Todellinen Jeesus

Kuinka moni ottaisi nykypäivänä vakavasti tällaisen 155 senttisen pätkän joka kulkisi ympäriinsä saarnaamassa juttujaan.

http://yle.fi/uutiset/taltako_jeesus_oikeasti_naytti__taiteen_ja_tutkimuksen_kasitykset_eroavat_toisistaan/8529376
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jeessuli oli oikeasti ihmissyöäjä kannipaalien päällikön lehtolapsi porneon satemetsästä. Hänet laitettiin pienenä kellumaan Porneon jokeen, ja hän ajelehti 40 vuotta ja ajautui viimein Kenetsaretin rantaan. Nousi ylös vuorille, ja lausui olen yo-ooo-weh sedän poika Porneosta, kumartakaa minua, tai tulee nekkuun. Ja kaikki kansat uskoivat pajunköyden. Ja jessuli on hallitseva niin kauan kuin häntä huvittaa.

Äänestä
  • No katoppas KooKoohan se siellä ,
    KooKoohan on se kapine ,viimme sodassa, joka olallaan se kuopion potkukelkkapataljoona marssi Pietariin , kun Aatusedän joukot Vähän avustivat , Se eteneminenhän sujui kuin tyhyjää vain , Roka Anttikin hyppi rennosti Itä-Karjalan risuaitojen yli KooKoo olallaan ranujen pöllytellessä sa int pöksyjen takamuksia ,
    Nyt homma pannaan uusiksi; Tämä uudenkarhee SSS-hallitus saa Risuaitakohtauksen uudessa tuntematon Kohellus - elokuvassa näytelläkseen , samoin loppukohtauksen , jossa Suomi Suurvaltana sanelee muille maille yhteiskunta sopimukseja ,
    -

    Äänestä

  • Ei ketään vois vähempää kiinnostaa joku umpiköyhä sorsittu duunari , jonka raamattu kertoo Jeshuan olleen ,
    Ihmiset haluu sankareita ,sellaisia kuin jääkiekon maailmanmestareita , jotka voittaessaan nousevat Pressanlinnan katolta k:..seksimaan , mahtiaan näyttääkseen , niinkuin halosen aikana ,
    Ei se sovi sankarin rooliin , että päähänpotkittu ja vajakkina pidetty musta lammas alkaa avata sokeiden silmiä . Ilmankos velimiehet käski Jeshuan mennä jerusalemiin uusia ihmeitä tekemään ,
    Ja sen takia persoonan hahmo piti muuttaa; 20 senttiä pidempi , vaalea iho, myöhemmin Kuninkaan vaatetus , Syyrialaisen auringonjumalan hahmo ; sen mosaiikkikuviahan on Lähi-Itä täynnä, joten Jokainen voi sen tunnistaa ;

    Äänestä

Kuinka moni ottaisi nykypäivänä vakavasti tällaisen 155 senttisen pätkän joka kulkisi ympäriinsä saarnaamassa juttujaan.----//

moni -vakavasti - uskoo mielummin tämmöseen Pätkään
joka kulkee ympäriinsä saarnaamassa Yleisölle, jopa Obamalle , juttujaan
Mustista Aukoista ja siitä ettei *Jumalaa * ole olemassa
ja ihmisten kandeis kiiruusti lähtee Tellukselta pois
koska jotain VeryPahaa on Ihmiskunnalle luvassa..
http://goo.gl/LmPB8s

Äänestä

Ei olisi silloista Jeesusta köyhää ja lyhyenläntää oikein pidetty nykyisessä jehovan todistajien seurakunnassa minään, hyvä jos olisi päässyt edes silloin tällöin ovimieheksi kättelemään ja monet saattaisivat ihan suoranaisesti hyljeksiä ja syrjiä jopa pilkata onhan tuo nähty jt seurakunnassa miten vähemmästäkin syrjitään ja halveksitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkfjf kirjoitti:

Kuinka moni ottaisi nykypäivänä vakavasti tällaisen 155 senttisen pätkän joka kulkisi ympäriinsä saarnaamassa juttujaan.

http://yle.fi/uutiset/taltako_jeesus_oikeasti_naytti__taiteen_ja_tutkimuksen_kasitykset_eroavat_toisistaan/8529376

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu