Suomi löi onneksi

Venäjän kapteeni sekosi Suomen maalista - löi toimitsijan verille!



Onneksi Suomi löi r...än pystyyn ja näytti etä kuka hallitsee
2466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Vaikutat vähintään yhtä epäkypsältä kuin se 19-vuotias epäkypsä kiekkoilija.

Tyhmä natonatsi.

Äänestä
  • itä nuolijat hiljaa teidät on lyöty.

    Äänestä

  • VENÄJÄ ON LYÖTY! Kasperi Kapanen laukoi Suomelle maailmanmestaruuden
    /////////

    itänatsit on lyöty

    Äänestä

  • Voiton kruununa on toveri Hallaojan rankka v-tutus!

    Äänestä

itä hännystelijät raivona kun Arvojohtaja todellinen koko kansan Presidentti Ninistö oli jakamassa palkintoja loistavaa.

Äänestä

Harvinaisen jännä ja hyvä peli. Ehkä se on tärkeintä, että toinen ei ole heti täysin niskanpäällä, vaan tilanne muuttuu useaan kertaan.

Äänestä
  • Näin.

    Äänestä

Onnea pikkuleijonat.


r..ä on lyöty

Äänestä

Arvojohtaja Niinistö jakoi palkinnot erinomaista.

Äänestä
  • No joo, niinistö on kiekkomiehiä, OK, mutta mitä se raviporsas siellä aitiossa teki? Niinistö oli aika lailla juovuksissa, monotoonista möngerrystä. Niinistö hyökkäsi palkansaajaa kohtaan aika rumasti uuden vuoden puheessaan, on siis vaan työnantajan asialla. Että sellainen arvojohtaja.

    Äänestä

  • Hienoa, että pressa oli poikia kannustamassa.

    Uuden vuoden puhe oli hieno. Sen näkee jo tiltujen moitteista.

    Niinistö on aina koko kansan asialla.

    Äänestä

  • semmostaseonnn kirjoitti:

    No joo, niinistö on kiekkomiehiä, OK, mutta mitä se raviporsas siellä aitiossa teki? Niinistö oli aika lailla juovuksissa, monotoonista möngerrystä. Niinistö hyökkäsi palkansaajaa kohtaan aika rumasti uuden vuoden puheessaan, on siis vaan työnantajan asialla. Että sellainen arvojohtaja.

    Presidentti Niinistö on johtanut Suomen ulkopolitiikkaa rauhallisesti ja varmasti ja hänellä on takanaan koko kansan luottamus!

    Maassa järjestettiin gallup-kysely, jossa kysyttiin Niinistön tehtävistä! Kyselyssä Suomen kansasta 79 % antoi hänelle arvosanan erittäin hyvä tai hyvä viranhoidosta! Hän on ennätyksellisen suosittu!

    Presidenttipari ioli taatusti vesiselvä ja kannusti oivalla tavalla nuoria leijonia!

    Sen sijaan Valkeakosken Tiltu on surrut kovasti Venäjän tasppiota ja ITSE taas tyhjentänyt suruunsa Lasol-pullon!

    Äänestä

Miksi venäjän fasistit haukkuvat länsimaat natsiksi? Venäjällä on führer presidenttinä ja natsi-liikettä enemmän kun koko maailmalla.

Äänestä

Onneksi voitimme varsinkin kun vastassa oli r...t

Äänestä

Venäjän kansanedustajien kirjoitus – vaativat kiekkojoukkueeltaan ”sotapoliittista” voittoa ”Natoon pyrkivästä” Suomesta

Äänestä
  • Siten, että Venäjän joukkueen kapteeni pillastui ja otti 5 10 min yht 15 min!

    Jäähyjä jaetaan rikkomusten perusteella! Sinulle varmaan uusi asia, mutta toinen joukkue voi todellakin rikkoa enemmän kuin toinen!

    Äänestä

Venäjän kansanedustajien kirjoitus – vaativat kiekkojoukkueeltaan ”sotapoliittista” voittoa ”Natoon pyrkivästä” Suomesta

Duuman kansanedustajaryhmä julkaisi sotahenkisen kannustusviestin Venäjän nuorten joukkueelle juuri ennen jääkiekon MM-finaalia.
Venäjän duumassa Kremlin ”apupuolueena” istuva liberaalidemokraattinen puolue julkaisi omilla virallisilla nettisivuillaan hieman ennen tiistain finaalia pitkän kirjoituksen, jossa parlamentaarikot ilmoittivat kannustavansa Venäjän nuorten joukkuetta ottamaan ”sotapoliittisen voiton” Suomesta.

