Pakolaisten päästäminen yksi osa kansallisvaltioiden tuhoamista.
Eun tarkoitus tuhota kansallisvaltiot
YouThePoison
2083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minne päästäminen? Jos tarkoitat, että suomeen saapuvat "pakolaistulva", joka saattaa olla jopa prosentteja kansasta (ei kuitenkaan kymmeniä) aiheuttaa jonkinnäköisen kriisin, niin väärässä olet. Kriisin voivat aiheuttaa ainoastaan ne, jotka vetävät hädänalaisten auttamisesta herneen nenään.
Kansalaisvaltiot toisaalta joutaakin tuhota.
Miksi kansallisvaltiot joutaa tuhota sinähän rasisti olet.
En keksi mitään hyötyä kansallisvaltioista. Sen sijaan ne mahdollistavat laajamittaiset sodat ja sortotoimet. Ei hyvä.
Haluaisitko tarkentaa hieman, mistä päättelit minun olevan rasisti? En toki väitä sinun olevan väärässä, mutta olisi kiva kuulla, miten päättelit tämän viestistäni.
shengen sopimus joutaa kaatumaan, kaikenmaailman kalossin kuluttajaa loikkii maasta toiseen ja siinä sivussa raiskailee ja ryöstelee muiden maiden kantaväestöä, kun ensin saavat omat maansa sotimaan ja sekasorron partaalle. tulevat sotkemaan toistenkin maiden kulttuurin ja rauhallisen elon.
Paitsi tietysti tilastojen valossa. Mutta se on varmaan jonkun salaliiton tulosta. Kyllä teillä siellä Esson Baarissa tiedetään paremmin!
EU auttaa pakolaisia, toisin kuin autoritaarinen Venäjä.
kyllä kommunisti EU komission pitäisi keskittyä EU ulkorajojen valvontaan enemmän kuin Puolan sisäisiä asioita
Eu on ennustettu raamatussa varsin selkeästi. Siitä tulee paha kansalaisten alistaja. Esimakua olemmekin jo saaneet ja lisää tulee. Vahva Euro tuhosi jo taloutemme ja taloussodan maksumiehenäkin on suomalainen.
raamatussa puhutaan kymmenvaltio liitosta ja osa kuningaista menettää valtansa. lieko eun hajominen joka alkoi juuri pakolais tulvasta kun osa maista tekee kansalisia päätöksiä tuosta tuli eilen ulkolinja tvesta.
Itse ennustin jo viime vuosituhannella, että jossain vaiheessa ihmisiä aletaan ampumaan Euroopan rajoille. Maahanmuuttokiihkoilijat pohjustavat mielialoja, jonka jälkeen joukkoteurastuksesta tulee vähitellen sallittua. Mielenkiintoista seurata mitä se aiheuttaa länsimaiden henkiselle ilmapiirille. Tuleeko siitä samanlainen kuin idässä, jossa ihmisen arvo on tunnetusti alhainen.
https://www.youtube.com/watch?v=50dZ5uqmfgU
Gaddafi ennusti EU;n tulevaisuuden ja näkyy toteutuvan.
Aloittaja teki hyvän havainnon. Oikeen tulee haikea mieli Kekkosen aikaa kun ei ollut vielä Euroopan Unionia. Ai miten luokkajako miellytti. Kekkonenkin joutui toteamaan että noita sosialisteja täytyy koko ajan vahtia etteivät aloita uutta kansalaissotaa.
Oli ne hyviä eikoja ne. Ei tämä Unioni ole mitään siihen verrattavaa.
https://www.youtube.com/watch?v=QSJ7RfmtoqE
Kepulaisten unelma on yllä hyvin kuvattuna. Taitaa SPR;n kivanpito tulla kalliiksi meille kaikille jo piankin. ( syntyvyystilastoiden mukaan EU on muslimimaa jo 2030- 50 luvulla , mistä Ylen suvakkitoimitus on ollut hiljaa kuin kusi sukassa ) Mitä tällä nuorten hyväkuntoisten miesten invaasiolla on tarkoituksena. Ehkä joku osaa ajatella itse ilman valtamedian toimitusten näkökulmitusta.
pakolaisten ottaminen oli jo tiedossa ennen eu jäsenyyttä kun johtavat politiikot kertoi että maahan tulee ulkomaista ihmisiä paikkaamaan tulevaa työvoima pulaa mutta pakolais sanaa vältetiin asijan yhtyidessä.
Ja eu:n suuret Valtiot ovat olleet Jenkkien mukana tekemässä pakolaisia .
"Paikkaamaan työvoimapulaa"
Tässä nähdään miten päättäjät valehtelevat kansalle päästäkseen tavoitteisiinsa. Elintasosurffareita OTETAAN maahan vaikka meillä on liikaa työntekijöitä ja TYÖPAIKKApula.
Tästä sitten seuraakin massatyöttömyys ihan Bildenberg-käsikirjoituksen mukaisesti. Kun Suomi on saatu sekasortoon on ainoa vaihtoehto liittovaltio. Ja siellä ei kansan äänellä ole enää mitään kuuluvuutta - mutta tätä esim. SDP haluaa.
Ei meillä mitään työpaikkapulaa ole. Meillä on puutetta kahdenlaisista työntekijöistä:
- hyvistä ja
- halvoista
Molemmille löytyisi töitä kuinka paljon vaan. Valitettavasti meillä on paljon kalliita ja huonoja ihmisiä kortistossa. Ei löydy töitä, jos ei osaa mitään ja haluaa 20 e/h liksaa.
Liittovaltio hanke ei kuulemma etene jos Schengen sopimukset kaatuu pahoitteli Eu:n puheenjohtaja haastattelussa. Ettekö todella tajua se on tulossa ellei Eu kaadu.
melkeen valmis liittovaltio tarvitsee enää yhteisen arjeijan ja verotus oikeuden jäsenmaihin .
Puolahan on läpeensä kansallisvaltio. Tämäntakia EU alkoi painostaa maata.
Puolan uusi hallitus ensitöikseen laittoi oikeuslaitoksen ja lehdistön ojennukseen... tästä ei Eu tykännyt.
Eli lisää pakolaisia katolliseen maahan . niin eikös se muutu .