Näin kaupungilla katupartion . Kaksi raavasta miestä, olivat pukeutuneet sinisiin, ja molemmilla jengitunnukset hihassa, jonkinlaiset vaarallisen näköiset miekat.
Pelotti katsella näitä tuiman oloisia miehiä.
Mielipiteitä???
Pelotti katsella näitä tuiman oloisia miehiä.
Mielipiteitä???
Vastaukset 15
Vanhimmat
olivatko kaljupäitä?
En nähnyt niillä oli jonkinlaiset lippikset joissa kokardin tapainen.
Minäkin olen nähnyt. Taitavat olla jotain natseja kun on leijonanpääkin siinä miekassa.
Lisäksi niillä roikkui aseet vyöllä. Pelottaa liikkua kadulla kun siellä pyörii tuollaisia aseistautuneita hulluja.
Oliko miekat käyriä ? Että silleen.
Sitten tämä julmannäköinen partio tuijotti tiukasti kadulla kulkevia naisia, tiedä mitä miehillä mielessä.
Eikö teillä vitun vajakeilla ole muuta tekemistä kuin vierittää palstaa tällaisilla typeryyksillä?
Fuck you, suvakki!
Fuck you, idiot!
Nussi turhia, apina.
Nykyisin saa olla varovainen, rakkaassa Suomenmaassamme kulkee kaikenlaista partiota.
Kello 22 jälkeen olisi hyvä kieltää kaikkien partioiden liikkuminen ulkona, ja vokkien ovet lukkoon.
Olin juuri karjaisemassa partiolle, että häipyisivät kun miehet kiireellä nousivat Ford Mondeo merkkiseen autoon( en ole varma merkistä kun en ole harrastaja) ja ajoivat renkaat kiljuen pois.
Taisi partio säikähtää tiukkaa katsettani.
Minun näkemäni partio taas oli liikkeellä pakettiautolla ja ennen kuin ehdin tehdä mitään ne raahasivat jonkun onnettoman juopuneen autoonsa ja kurvailivat pois.
Autossa oli takaosassa tummennetut lasit, joten kuka tietää mitä siellä tehdään onnettomille kaapatuille ihmisille. Kamalaa kun ei uskalla enää liikkua kadulla ja saa aina pelätä että viedään johonkin hullujen kidutettavaksi.
Mainitunlaisia kaappauksia on tapahtunut monia vuosien mittaan, ja olen kuullut että jotkut onnettomat ovat jopa menehtyneet näiden partioden kaappausten seurauksena.
Älä pelkää, ota lääkkeesi ja mene peiton alle tuutumaan.
Sininen pakettiauto esiintyy usein myös tyttöjen kertomuksessa. Ne siniset pakettiautot ovat kovia vaanimaan ihmisiä, toisia sieppaavat, toisia pyytelevät kyytiin.