Miksei Sipilä tule julkisuuteen?

Nyt jos koskaan tarvittaisi pääministerin taholta rauhoittava puhe TV:ssä. Parempi näin myöhäänkin, kuin ei ollenkaan, ennen kuin tilanne on täysin kaaottinen.
1858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Totta, Sipilä:
hyvät kansalaiset, nyt on käynyt niin, että tuli kutsuttua puoli irakia tänne. Meidän on nyt kannettava vastuu tästä tilanteesta ja sen vuoksi vetoankin, että kaikkien on ymmärrettävä, että palkasta pitää maksaa jokaisen puolet veroa, lapsilisät jäädytetään, eläkkeet puolitetaan ja peruskoulut tulevat maksulliseksi. Toivottavasti ymmärrätte tämän ja tuette toinen toisianne hyväksymään tilanteen ja osanne. jne.jne

Äänestä

Ettekö ole huomanneet, että televisioesiintymiset ja lehtihaastattelut suoritetaan ulkomaan matkalla? Saksan tv, Ruotsin tv jne.

Yhteistyö Ruotsin puolustusvoimien kanssa toimisi, jos nämä kotimaiset politiikan johtajat eivät käyttäytyisi kuin "pieksetyt koirat", jota Ruotsi veisi ilman muuta kuin pässiä narussa, teettäisi vääriä asioita. Kokoomus, kepu, demarit, ps, kaikki tekevät mitä tahansa EU-valtioiden ja entisten sota-aikaisten ym. kumppaneiden kanssa.

Äänestä

Eikös Sipilä jo siirtänyt matut Kempeleeltä muualle raiskaamaan. Mitä sen nyt enää tarvii rauhoitella?

Äänestä

EI nyt oikein ehdi on vl. TAAS noi lestaseurat ( prio-1 ) Timppa lähtee TAAS ravehin mustan Audin takapenkillä ja Alexi treenaa TAAS maratonille...Urpokin on taas jossain piilossa....Muita ei sinne julkisuuteen voi laittaa ne ei oikein tiedä näistä meidän KÄRKIHANKKEISTAMME ( v 2016 40.000 uutta matua Suomeen) heippa

Äänestä
  • miksi näitä saatanan maanpettureita ei viedä saunan taakse(!)

    Äänestä

No heh, ettekö nähneet että oli äsken TVssä ja sanoi että puhe katupartioinnista on saanut liian suuret mittasuhteet. Mitenkähän tuokin nyt pitäisi ymmärtää? Itsestäänselvyys on se minkä hän ilmaisi: katupartioilla ei ole viranomaisvaltuuksia. Nyt alkaa mennä hermot...eikö kenelläkään ole enää järkeä sen verran että ymmärtäisi että ihmisten sietokyky alkaa olla koetuksella?

Äänestä
  • kyllä nyt meitä koetellaan ja ärsytetään äärimmilleen, jumaliste. Tekisi mieli haistattaa niiiiiiiin piiiiitkät paskat koko kolmikolle.

    Äänestä

  • No, sitten meidän pitää täällä mesuta ja kiroilla. Psykiatrinen sairaala seura kirosanojen määriä ja uudissanoja. Kyllä ne kohta tajuu tai siis eivät tajuu :- (.

    Äänestä

  • Ja mikä ilme, olin näkevinäni hymyn kareen kasvoilla, sen vähän aikaa kun kehtasin katsoa. Ja taitaa vetää vielä kantasuomalaisetkin edelleen kommentteihinsa, että kantasuomalaisten että turvapaikan hakijoiden valistamiseen täytyy kiinnittää huomiota (kyseessä naisten ahdistelu/MTV). Että niin se tämä raakalaisten käyttäytyminen vain kääntyy taas kantasuomalaisten niskaan, uskomatonta, voiko joku olla näin läpeensä mätä.
    Ja sama sävyhän se oli Orponkin viime kommenteissa, ei sentäs mopopojat ja polttopulloisku tälläkertaa tullut kerrattua.

