Kyselin Vihma-lehden päätoimittajalta mahd. olinpaikkaasi. Asuimme Vammalassa maaseudulla 80-luvulla. Sinulla on Lea-niminen sisar.
Tietänet osoitteeni, asunut 21 vuotta täällä. [email protected]
Tietänet osoitteeni, asunut 21 vuotta täällä. [email protected]
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuttava sanoi, olit ollut 80-luvulla Muuruvedellä harrastustoiminnassa. Sisareni mies vahvisti tämän. Kävit Tottijärvellä mummoa tapaamassa vuonna 2012.
Sinulla oli tumma nk "syntymätukka", joka lähti pois ja kasvoi tilalle vaaleaa hiusta. Tätä varsinkin nyt 74-vuotias perhetuttu kovasti päivitteli. Sama joka tahtoi Pudasjärvelle sukulaisia katsomaan, hänkin kävi usein mummolla.
Ymmärsit varmaankin, minut sekoitettiin johonkin toiseen, näköiseeni naiseen, josta perhe ja yleensä muutkin olivat nihkeitä puhumaan.
Näistä tiedoista ainakin tunnistat. Anja, Jyrki ja sisarensa Pirjo, olit siellä ja teit pyörälenkkejä Vammalaan. Upi-pappaa ja Irmaa et ehkä enää muista, he tarjosivat majapaikkaa minulle kun olit sairaalassa tutkimuksissa.
En tiennyt kuka sanoi mutta puhuit jostain kestämisestä kavereille ollessasi mummolla tarkoittaen minua.
http://aijaa.com/v.php?i=004768470542.jpg
Kuva 80-luvulta.
Ei mitään uutta.