Myrkyt jo siivottu Talvivaarasta.

Hyviä uutisia Talvivaaran saasteista. Saadaan järvet ja ympäristö pikaiseen entisöityä alkuperäisen asuunsa. Olemme tyytyväisiä uusiin suuntauksiin ympäristömyrkkyjen poistoista. Mukava on pallailla mökille taas nauttimaan puhtaista luonnonantimista ja maisemista. Ihanaa vuotta kaikille 2016,
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Laakajärven matikka syö pohjamudasta vielä satoja vuosia talvivaaraa, jonka paikalliset mökkiläiset vetävät sitten kiduksiinsa ja tulevat sen jälkeen terveydenhoitopalvelujen piiriin hoidattamaan irvistykseen vetäytynyttä ulkonäköään.

Äänestä

Vastahan siellä suunnitellaan muutaman pikkulammen perkaamista mutta siihenkään Talvivaara ei halua osallistua rahallisesti. Piloillahan tuo seutu on tuhansiksi vuosiksi.

Äänestä

Mitä enemmän vettä, sitä laimeampaa rikkihappo.

Äänestä

Jaahas vakavasta ongelmasta puhutaan ja nyt sit ilman lähdetietoja.
Puolet suomen vesistöistä on pilattu. Ai ne putsas nyt sit nekin?

Äänestä

Kun roskakalat perataan pois, vedet ovat juomakelpoisia.

Äänestä

Luonnonpuhdistus käy paperilla näppärästi.

Äänestä

Nyt on käynnissä vesistöjen hapotusvaihe brändityöryhmän alulle polkaisemassa 'järvivedet juomakelpoisia v. 2030' -projektissa.

Äänestä

Hyvä suuntaus, rahoitus saadaan varmaan näin tärkeän asiaan järjästettyä. Nikkelin hinta nousee, niin sitten on paljon omaakin rahaa siivoukseen.

Äänestä

Kepun ja Pekkarisen siunauksella käynnistettiin, hyvä niin. Kepun johdolla myös siivotaan, hyvä niin. Uusi ongelmajäte laitos rakennettava, hyvä niin.

Äänestä

kyllä ne talvivaaran PASKAT on siellä ja pysyy , samanlaista kusetusta kuin väitetään JIHADISTIEN joukko tunkeutumista eurooppaan ja suomeen monikulttuuriseksi "rikkaudeksi" ,toki saahan sitä SATUJA uskoa ken haluaa mutta ei kannata sentään olla TYHMÄ JA HÖPLÄSTÄ vedettävä !!!

Äänestä
  • Eräoppaaja kertoisin, että vedet virtailee club 64 alueilla pääosin etelään päin, joten paskat on viimekädessä eduskunnan kahvilan kusilaarissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilouutisia.Talvivaarasta kirjoitti:

Hyviä uutisia Talvivaaran saasteista. Saadaan järvet ja ympäristö pikaiseen entisöityä alkuperäisen asuunsa. Olemme tyytyväisiä uusiin suuntauksiin ympäristömyrkkyjen poistoista. Mukava on pallailla mökille taas nauttimaan puhtaista luonnonantimista ja maisemista. Ihanaa vuotta kaikille 2016,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu