Ahdisteli saksan kölnissä uudenvuodenpäivänä naisia poliisit pitää kriisikokousta.lukekaa hesarista haluammeko näitä todellakin tänne
1000 loismutiaista
f35
30158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ja tässä vielä lisää
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1451960339115.html
miten wittu asia liittyy Lapuan keskustelu palstalle ? kysyn vaan ?
kyllä nyt on jollakin pahasti kusi lirahtanut päähän kun monta avausta samasta aiheesta Lapua palstalle...lääkkeet vaihtoon tai suljetulle nopeasti hopi-hopi
Mistä haluaisit keskustella? Kerro vaan heti omaan tahtiin kun siltä tuntuu. Kaikki nämä meidän keskustelut käsitellään luottamuksellisesti.
höpö höpö sun kanssa ,,,,,artikkeli ei kuulu Lapua palstalle ja piste.
Osa Lapualaisista ei osaa puhua kuin wincapitasta ja palloista, sen oon huomannut.
Jo mites teillä aivosolut pyörii, tässä ollaan vissiin lähellä:
Hullujenhuoneella oli lääkärikierros.
Potilas Niukkanen istui huoneensa lattialla kattilankansi käsissä ja pörisi.
Lääkäri kysyi: No mitäs se Niukkanen touhuaa? Ajan autolla lappiin, vastasi hän.
Toisella puolen huonetta istui potilas Mäkinen vetäen käteensä.
Mitäs se Mäkinen touhuaa, kysyi lääkäri.”Panen sillä aikaa Niukkasen muijaa ku se on lapin reissulla!
Kyllä Se kuuluu nämä Saksassa tapahtuneet ongelmat jotka ovat röyhkeyden huippu mutta et sinä joka varsinaisen lääkityksen tarvitset ymmärrä näitä asioita vai haluaisitko todella tänne näitä rättipäitä
Ruatsissa se vasta karmeeta on, tollainen suvaitsevainen laulu kansa ja nämä rättipäät rupeavat siellä jo hillumaan, mitenkähän poijat meirän tähän tulemukseen on varauruttava.
höpö höpö taas kerran ,,eikös Lapua palstalla keskusttelä Lapuan asioista ,,täällä on ihan omiakin ongelmia.suuren maailman Saksan sun muiden ongelmat ei kosketa Lapuaa..täällä osataan pitää puolia jos asiat menee vähänkin sinnepäin ,,paniikin luominen on ihan sairasta ....kas kun ei CIA hyökkää tänne DDDDDDDDDDDD
Lapualaisilla on tieto tuhusta ja kauhia paniiki päällä muari on lopetanut jo aikoja kutomisen ja voivootavat keinutuolista -koska allahi meijätkin korjaa.
Joopaniiki vain lisäänty -jottei tuu tehtyä mitään tyhymiä.
Oiskos se hempele jo hutsattu 14-40v lapsista vahinaanin huljaa sipisten huollaista puskisha humishee,, veethu hun ei saa oikein selvää.
Onko sulla joku hätä?
Kun tuollain raivoat.
Vai pelottaako totuus, että miten meillä suomessakin voi tapahtua.
puhut sä mulle ? ei täällä ainakaan mikään hätä oo enkä raivoa.Lapua palstalla kirjoitetaan Lapuan asioista eikä mistään mutu tuntumalla tehdyistä mielikuvista mitä jos mitä jos ....
Miten niin mielikuvitusta?
