äänestä

Suomi saa jätteet. Saksan Merkkel valkkaa ihmiset itselle.

Äänestä

Fuksut ihmiset pärjäävät eikä niiden tarvitse lähteä maanpakoon.

Äänestä

Romanialaiset kerjäläiset olivat samaa sarjaa.

Äänestä

Fiksuimmat jäivät saksaan mersun ja ooppelin tehtaille.

Äänestä

Luonnonlaki onhan meillä maailman idioottimaisimmat suvakitkin, vetävät toisiaan puoleensa niin kuin ulosteet viemärissä ja ovat ihan yhtä hyödyllisiäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siis_ihan_perslävet kirjoitti:

Miksi ne fiksuimmat eivät tule Suomeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu