pelotuksella rahaako

Eräs saarnaaja pyytää rahaa yhdistykselleen ja saa palkkaa 200000€ vuoden aikana. Keinona on pelottelu Venäjällä tai sodalla tai maailmanloppu.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

missä päin Suomea hän on työskennellyt.

Sanotaan nyt vaikka 10-15 vuoden aikana.

Kun eräskin saarnaaja pyysi eräältä veljeltä autoa ja kun uskon veli ei suostunut luopumaan autostaan niin saarnamies suuttui.

Äänestä

Helppo arvata, että tarkoitat Melleriä.

Äänestä
  • "Helppo arvata, että tarkoitat Melleriä."

    Ihan kurillani olisin veikannut Teppo Telleriä.

    Mutta onhan toi Leokin hyvä arvaus.

    Älkää koskeko Leoon...

    Äänestä

Ja taas on joku sossunluuseri saanut väläyksen päästä jotain sotkemaan foorumille!

kokeile uudestaan jollain aiheella jonka tunnet paremmin, vaikka eli kaljamerkit ja paljonko niiden juominen on tullut maksamaan itsellesi.

vertaa sitten paljonko pkele vei ja paljonko melle on sinulta vienyt!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vgfderth kirjoitti:

Eräs saarnaaja pyytää rahaa yhdistykselleen ja saa palkkaa 200000€ vuoden aikana. Keinona on pelottelu Venäjällä tai sodalla tai maailmanloppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu