Miksi palautuskeskuksia ei ole vielä

Vähän aikaa sitten oli kova julkisuusrumba kuinka hallitus perustaa palautuskeskuksia pikavauhdilla. Mitään ei ole kuitenkaan tapahtunut ja kuulunut. Hallituksella riittää puhetta ja visioita mitään ei kuitenkaan tapahdu. Samaan aikaan suomalaiset saavat kärsiä maahantunkeutujien vakavista rikoksista. Omasta mielestäni hallituksella ei ole tarkoituskaan puuttua mihinkään, eikä estää vaarallisia rikollisia pääsemästä Suomeen. Rajat pidetään auki ja tunkeutujat tekevät koko ajan vakavia rikoksia.

Mistä tässä on kyse. Tanska laittoi rajat kiinni. Ruotsi otti rajatarkastukset käyttöön. Puola ilmoitti, ettei se ota yhtään muslimia maahan, Kanada ilmoitti, ettei se ota yhtään nuorta yksinäistä muslimiestä maahan, Viro ei ota muslimi pakolaisia. Suomi pitää rajat auki ja nuoret muslimimiehet virtaavat maahan.

MITÄ HELVETTIÄ TÄSSÄ MAASSA ON TEKEILLÄ;
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Niitä palautuskeskuksia ei perusteta. Kaikki konkurssihotellit ei ole viellä päässeet osalliseksi tästä rahanjaosta.

Äänestä

Niin missä niitä palautuskeskuksia on nyt sitten? Minne paikkakunnille ne tulevat? Kertokaa että osaa varautua. Hakea siis lisää patruunoita kotiintunkeutujien varalle.

Äänestä

Ei niitä tule! kaikki hotellit tarvitaan nyt itärajalta tuleville loisille. Käännytyspäätöksiä ei tehdä. Menis bisnes ja SPR:n duunit. Nutturapäiltä panijat.

Äänestä
  • Vasta sitten palautetaan ehkä kun Suomi ei saa enää velkarahaa. Valtion rahojen systemaattinen kuppaus jatkuu.
    Näin lama aikaan matujen paapominen on paras bisnes.
    Valtio maksaa. Piikki on auki loputtomiin.
    Onko kyseessä huippukoplaus?

    Äänestä

Miten on mahdollista,että Orpo ilmoittaa palautuskeskusten perustamisesta.
Mitään ei ole tehty. Onko niin että sisäministeriön ja maahanmuuttoviraston kyvyttömät naiset eivät halua tai kykene häätämään ketään Suomesta.
Palutukset olisi pois matubisnekseltä.Ilmeisestoi hyötyjät vastustavat palautuksia.
Sana asia lienee kyseessä palautussopimusasiassa Irakiin.
Soini on uhonnut useita kertoja tekevänsä palautussopimusta mutta siinäkään ei mitään ole tapahtunut.
Tämä kuvaa hyvin SSS-mieste hallituksen touhuja.Paljon puhetta mutta ei tekoja.
Yli 10 000 miestä on häädettävä pakolla Suomesta tulevan vuoden aikana.
Heillä ei oikeutta oleskella Suomessa.

Äänestä

ei ole mitään palautettavaa,vastaanotetaan vaan.

Äänestä

lauslahti ja kumpila-natri vastustavat ettei bisnes kuse jo alussa. Nyt on netottu vasta toista milliä. Pitää saada milli/ämmä/v.

Äänestä

Oikeustieteen laborantti, oikeusministeri, persu Lindström ottaa tämän asian hyvin vakavasti.

Hän on jo aloittanut Suomen Lakiin tutustumisen ja ehtinyt lakikirjan sivulle 5.

Toivottavasti hän pian löytää sellaisen pykälän, jonka perusteella voidaan estää hallitsematon maahanmuutto.

Äänestä
  • Lindström on vasta Aapisen sivulla 5. Siitä on piiitkä matka Suomen Lain sivulle 5. Valitettavasti. Onneksi ei sentään ole demari tai vihreä. Se olis täystuhoista.

