SINUN reaktiosi alaikäisen lapsesi tullessa kotiin verissään tai saadessasi sairaalasta soiton, että lapsesi on raiskattu?
Mikä tulee olemaan
mikä_olisi
751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meillä oli unelma ja voimattomana seuraat tulevaa demla-mafian käräjäoikeudenistuntoa, jossa lapsi julistetaan osasyylliseksi sattuneeseen tapahtumaan. Ja toki pieni sakko perään.
Isä hakkaa äidin mielentuskassaan ja alkaa juoda vodkaa, viikonpäästä ei enää raiskaus vaivaa päätä laisinkaan, muut asiat kylläkin.
VähäSuvakkien mieleistä toimintaa.
Sairas hypoteesi johon ei edes kuulu vastata.
Minusta tulee silloin paha vihollinen tekijöille. Olen sellainen ajattelija, että "jokainen kantaa vastuuta teoistaan". Paljonko vihani siinä kuohahtaa; paljon. Lapsieni kimppuun käyminen on enemmän kun itseni kimppuun käyminen. Tehtävänihän on opettaa, suojella ja rakastaa. Kun joku idiootti sen kokonaisuuden tuhoaa, vastatkoon teoistaan. Toivon vaan että poliisi saa tekijän kiinni ennen minua. Sittenkin odotan tuomion täyttymistä ja olen vastassa, sillä minun mietäni ei mikään ole vielä siinä vaiheessa hyvittänyt. Ehkä tuhoan ko. rikollisen.
Kunpa joku kaltaisesi olisi suojelemassa suomalaisia lapsia silloinkin, kun perheen sisäisen väkivallan seurauksena lapsi raiskataan, pahoinpidellään tai surmataan.
Raiskaus ja väkivalta ovat rikoksia joita kenenkään ei tule hyväksyä, oli tekijän alkuperä mikä tahansa.
Taas yks persuraiskaaja asialla. Ne pitäs karkottaa Siperiaan.