Viesti ilmestyi räyhäpuheistaan tunnetun Vladimir Zhirinovskin puolueen nettisivuille ennen tiistai-illan finaalia ja se oli siellä luettavissa yhä keskiviikkona, joten mistään sivuston hakkeroinnista ei siis voine olla kyse. Myös esimerkiksi venäläinen Eho Moskvy -radioasema huomioi puolueen julkaiseman Suomi-kirjoituksen.

Vetoomuksessa Suomen synneiksi luetaan kaikki mahdollinen alkaen tsaarinvallan kaatamisesta ja venäläisten sotilaiden tappamisesta, häivytetään talvi- ja jatkosotien ajankohdat ja oikeat taustat ja väitetään Suomen olevan nyt pyrkimässä Natoon. Nuoria venäläiskiekkoilijoita käsketään voittamaan Suomi, koska voitolla tulisi olemaan ”myös sotapoliittinen merkitys”.

Liberaalidemokraattinen puolue on yksi Venäjän duuman neljästä puolueesta, ja sillä on yhteensä 56 kansanedustajaa. Oheinen vetoomus on annettu heidän kaikkien nimissään. Ilta-Sanomat suomensi vetoomuksen kokonaisuudessaan:

”Venäjän nuorten jääkiekkomaajoukkue taistelee tänään MM-kiekon finaaliottelussa Suomen joukkuetta vastaan. Liberaalidemokraattien parlamentaarikot saattavat pelaajia tänään näillä tukisanoilla.

Arvoisat pelaajamme, teidän ottelullanne suomalaisia vastaan on valtava merkitys. Tällä hetkellä Eurooppa on jälleen liittynyt yhteen Venäjää vastaan. Suomalaiset osallistuivat tsaarin monarkian kaatamiseen sata vuotta sitten - juuri suomalaisten erikoisjoukot auttoivat bolshevikkeja kaappaamaan vallan lokakuussa 1917. Niillä oli tuolloin äärimmäisen merkittävä rooli.

Vuonna 1940 Suomen ja Neuvostoliiton välillä tapahtui jo suora sotilaallinen yhteenotto. Ja koko Suuren isänmaallisen sodan ajan suomalaiset taistelivat fasistisen Saksan puolella. He aiheuttivat valtavaa vahinkoa meidän maallemme. Suomalaisten tekojen vuoksi erittäin moni neuvostosotilas sai surmansa.

Sodan jälkeen he ovat ottaneet jälleen useasti vihamielisen asenteen meitä kohtaan. Ja tänään he pyrkivät Natoon ja ovat valmiita antamaan oman maansa alueet Naton armeijan käyttöön.

Nyt, kun voittoon on enää yksi ottelu, teidän ankara pelinne ja suomalaisten murskaaminen tulevat herättämään hyvää mieltä maamme kaikissa kansalaisissa. Tänään täytyy näyttää, että Venäjän uusi sukupolvi ja meidän nuoret urheilijamme ovat parhaita Euroopassa ja maailmassa.

Tehkää kaikkenne, mikä teistä riippuu ja varmistakaa meille voitto suomalaisista. Siitä voitosta ei tule ainoastaan voitto Suomen nuorista urheilijoista, eikä se tule olemaan vain jääkiekko-ottelun voitto, vaan siitä tulee koko meidän maamme henkinen voitto, voitto, jolla tulee olemaan myös sotapoliittinen merkitys.

Tehkää kaikki mahdollinen, me tarvitsemme vain voittoa!”

is

Äänestä

Natoon heti, kirjoitus paljastaa itä trollien ja r...n suunnitelmat ja politiikan luonteen. r..t yritti valjastaa urheilua omaan politiikan jatkoksi ja itkivät jopa tuomareista.

Äänestä

Natoon

Äänestä

r...t itki kaikesta ja uhosi voi voi

Äänestä

Natoon

Äänestä

Venäjän kansanedustajien kirjoitus – vaativat kiekkojoukkueeltaan ”sotapoliittista” voittoa ”Natoon pyrkivästä” Suomesta
...........................

olisiko jo aika ymmärtää todelliset r..än aikeet

Äänestä

Natoon r...ä lisää 3 divisioonaa hyökkäysvoimaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ERommel kirjoitti:

Venäjän kapteeni sekosi Suomen maalista - löi toimitsijan verille!



Onneksi Suomi löi r...än pystyyn ja näytti etä kuka hallitsee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu