Matujen tulkkipalveluihin palaa vero ja velkarahaa

Järjetöntä rahantuhlausta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jotenkin on surullista, että LAPSEN pitää tulkata äidin synnyttäessä. Eikö meillekin voitaisi laittaa joku kielitaitovaatimus (eiks amerikassa ole) ennenkuin annettaisiin Suomen kansalaisuus?
Sitten afrikkalaistenkin pitäisi laskea emäntänsä hellan äärestä käymään ulkona edes kielikurssilla.

Äänestä

Koneellinen tulkkaus käytäntöön, niin valheet voisi eliminoida paljon helpommin. Nyt valehdellaan tulkin välityksellä sen minkä ehditään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cflkghygt kirjoitti:

Järjetöntä rahantuhlausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu