Näiden uusnatsipartioiden tilalle pitäisi perustaa Suomessa aikanaan olemassaolleet ihan puolustusvoimien alaiset suojeluskunnat, loppuisi se rasistinen öyhötys kadulla. Kun poliisin apuna olisi sotilaallisesti organisoitu kurinalainen joukko suojeluskuntalaisia niin kenenkään ei tarvitsisi pelätä ainakaan niitä suojeluskuntalaisia.
USA:ssa on olemassa National guard kansalaiskaarti, Virossakin on suojeluskunnat olemassa, miksei niitä voitaisi perustaa Suomeen?
USA:ssa on olemassa National guard kansalaiskaarti, Virossakin on suojeluskunnat olemassa, miksei niitä voitaisi perustaa Suomeen?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Parempihan se tietysti olisi että vastarinta olisi järjestäytynyttä, koska se olisi silloin parhaimmillaan tehokkaampaa, mutta kansalaisiaan vastaan sodassa olevan valtionhallinnon alaisena vastarintajoukot eivät kuitenkaan voi toimia. Rasismi on luonnollista tilanteessa, jossa viholliset ovat erirotuisia, eikä siihen tarvitse kiinnittää erityistä huomiota. Kansakunnan eloonjääminen on ensisijaista.
Tosi hyvä idea, poliisin ja puolustusvoimien valvonnassa ja koulutuksessa olevat suojeluskunnat paras vaihtoehto, t o i m i k a a miehet ja miksei naisetkin.
Mutta niin kauan kun ei näin ole, katupartiotkin parempi kuin ei mitään, katsokaa Saksan tapahtumia !
Suomalaisia tulee suojella terroristelta.
ei kait tässä jää enää muuta järkevää vaihtoehtoa mutta niiden pitää olla tarkan valvonnan alla ettei pääse mitään ylilyöntejä tapahtumaan?
Just joo, ne s-kunnat alkavat kyllä sitten taatusti vanhaan malliin myös "turvaamaan työrauhaa", ja sen tietää mitä siitä seuraa. Ei porvarille voi valtaa antaa sillä ei ole kykyä sitä moraalisesti käyttää.
Lapuan liike kaduille, korpilaki voimaan!
Matu raiskauksiin vastattava VOIMALLA!! Haettava raiskaajat niskavilloista repien ulos vokista ja annettava julkinen sakinhivutus, niin että raiskuri nuistaa sen vielä irakissakin!!!
Suojeluskunnat voidaan perustaa maakuntajoukoista jo nyt. Kyse on tahdosta.