http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/maahanmuuttajan-avoin-kirje-sipilälle-ja-stubbille-”tehkää-se-ennen-kuin-on-liian-myöhäistä”/ar-CCleOc?li=AAaDcIL&ocid=mailsignoutmd
Tuokin mielenvikainen olisi pitänyt heiti palauttaa somaliaan, niin ei olisi täällä öykkäröimässä.
Katupartioita perustetaan, kun muslimit tekee mielettömyyksiä ja poliisit ei reakoi
Tuokin mielenvikainen olisi pitänyt heiti palauttaa somaliaan, niin ei olisi täällä öykkäröimässä.
Katupartioita perustetaan, kun muslimit tekee mielettömyyksiä ja poliisit ei reakoi
Vastaukset 26
Vanhimmat
Husun olisi hyvä mennä ajatuksineen Somaliaan, siellä heidän klaani-katupartiointi on mennyt överiksi.
.
No...Husulla on kylläkin toinen tarkoitus, eli islamisaation levittäminen ja sen myötä hänen tehtäviin kuuluu käyttää kaikkia keinoja vastustajien (Suomalaisten) nujertamiseksi.
Eipä ole somali pelännyt tarpeeksi kun vieläkin päätään aukoo.
On se kumma ., että omasta maasta lähdetään sitä muslimi saastaa pakoon, niin sitten sitä samaa muslimi saastaaa haluaa sitten jatkaa uudessa maassa - on tyhmä
Ei taida husun älykkyys riittää käsittämään sitä , miksi juuri tällaisia katupartioita on Suomeen syntynyt.
..on se kauheaa, kun ne on päästetty YLE mediaan puhumaan tyhmyyksiään.Porukka on alkukantaista ja nyt kasvaneet suomessa "SDP rasismi kiihkossa". Muslimi ei voi löytää koskaan muslimista ja uskonnostaan syytä koko paskaansa...muslimin pitää tajuta, että suomalaiset alkavat käyttäytyä samallalailla. Heitetään muslimit ulos suomesta, heitä ei saa tulla suomeen..
Siinpä se juuri on tuo ongelma Islam, ei kestä minkäänlaista arvostelua tai kyseenalaistamista. Siitä johtuu täysin tuo sen " Kivikauden aikainen meno " mitään kehitystä, ei sallita millään elämän alueella. Että silleen.
YLEVEROA ON NIIN MUKAVA MAKSAA!!!
Seuraavalla PEPPULAULUA:
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/turvapaikanhakijat-opettelevat-saarijarvella-suomea-laulellen/2177536
..lisättävä vielä; kuinka he pelkäävät ja kuitenkin joukolla menevät tekemään raiskauksia!? Panettaako muslimi pierua silloin kun pelottaa?...
Miten edes kehtaa kirjoitella tuollaista. Jos kokee olonsa huonoksi täällä, hän voi aina muuttaa takaisin kotimaahansa ja parantaa sen asioita.
Miksei hän ole parantamassa kotimaansa asioita?????
Husun kaltaisten kommentoijien kommentit pitäisi jättää julkaisematta ennen kuin on liian myöhäistä.
Näin on,paska ulos Suomesta!!! Kolme hurraata Suomalaiset Suomalaisille!!!
Niin no, Saksassa muslimit itse järjestävät katupartioita pitääkseen uskonveljensä lain suomilla poluilla.
Kas, tällä kolikolla on kaksi puolta - ainakin. Ei ole yhteiskuntaan sopeutuneen henkilön etujen mukaista, että samanlaista ulkomuotoa edustavat saavat huonon maineen.
Olisi Husunkin etujen mukaista lähteä katupartioon varmistamaan, että kaikki alkuperään katsomatta noudattavat SUOMEN lakeja.
Saksassa on myös sharia-katupartioita ja oikeuden päätöksellä ne eivät ole lainvastaisia.
husun tusaaja voikin pakata kamasa ja lähteä neuvoinensa sinne somppulaan,.niin ettei tarvii korvasta taluttaa.
Jokainen Suomalainen yhteiseen rintamaan,tänne ei tartte pesiytyä mitään muslimilaumoja pullikoimaan ja patsastelee Suomalaisille. Saatanan rosvo ja raiskarilaumat vittuun täältä haisemasta,ja terrorisoimasta Meidän kansalaisia. "Suomi on hyvä maa,se on paras maa meille Suomalaisille. Se on puolustamisen arvoinen maa ja sen ainoa puolustaja on Suomen kansa!" Adolf Ehrnrooth
Pitäisikö Husun mielestä ryhmässä kulkeminen ja hiusten leikkaaminen kieltää ?
Jukra eipä ole kukaan vielä ehtinytkään kieltää ja tuomita näitä partioita, vaikka mtv 3. uutisissa sanottiin, että yhtään onglemaa ei vielä ole tullut noista toiminnassa olevista partioinneista.
Itsekin näkisin mieluummin, että virkavalta huolehtisi suomalaisten turvallisuudesta ja huomasin tuon ylen meuhkauksen tehokkuuden, kun vaimo kuunteli radiosta aamu-uutisia ja sanoi, että MITÄ, eikö tänään enää pidäkään lopettaa katupartiointeja. Taitaa akka höppiintyä lopullisesti, kun jo alkaa radiolle puhua.
Eihän Herra Husulle varmaan muu riitä, kun kielletään suomalaisia miehiä tulemasta ulos muuten kuin nopeasti työmatkalla, että riittää rahaa..
Rovanimellä tulee käytyä kerran pari vuodessa. Viime syksynä siellä kohtasi jatkuvasti mamujen katupartioita, joissa oli 5-10 henkeä. Usein huomasi naisten kokevan tilanteen ahdistavaksi, kun miesjoukot vastaantullessaan levittäytyivät siten, että nainen joutui pakostakin fyysiseen kontaktiin johonkin vastaantulijaan. Mielestäni tuollainen on täysin tahallista seksuaaliseksi ahdisteluksi tulkittavaa toimintaa. Mutta koska asialle ei kukaan mitään voi eikä kukaan halua puuttua, joutuvat naiset kohtaamaan tuota samaa ahdistelua päivästä toiseen voimattomina. Jos eivät nuo röyhkeät apinalaumat opi vähemmän naisia ahdostavia käytöstapoja, tarvitaan ehdottmasti paljon katupartioita opettamaan, miten tässä maassa käyttäydytään.
ne mamut vaan hakee kontaktia ja kotoutusta, että joku sanois niille kauniin sanasen.
ai niin... se sanahan esim voi olla "pliis" ja se sitten tulkitaan eri kulttuureissa eri tavalla...
Muistan vuosien takaa T-paidan, jossa oli teksti:
Do not touch, please!
dont touch, please!
do touch, please!
touch, please!
please...
Kaipa ne paidat on ikääntyneet ja päätyneet UFF:n laatikoiden kautta P-afrikkaan opetusmateriaaliksi.
Itse törmännyt samaan pääkaupunkiseudulla liikkuessani. Matut kävelevät koko jalkaytävän tai kävely/pyörätien leveydeltä eivätkä väistä. Viime kesänä somput eivät väistäneet kävely/pyörätiellä vaan jouduin ohittamaan ne nurmikon kautta. Olen keski-ikäinen nainen.
Lissän vielä että olin pyörällä liikkeellä.
somalit ym mutiaiset vaativat pian, että pitäisi olla luksus talot ja pöydät valmiiksi katettuina herkku ruuilla ja suomalaisten talojen tytärten pitäisi nekin tarjoilla perse paljaana. mihinkään näiden mutakuonojen vaatimuksiin ei pidä suostua.. ikinä.
Muslimi joka on lapsuudesta asti kasvanut suomessa kultaa omat sukujuurensa ja vanhempien lähtömaan. En usko heidän vanhempiensa olevan samaa mieltä lapsiensa kanssa, jättävät monet ikävät asiat kertomatta kuten vanhemmat yleensä tekevät.
Somalit ovat juuri niin röyhkeitä kuin annamme heidän olla!
Sama pätee lähi-idän vuohennussijoihin!
Kurinpalautusta kaivataan kovasti ja nopeasti.
Ei muuta kuin Suomalaiset miehet levittäytyvät kun nämä paskat tulevat vastaan ja annetaan heidän kulkea ojanpohjan kautta nike tossuillaan.
Kattokaa nyt vähän mitä matut ovat saaneet aikaan, alle vuodessa koko euroopan aivan sekaisin, mutta niinhän niiden omissa maissa on totuttu toimimaan ja sama meno jatkuu mihin ne ikinä menevätkin, eivät suostu vääräuskoisten lakeja noudattamaan. Häpeäisivät edes!
Suksi sinä Husu sinne kursittuun vittuun takaisin,josta olet tänne vaivoiksemme lykätty.
Miksi pitäis katupartiot kieltää jos he seuraavat lakia ei tee luvattomuuksia ??
Päinvastoin poliisin aika ja rahat menee vastaanottokeskuksien rauhanpitoon . Tytöt voivat elää tavalliseen tapaan kun joku heidän turvaa seura, Olkaa iloisia joka raiskaus rikos ym ym estetään!
Jatkakaa vain katupartiot!!
Asiaa!
Somput takaisin kotimaahansa loisimasta suomalaisten verorahoilla.