Pipilä lupasi luovuttaa luukkunsa 1.1.2016 alkaen tunkeutujille, lupaus ei toteutunut ja viimeisten kommenttien valossa vaikuttaa siltä ettei koskaan toteudu. Mutta saatiinhan kuitenkin reilut 40000 tunkeutujaa.
Valtionulikka Sipilän luxux-huvila
Alpo_Yksikivi
12117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Peruiko Sipilä sanansa?
Odottaa vuokrien nousua.
Höh! Sipilä on julkisesti sanonut että ANTAA lukaalin turvapaikanhakijalle. Siis antaa, eli luovuttaa. Kun antaa jotain omaisuuttaan jollekin niin se annettu omaisuus siirtyy sen omaisuudeksi jolle se on annettu. Eli jos se turvapaikanhakija jolle lukaali annetaan panee saamansa lukaalin vuokralle niin sitten vuokrat maksetaan ko turvapaikanhakijalle.
Tekeillä laki vuokrien verovapaudesta mamujen asuntojen osalta.
Sipilän maksettava huutonsa. Kyllä se on niin,että pääministerin virkaa hoitavan ei parane mennä heiluttelemaan huuliansa ihan miten sattuu. Kyllä meillä kansalaisilla on oikeus ja velvollisuus vaatia rehellistä ja sanansa mittaista käytöstä. Vai onko tämä pakolaishomma joku hullujen huutokauppa?
"Sipilä: Annan kotini turvapaikanhakijalle" http://yle.fi/uutiset/sipila_annan_kotini_turvapaikanhakijalle/8282743 kodin luovutus piti tapahtua vuodenvaihteessa. Mitä vuodenvaihde sitten kenellekin on, minusta se on samantyyppinen vaihde kuin kuukaudenvaihde, viikonvaihde ja vuorokaudenvaihde.
Luovutuskirja ja lainhuudatuspaperitkin pitäisi ainakin olla jo allekirjoitusta & leimoja vaille valmiit, sellaiset täytyy laatia kun kiinteistö vaihtaa omistajaa riippumatta siitä onko omistajanvaihdoksen syynä myynti tai lahjoitus/antaminen.
Ei luovuta.Stubbikin puhuu mitä sattuu eikä aiheuta toimenpiteitä.
Päättäjät lupaavat mitä tahansa jotta saavat eliitin tuen.
Kansalla ei ole mitään väliä.
Ministerithän saavat valehdella Suomessa vapaasti, sori siitä. Stubbin tapauksessa on kuulemma ihan luonnollista sekoittaa luvut 90% ja 10% toisiinsa. Helvetti kun tässä maassa ei ole enää yhtään suoraselkäistä viranomaista joka vaatisi esim. lakien noudattamista ihan vaan niinkuin virkatyöhönsä liittyen. Mitä me teemme tuollaisilla veronmaksajien eläteillä kun eivät tee töitänsä.
Mutta että oikeuskanslerikin sanoi: Stubb ei toiminut moitittavasti eikä antanut tahallaan eduskunnalle väärää tietoa:
http://www.hs.fi/politiikka/a1451879703857
Kylläpä tämä Suomi on hieno oikeusvaltio.
Kallis talonluotus, miljardi veroeuroa, raiskauksia ympäri suomea, yksi kempeleläinen perhe muuttanut paikkakunnalta kun tytär raiskattiin rikki. Sipilän vaimon ideahan se oli, häpeeköhän se vai osaako tuo edes hävetä.
Ei uskalla antaa kun kempeleessä oli se raiskausjuttu.
Sipilä odottaa, että Suomeen tulisi joku perhe. Lienee siellä vain yksinäisiä poikamiehiä ja partalapsia.
Sipilä ei uskalla luovuttaa asuntoaan kelle vain, koska pelkää sitä vahinkoa, mikä siellä jo kerran kävi.
Nyt hän sai sieltä pois imagolleen kiusallisen matumajoituksen raiskarei een eikä sinne tule enää ikinä VOKKEJA. Vain perhe asuntoon tai kuohittuja matuja.