Suvakit = rasistisesti vainottu kansanryhmä?

Voidaanko kantasuomalainen haastaa oikeuteen, jos hän kertoo suoraan mielipiteensä Suomen mädättäjistä eli hyyssäri-suvakeista?
Eikö ne hyyssäri-mädättäjät tavallaan muodosta pelottavan suuren kansanryhmän, joka yrittää tuhota Suomen?

Suomen laki kieltää syrjimisen/rasismin jotain kansanryhmää kohtaan.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suvakin määritelmä=kiellän totuuden,teen oman.

Äänestä

HUOLESTUN eikö suvakin pöksyssä käy enää ruskea käsi?

Äänestä

Voi v...., kirjoittakaa asiasta nimittelemättä ja käytättä henkilöön. on tässä asiassa ihan tarpeeksi kirjoteltavaa muutenkin. Jokainen saakoon pitää oman mielipiteensä ja jokainen perustelkoon omansa nimittelemättä muita.

Äänestä
  • jos täällä suomessa nykyään jotain kansanryhmää syrjitään, niin se ryhmä on tavalliset suomalaiset.suvakkianarkistit hilluu ja mekkaloi kauheella älämölöllä esiin omaa mielipidettään, median avustuksella. tavis suomalainen ei ääntään saa kuuluville, eriävä mielipide katsotaan rasismiksi ja poliisilla peloitellaan viimeisetkin ,. jotka yrittää hieman pullikoida . katupartioon osallistuvat ovat automaattisesti natsirikollisia, heitä haukutaan surutta. mielestäni natsiksi haukkuminen on rasistinen rikos.katsotaan nyt ketkä tännekkin kirjoitelleet kohta istuvat linnassa kauhean rikoksensa seurauksena.minä mukaan lukien.

    Äänestä

joo kyllä vain
joutuhan joku wankilaan kun sanoi että muhamed on pedofiili
ja muuta vastaavaa

Äänestä

Suvaitsevaiset eivät hurmiossaan ymmärrä syy seuraus suhteita. Toiset eivät välitä. Syitä on monia. Osa nauttii sekasorrosta. Jotkut hyötyvät bisneksestä esim. Nasima.. Suomi tuhoutuu. Suvakit saatava heti kuriin. Tämä massamuutto ei ole oikeaa pakolaisuutta. Tämä on Euroopan ja kansakunnan tuhoa.

Äänestä

Yksi syy hyyssäreiden ahkeraan hyyssäämiseen on oman suojatyöpaikkansa säilyttäminen, mutta en ymmärrä miksi ne ei hyyssää suomalaisia vaan ainoastaan matuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SeppoSuomi kirjoitti:

Voidaanko kantasuomalainen haastaa oikeuteen, jos hän kertoo suoraan mielipiteensä Suomen mädättäjistä eli hyyssäri-suvakeista?
Eikö ne hyyssäri-mädättäjät tavallaan muodosta pelottavan suuren kansanryhmän, joka yrittää tuhota Suomen?

Suomen laki kieltää syrjimisen/rasismin jotain kansanryhmää kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu