YLE:n toimittaja haukkui suomalaiset

Yle radio yhden Ykkösaamun toimittaja Olli Seuri haukkuu suomalaiset. Ei maininnut pakolaisten tekemistä rikoksista sanallakaan, suomalaiset kyllä haukkuu.

http://areena.yle.fi/1-3172011?autoplay=true
17351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

On niillä otsaa haukkua palkkansa maksajat, helvetti sentään.

Äänestä

Olli voi yksi nuolla raiskaajien persettä ja loisia huumepäissään suojatyössään.

Äänestä

Sisäministeri Orpo tuomitsee selvin sanoin rasistien katupartiot. Seuri on erinomainen toimittaja ja Orpo on erinomainen sisäministeri.

Äänestä
  • EI ole partio rasismiin syylistynyt vaikka sitä joka paikassa hoetaan unelemoijat on vähän ulapalla mut eipä tule yllätyksenä kun eivät vieläkään edes immosen tekstiä ymrätäneet.

    Äänestä

  • Ja sinä olet pöljä.

    Äänestä

Kaikki toimittajat puhuvat, mitä valtiovalta käskee.

Äänestä
  • Seuri ja Orpo puhuivat täyttä asiaa ja sehän rasisteja harmittaa.

    Äänestä

  • Hävetkää.rasistit kirjoitti:

    Seuri ja Orpo puhuivat täyttä asiaa ja sehän rasisteja harmittaa.

    Mitä he puhuivat?

    Äänestä

  • Hävetkää.rasistit kirjoitti:

    Seuri ja Orpo puhuivat täyttä asiaa ja sehän rasisteja harmittaa.

    Sepä siinä, kun kyse ei ollenkaan ole rasismista, vaan hallitsemattomasta sotilaskarkureiden ja elintasopakolaisten maahantunkeutumisesta.

    Äänestä

Eipä paljoa kii osta ylen valheet kero ne sit mitä vain niin valehtelevat.
Paitsi urheiluuutiset.

Äänestä
  • Syö paskaa ja kuole!

    Äänestä

  • Rasisteille.turpaan kirjoitti:

    Syö paskaa ja kuole!

    Näin mölisi suojatyöpaikassaan, suomalaisten verorahoilla pölisevä somali husu. Kukahan tuonkin paskanpaasaajan palkat maksaisi, jos kantasuomalaiset tosiaan potkaisisivat tyhjää? Sossusomalitko kakaralaumoineen? Hehheh mikä vitsi.

    Äänestä

  • Sinä rasistipaskiainen saat turpaasi. Sitä ennen sinut laitetaan syömään paskaa!

    Äänestä

  • Rasisteille.turpaan kirjoitti:

    Sinä rasistipaskiainen saat turpaasi. Sitä ennen sinut laitetaan syömään paskaa!

    Husu, Back to Somalia ja sassiin. ;-)

    Äänestä

Ylenannolla on Agenda, TURPIIN SAAVAT ja KOMEASTI maanpetturi-SUVAKKIEN KANSSA.

Äänestä

Tuo Seuri on fanaattinen maahanmuutajien kannattaja, vaan ei osaa ajatella sitä aikaa, kun palattava kaappiin takaisin, jotta ei paiskata katolta alas!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perin.vastenmielistä kirjoitti:

Yle radio yhden Ykkösaamun toimittaja Olli Seuri haukkuu suomalaiset. Ei maininnut pakolaisten tekemistä rikoksista sanallakaan, suomalaiset kyllä haukkuu.

http://areena.yle.fi/1-3172011?autoplay=true

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu