Vad beror det månne på att tonårsflickor så gärna "tvinnar " där i grannskapet ?Har inte föräldrarna upplyst dem om att det är bättre att hålla sig på avstånd ?
Vi har på vår ort en förläggning för asylsökande.
grannetillförläggningen
752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Det har alltid funnits kvinnor och flickor som lockas av mörka ,eldiga utlänningar även om de kanske är "farliga ".
Flickorna fattar inte att de leker med elden,sedan om de unga männen gör närmande då är det litet sent att klaga på att de blir sexuellt trakasserade.
Normalt måste kvinnor och flickor få röra på sig förstås utan rädsla....men ibland lönar det sig att titta i spegeln.
Tänk så spännande de är med de här utlänningarna (i synnerhet på landet )där som man annars bara ser grannarnas mopopojkar.
Flickorna tycker det är trevligt att flirta litet och de utländska pojkarna tar det på allvar...visst försöker de upplysa på asylförrättningarna vad man får och inte får göra,men säkert blir det ändå missförstånd.
Om det hettar till så kan man ju alltid ropa på polis och det blir rubriker på löpen.Inbland får man nog skylla sig själv.(nu är det inte fråga om de här gängterroriseradet ,sånt ska ingen godkänna )
Så kan man igen säga :Asylsökande anfaller finska flickor.
Bara det nu lugnar ner sig så kommer flickorna att ha litet mörkare pojkvänner i framtiden.