    Äänestä

  • vanhempi-muori kirjoitti:

    Ja mikä ilme, olin näkevinäni hymyn kareen kasvoilla, sen vähän aikaa kun kehtasin katsoa. Ja taitaa vetää vielä kantasuomalaisetkin edelleen kommentteihinsa, että kantasuomalaisten että turvapaikan hakijoiden valistamiseen täytyy kiinnittää huomiota (kyseessä naisten ahdistelu/MTV). Että niin se tämä raakalaisten käyttäytyminen vain kääntyy taas kantasuomalaisten niskaan, uskomatonta, voiko joku olla näin läpeensä mätä.
    Ja sama sävyhän se oli Orponkin viime kommenteissa, ei sentäs mopopojat ja polttopulloisku tälläkertaa tullut kerrattua.

    Niin oli hymyn kare kasvoilla. Epävarmuuttako? Vaiko voitonriemua? Mene tiedä.

    Äänestä

  • Olikohan äsken ylen uutisissa sama pätkä? Kiinnitin myös huomiota omahyväiseen hymyyn. Ja olen tehnyt saman havainnon aikaisemminkin Sipilän kommentoidessa kameran edessä; ivallinen, valheellinen hymy ja suusta tulee samaa valheellista paskaa, kuin mitä ilme kertoo; "Kusetan teitä huolella, rakkaat suomalaiset..." http://www.antikvaari.fi/imagesproduct/1047_2503201512254_201532514351.jpg

    Äänestä

Eikö sinulle riitä, että Tarja Halonen oli televisiossa?

Ja totesi, että suomalaisilla miehillä on ollut jo pitkään ikävä tapa lääppiä naisia.

Oli rauhoittavaa kuulla, että suomalaisten miesten sikamaiseen käytökseen ollaan pian puuttumassa. Halonen laittaa koneiston käyntiin. Vasemmistofeministit tulevat kaduille partioimaan. Lääppijät laitetaan ojennukseen.

Äänestä
  • Niin, ajatella, ihmiset ovat jopa lisääntyneet täällä Suomessa, oikein kunnolla köyritty. Joka ihminen väkisin alulle pantuna, lääpittykin, phyi!

    meistähän alkaa löytymään kummasti uusia tietoja, seuraavia odotellessa

    Äänestä

Jos se sanoo näin: "Hyvät kansalaiset, jos ette salli lisää matuja maahamme, menen huomisaamuna presidentin puheille."

Äänestä

Sipilän puheet aiheuttavat vain pelkkää kiukkua ja sekaannusta. Ainoa puhe, jota Sipilältä odotan on seuraava:
hyvät kansalaiset, pyydän anteeksi, että kutsuin turvapaikan hakijat Suomeen harkitsemattomilla puheillani. Korjaan nyt tilanteen, pistän rajat kiinni ja lopetan laittomien siirtolaisten tulon Suomeen.

Äänestä

Odotan innolla koska Sipilä pyytää anteeksi Suomalaisilta, minkä tyhmyyden teki pyytäessään kaikki maailman ns. Pakolaiseksi itseään nimittävät tänne täyshoitoon!!!! Aiheuttaen Suomelle korvaamattomat kärsimykset, levottomuudet, veron korotukset , köyhien ja vähäosaisten tukien kiristämisen ym. Ym....
Porukkaa on tulossa lisää pilvin pimein joka suunnalta ympäri Suomea . Kesää kohti mentäessä porukkaa lappaa kaikilta rajoilta , rajoilla suuri osa on ilman vartiointia, on helppo kävellä rajan yli!!!!!
Mikä ihme on ettei voi sulkea rajoja?????

Äänestä

Johan se kerkis tänään vatuloimaan sen eilisen puheensa. Feministin pelko on hallituksen uusi laki, Lupasikohan yle tuosta lausunnon kiristämisestä liputtaa pakkolakien puolesta,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rauhoitteluakehään kirjoitti:

Nyt jos koskaan tarvittaisi pääministerin taholta rauhoittava puhe TV:ssä. Parempi näin myöhäänkin, kuin ei ollenkaan, ennen kuin tilanne on täysin kaaottinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu