Heippa! Millaisia kokemuksia ko. Klinikasta ja heidän tarjoamastaan tkb-kuorinnasta?
Tkb-hoito / Cityklinikka
Kokemuksiakellään
4153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulle tehtiin sarjahoito akneen. Heti hoidon jälkeen aina punoitti ja kirveli vähän ja aina viiden päivän päästä iho hilseili "pois" .
Sarjahoidon aikaan en huomannut suuria muutoksia mut nyt on tullut kommenttia jopa muiltakin ihon hyvästä kunnosta. Akne ei kokonaan lähtenyt mutta parani kuitenkin. Kallista oli mutta hyvä tulos mulla ainakin. Ihan ok palvelu mut ajat myöhässä usein.
Okei! Auttoiko miten hyvin aknearpiin ja pieniin juonteisiin? Tuliko ihosta kuulaampi?
Joo värivirheet tasottuivat ja iho on kuulas ja tasaisempi kuin ennen. Oikeastaan tulos näkyy parhaiten vasta nyt kuukausien päästä. Huomasin etten enää tartte niin paljon meikkivoidetta. Varmaan laaserilla saisi vielä parempaa tulosta mutta siinä on kai pitempi toipuminen ja on vielä kalliimpaa. Muutamia arpia olen ajatellut laaseroida joskus. Toi klinikka on ihan jees minun mielestä.
Kysympä vanhaan ketjuun. Te jotka olette kyseistä hoitoa kokeilleet: minkä hintaisia nuo hoidot oikeasti ovat Cityklinikalla? Heidän nettisivuillaan on kahdet eri hinnat... Ja onko TCB auttanut jollakulla myös kuopalla oleviin arpiin? Onko siis yhtä tehokas kuin TCA?