    Äänestä

Kaikki vain palautukseen keinolla millä hyvänsä, jos ei pakkanenkaan tehoa. Tämähän on vain EU:n, Sipilän, Stubin, Vartiaisen, Nergin ym. Suomen lamaannuttamis juttu, annetaan vain aluksi ilman aseita maa islamilaisten vallattavaksi, sitten vain verkostoitumisen myötä maa on täysin sekasorrossa ja turvaton ja terroristien vallassa. Palautuskeskus Ahvenanmaalle, tai suoraan vain Saksan laivalle, sieltähän ne kuskattiinkin.
Luulen kyllä, että nyt emme kohta kestä,mutta meitähän on onneksi varmaan ainakin 95 %, ja saattaahan siinä hädän tullen joku suvakkikin hätääntyä.
Hyvä, että katupartiot toimivat, eiväthän poliisit ehdi olemaan kuin VOK:eissa tappeluita rauhoittelemassa ja nuoria mopopoikia jahtaamassa.

Äänestä

Kielteisen päätöksen saanut valittaa.Valituksen käsittelyaika kaksi vuotta
joten käytännössä ketään ei palauteta.Suomalaisia koskevia pakkolakeja
sorvataan muutamassa kuukaudessa,mutta näitä karvalapsia ei saada
moneen vuoteen ulos maasta.Tämä kaikki on tehty vain siksi,että eliitti
voi lypsää veronmaksajien rahat.Touhu tulee kestämään tämän hallitus-
kauden ajan,jolloin velkaa on 20 miljardia enemmän kuin nyt.
Sen jälkeen uusi hallitus toteaa,että mitään ei ole enää tehtävissä.

Äänestä

Nämä "partalapset" ovat hiljaa niin kauan, että ehtivät hankkia salakuljetetut aseet. Sitten juhlitaan kaikkien aikojen parasta hallitusta ja eduskuntaa, kun pitää panna armeija asialle, että näistä päästään eroon.

Rajat kiinni, tänne ei saa päästää enää yhtäkään muslimia. kiintiö on täynnä. Pysyvästi.

Tämä on maanpetos. Palataan asiaan myöhemmin, jos olemme vielä hengissä. Vaikka valtionpäämiehemme ovat siihen mennessä ehtineet siirtää rahansa ja kirjansa johonkin Argentiinaan.

Äänestä

Vuonna 2015 Migri teki Irakilaisille 89 kielteistä turvapaikkapäätöstä (Migrin omat nettisivut lähteenä). Irakilaisia turvapaikanhakijoita on kai 50% porukasta oli 15000 tai jotain. Eipä tuossa palautuskeskusta tarvita kun kaikki saavat oleskeluluvan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi_on_pelastettava kirjoitti:

Vähän aikaa sitten oli kova julkisuusrumba kuinka hallitus perustaa palautuskeskuksia pikavauhdilla. Mitään ei ole kuitenkaan tapahtunut ja kuulunut. Hallituksella riittää puhetta ja visioita mitään ei kuitenkaan tapahdu. Samaan aikaan suomalaiset saavat kärsiä maahantunkeutujien vakavista rikoksista. Omasta mielestäni hallituksella ei ole tarkoituskaan puuttua mihinkään, eikä estää vaarallisia rikollisia pääsemästä Suomeen. Rajat pidetään auki ja tunkeutujat tekevät koko ajan vakavia rikoksia.

Mistä tässä on kyse. Tanska laittoi rajat kiinni. Ruotsi otti rajatarkastukset käyttöön. Puola ilmoitti, ettei se ota yhtään muslimia maahan, Kanada ilmoitti, ettei se ota yhtään nuorta yksinäistä muslimiestä maahan, Viro ei ota muslimi pakolaisia. Suomi pitää rajat auki ja nuoret muslimimiehet virtaavat maahan.

MITÄ HELVETTIÄ TÄSSÄ MAASSA ON TEKEILLÄ;

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu