Eräät tällä palstalla ovat näyttävästi hyysänneet muslimeja, ilmeisesti vain kristittyjä kiusatakseen. Jokos riittää se? Ja ei, en ole kristitty. Rajat kiinni puskaraiskaajilta ja aktiivisiin toimiin. Tässä asiassa pitäisi meidän kaikkien ymmärtää olevamme samassa veneessä, niin teidän ateistien, niin niiden kristittyjen kuin kaikien meidän muidenkin joukkoraiskausvapaasta kulttuurista yhä vielä (toistaiseksi) nauttivien.
Saatte ateistit syyttää itseänne, jos jatkatte sitä raiskattavien tyttöjen perässä tänne tulevien muslimien paapomista vain kristittyjä kiusataksenne. Samoin me muut saamme syyttää itseämme, jos hyysäämme muslimi-invaasiota jostakin muusta syystä, esim. siksi, että eihän islamilaisessa kulttuurissa voi mitään ikävää olla ja että kulttuurirelativismi on hienoa vaikka puskat raikuu (ja joskus ihan julkisetkin paikat). Kristityt näkevät muslimissa vääräuskoisen, mutta lopettakaa nyt sillä aiheella (kenties aivan ansaittukin) herkuttelu. Toimia tarvitaan joukkoraiskuskulttuuri-invaasion pysäyttämiseksi. Kysymys ei ole vain tästä sukupolvesta.
Ei sovi unohtaa, että jonkin ajan kuluttua paukkuvat pommitkin naapurilähiöissä. Moni tuleva pomminräjäyttäjä ei ole vielä edes syntynyt. Haluatko sellaisen syntyvän lapsesi tai lapsenlapsesi naapuriksi? Kyllä talot raikaa kun pommit paukkuu, ja moni kuolee - ehkäpä juuri sukulaisesi.
Ei ole tarkoitus lietsoa vihaa tai ennakkoluuloja täällä jo laillisesti asuinpaikan saaneita muslimeja kohtaan, mutta rajat on saatava suljettua. Muuten on Eurooppakin joukkoraiskauskulttuurin oma.
Joko riittää se muslimien hyysääminen
22
79
Vastaukset 22
- Teuvoo
Mielestäni Suomalaiset naiset kuuluvat vain suomalaisten miesten raiskattavaksi.
Kauhea tilanne, kun alkaa syntyä aviottomia "käkkäräpäitä" perinteisten supisuomalaisten "jullikoiden" sijaan. Jaa. Ei kyllä ainakaan itsellä ole ollut yhtäkään muslimia hyyssättävänä. Ja miksi asialla olisi vain ateistit?
Eikö tuolla hallituksessa jo ole isämmaaan asioita ajavia kolmen ässän hallitus, joka onkin jo osannut kusta kintuilleen aika kunniakkaasti vaikka isämmaan asiat piti olla tärkeimpiä lähtökohtia. Vai pettymystäkö tulit purkamaan?- Hys-hys-vaan
Tässä vähän näytteitä videolinkein varustettuna aamukahvin seuraksi, niin sujuu työpäiväkin rattoisasti sitä muistellessa:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14059530/taharrush-gamae - näin.meillä.arabiassa
"Rumat ämmät tykkää vaan, jos mieslauma tulee hiukan kähmimään", vanha irakilainen sananlasku.
- vm41
Tyypillistä uskonnon sekoittavaa järjetöntä menoa, ihan kuin uskovaisten kesäfestareilta Suomen suvessa, parhaana heinäntekoaikana.
- nietzeläisdarwinisti
Kaikki jotka eivät ole kaltaisiani, ovat vihollisiani.
- eroa-erottelusta
Ei täällä mitään erityistä uskoa vainota.
"eroa kirkosta" on saanut seurakseen "eroa moskeijasta" ja "eroa synagoogasta "kampanjan.
Seuraa aikaa, älä valita. - KazuKa
"Eräät tällä palstalla ovat näyttävästi hyysänneet muslimeja, ilmeisesti vain kristittyjä kiusatakseen. Jokos riittää se?"
Milloin tälläistä on tapahtunut?
5 sivulla oli yksi Islamiin littyvä keskustelu eikä siinä ollut mitään hysäämistä vaan ankaraa arvostelua. >Eräät tällä palstalla ovat näyttävästi hyysänneet muslimeja, ilmeisesti vain kristittyjä kiusatakseen.
Näytäpä missä.- kiinnnnostunut
Totuuden totta, minäkin haluaisin sen nähdä.
kiinnnnostunut kirjoitti:
Totuuden totta, minäkin haluaisin sen nähdä.
Ja sitähän on ilmeisen runsaasti, kun vain vielä kuulisimme notta mihnä.
- kiinnnnostunut
Noon varmahan siellä mihnä se Juma..... ei vaan, antaa pokien rähistä aloittajan lailla, jos siitä mielensä hyväksi saa. :)
- heh-heh-heh-
Taitaa olla tämä Jaakob / Mark5 joka hyysää. Hänen mielestäänhän mihin tahansa uskova on ateistia parempi. Ja ovathan muslimitkin kuulleet sisimmässään sen jumalan kutsun, vieläpä ihan saman jumalan, Jahve/Allahin:D
heh-heh-heh- kirjoitti:
Taitaa olla tämä Jaakob / Mark5 joka hyysää. Hänen mielestäänhän mihin tahansa uskova on ateistia parempi. Ja ovathan muslimitkin kuulleet sisimmässään sen jumalan kutsun, vieläpä ihan saman jumalan, Jahve/Allahin:D
Ilmeisesti jopa vauvojen uhraaminen Moolokille olisi hänestä parempaa kuin ateismi...
- vm41
heh-heh-heh- kirjoitti:
Taitaa olla tämä Jaakob / Mark5 joka hyysää. Hänen mielestäänhän mihin tahansa uskova on ateistia parempi. Ja ovathan muslimitkin kuulleet sisimmässään sen jumalan kutsun, vieläpä ihan saman jumalan, Jahve/Allahin:D
Ei muslimit mitään "jumalan" kutsua ole kuulleet, >Minareetista kuului huuto tuo< Islam on hallintomuoto, (niin kuin meillä oli kirkko 100v sitten) eikä mikään uskonto.
vm41 kirjoitti:
Ei muslimit mitään "jumalan" kutsua ole kuulleet, >Minareetista kuului huuto tuo< Islam on hallintomuoto, (niin kuin meillä oli kirkko 100v sitten) eikä mikään uskonto.
Keskusteluissa seuraa aina vaikeuksi, kun tunnettuja käsitteitä aletaan määritellä omien tuntemusten mukaan uudelleen. Mitä jos jätettäisiin se puuha kokonaan noille hihupelleille? Islamista voi olla mitä mieltä tahansa, mutta kyllä sitä yleisesti uskontona pidetään, vaikka se on paljon muutakin.
- Vainhäviäjiä
Samaa jauhantaa. Muslimejakin on monenlaisia ryhmittymiä. Nämä, jotka sotivat Syyriassa ja Irakissa ovat niitä ääri-islamisteja näin olen lukenut ja niitähän tavallinen kansa pakenee maastaan. Muutenhan jäisivät sotimaan.
No jos jossakin paukkuu tulevaisuudessa, toivottavasti ei, ne eivät ole pakolaisten aiheuttamia vaan äärioikeistolaisten kuten nyt Saksasta uutisoitiin. Viattomien ihmisten kauppoja, autoja ym. tuhottiin.
He tulevat aiheuttamaan ongelmia, jos joku , ei pakolaiset. Siinä koko maa ja kansalaiset kärsivät. Täällä meillä on suuri joukko muitakin maahanmuuttajia, jotka kuuluvat moniin uskontokuntiin. Suurinosa on kristinuskoon, luterilaisuuteen verrattavia uskontoja.
Mihin uskontoon sitten äärioikestolaiset kuulunevat kun ovat niin väkivaltaisia ja haluavat vihaa ja tuhoa ympärilleen.
Tämä uudenvuoden tapahtuma Saksassa oli vain syy aloittaa rähinöinti, jota odottivat. Mutta tälläisessä toiminnassa on vain häviäjiä, ei voittajia. - AtteOnAteisti
Sinulla lienee esittää vaihtoehto "hyysämiselle"?
Mikä se on?
Muista kuitenkin Suomen lait... - AhlanWaSahlan
Ehkäpä uskis katsoo hyysäämiseksi sen, kun aika ajoin muistutetaan että muslimeilla on sama Jumala kuin kristityilläkin.
- ähläm-kähläm
Allah ei ole kristittyjen jumala
- atteboi
Samassa sopassa kaikki uskovaiset kelluvat, eriväristä lihaa vain.
- Hemputtivfdr
Se yks somali oli ruikulipaskalla ja levitteli pyyhkeellä kuntosalilaitteisiin, haisi aika pahalta sen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494