Pääministeri Juha Sipilän syyskuinen tarjous siitä, että hän on valmis antamaan Kempeleen kotinsa turvapaikanhakijoiden asuinpaikaksi, on yhä voimassa, kerrotaan pääministerin esikunnasta,,,
----
jotta sille eitkai pääministerimme voi tässä asiassaan puihin mennä, kun on jo muitakin
puihinmenoja,,,,
-----
http://mvlehti.net/2016/01/05/spr-ei-ole-saanut-sipilalta-tarjousta-kempeleen-talostaan-pakolaisten-asuttamiseen/
Siitävaan kysyn jootta onkos kusipää mulukkeroita lusää hinkumas syötettäviä lapualle, virallisen tiion mukaan soluttajat reiraa foorumeille jotta lishää pitäisi tunkeutua katainen mikä liee on joskua vissin sopinut 1,8miljooman matun kiintiöstä suomelle mistä visertää, mutta onko tämä kaiffari ottanyt muutekin kiellettyyn peliin osaa , serkunsa ainaskin, mitä näistä puheista hulluun peliin osalistujista josta netissä on ihmetystä, kuinkas tämä juluppi tänne tuli entisiä turhia laskelmiaan kertomaan on siis töysi pershe saatanha vilmitähti, katselkaas mistä kattaista eppäilään, siis guuklaamalla.
Löytyiskö Lapualta ketään armeliasta sielua, joka johdattaisi tämän tänne jatkuvia aloituksia tekevän onnettoman lähimmäisemme asiantuntevien ihmisten hoitoon?
Ottaako totuus noinkin koville? ☺
Varmaan oli kyseiset naiset rasisteja, kun siirtolaisten täytyi näin toimia...
Ei lapualla ole ennekään kumareltu jotta siitävaan luntatupaan tulijoilla on aloite, millä konstein aloitetaan seurustelu, vitujakos meijän kantapeikkojen on rajojamme siirtää, siis hurpaan vaan heti ensi kääntees kyllä siitä oppivat ja kauas ajaen, kauhu on parrain oppiväline, kertomalla heti murhalukemat ja teurastukse(vaikkei niitä olisikkaan) ammutuksi tulemioset ja oman sielun menetyksiin, tiioksi vain siihen esitystillaisuuuteen, lapualla om pattereita.
Kysymys kuuluu?halutaanko,hyväksytäänkö tälläinen käytös ulkomaalaisilta esim.suomessa!!!aatelkkaapas tekeväs tälläinen jossain muslimimaassa esim.saudi-arabiassa,iranissa niin kuinka käy vähintään kaula poikki .
Pieni sivuhuomautus: Suomi on, tai ainakin on ollut, sivistysvaltio, jota ylläolevien kommenttien kirjoittajat parhaillaan alentavat muslimimaiden tasolle.
Nainen on muslimimaassa syntinen jos ei antaudu miehelle.
aivan vihapuheita voi voi voi
Onhan irakin miehet komeita katottavia vai mitä ite mieltä
tukkapöllyllä meinaatte ojennukseen laittaa?meinaan vaan nämä partavauvathan on koulutettuja kurkunleikkaajia, ei ehtis kissaa sanomaan..mutta joo ah niin komeita ovat
Samaa suunitelleet suomessa kuin saksassa.roskasakkia
Roskaväki on roskaväkeä on se sitten valkoista tai tummempaa. Saksassakin puolet ahdistelijoista on kuulemma ollut saksalaisia ja puolet turvapaikanhakijoita. Poliisin otteet ja resurssit kovenee mutta itseppähän puolin ja toisin sitä näköjään halutaan.
Joo mutta on roskaväellä eroja, suomalainen roskaväki suurin osa vetää aivonsa pellolle viinalla ja tyytyy kohtaloonsa toisin kuin nämä islmami mulkerot, että kun vituttaa niin tuhotaan muidenkin maat!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ei tarvitse Saksaan mennä näiden partalasten karmeita tekosia katsomaan ihan Helsingissä niitä saa varoa. Röyhkeitä törkimyksiä ovat. Uuutena vuotena 1000 mokkakorvaa oli jo ahtautunut asematunneliin tekemään keppostelujaan kulttuurimme rikastuttamiseksi.Jostain syystä poliisimme olivatkin valveutuneempia kuin nämä lukutaidottomat raakimus-konesinsinöörit.
Ählypaskat vetäytyivät vokkeihinsa hiomaan lisäsuunnitelmia tälä erää. Aivan varmasti vielä onnistuvat kunnolla keppostelemaan siinä unelmahöttöämmien pikkaritkin repeytyvät.
Samantie passittaa mistä ovat tulleetkin tuollaista käyttäytymistä ei voi hyväksyä millään tasolla