- Työt tekee suomalainen rasisti
- lapsia ei tarvitse synnyttää
- töitä ei tarvitse tehdä
- lapsia ei tarvitse hoitaa
- suomesta puuttuu kotiäiti ammatti. Kotihoidontuki on pieni, eikä enempää kuin 3 vuotta voi hoitaa lapsiaan. Yksi vanhempi töissä - ei riitä, koska verot syö suuren osan.
- sosiaalitoimisto ei anna lapsille luonnollista oikeutta olla kotikasvatettuja
- oikeus ja turva puuttuvat, varsinkin maahanmuuttajan osalta
- luottamus puuttuu pankkiin, valtionn, virkatoimistoihin
- lait ovat suomalaisia varten eikä maahanmuuttajan näkökanta oteta huomioon
- suomessa ja lännessä on väärä käsitys perheen hoidosta, lapista
- kun lapselle annetaan kemialääkkeitä ja lapsi kärsii niistä tai lapselle taheään jotakin, mistä hän kärsii, niin kukaan suomessa ota vastuuta tästä. sen olen mennyt läpi.
- naisen asema jyräsi perheen arvoja rikki
- naisen väkivalta on se, että lapsia jätetään lapsen tahdon vastaisesti lastentarhaan tai muualle
- lasten suojelijoilla ei ole oikeutta puuttua perheen asioihin
- lasten suojelijat ovat rikollisia, samalla tavalla kuin moni kirkollinen puuttuja
- oikeassa on hän, jolla on paljon lapsia. lapsettomalla pitää olla pääsy kiellettynä lasten suojelu työhön.
- suomen sosiaalistruktruui vääristi pahasti ihmisyyden ja luonnollisuuden tajua, koska ihmiset eivät tee lapsia ajoissa, jos yhtään ja ovat pahasti ylikoulutettuja, ettei järkeä enää ole yhtään
- ammatti kuin kotiäiti itsessään puuttuu tyystiin suomesta ja oikea palkkaus siihen
- lasten suojelu on omahyväinen ja pyyteellinen nationalistinen järjestö, Hitlerin salajuoni, jossa ei ole kyse yhtään lasten etuuksista, vaan aikuisen pakottamisesti, jota valtio harrastaa
- lapsen varastaminen on alhaisinta politiikka
- rehellinen arvoa tunteva mies sanoo suoraan ja vaikka tappelee. sellainen mies ei yritä kiemurella kuin nainen. virkakoneista pelaa likaista peliä perheen asioissa.
-
SIUNTIO PERKELE, LUOVUTA!!!!
18
371
Vastaukset
- PIZDUBAY
- avioero on normaali ilmiö paitsi kukaan ei ota ymmärtäkseen lapsia
- aikuinen on despootti, varsinkin johtaja
- asuntopolitiikka on valtion poliisin businesta
- ROTUEROTTELUPOLITIIKKA on tullut suomeen (ja ekat kuklukset)
- suomalaisilla ole okeutta tehdä itsestään parempia, koska suomi käyttää maailman hyödykkeitä ruoasta, polttoaineeseen. Mitä suomella on viedä ulkomaille? Tai pitääkö vain tuoda tänne ja elättää suomalaisia ilmaiseksi?
- suomella on vastuuta ulkomaalaisista. jokainen rikottu perhe ja vääryys ulkomaalaista kohtaan on ihmisoikeusrikkomus, jota rangaistaan
-- pizdubai
- "avioero normaali ilmiö" ei tarkoita, että sitä pitää tehdä, mutta valtion politiikka on suvaitsevainen ja tuhoaa ihmiskuntaa
- Pizdubai
Didn't saw my children close to 2 years all together
- Never interviewed for the case if social secure are judging me
- I don't know where my family is living
- I can't meet alone my family but only with social worker
- they are making decision about my children's life without me
- they doesn't tell me the reason, why they took my family away
- they are not divorcing me as well from my family
- finish rasism is a reason why they "killed" my family
- luck of the family love, that woman can give birth naturally, because s-section is not a birth but a clinical operation. Birth is not a disease. S-cection causes breakdowns.
- social secure services are involved with the national movements
- my family were threatened from the Finish police
- police broke my personal property, putted me in prison for one day- PIZDUBAI
onko siuntion johtaja supojen koiruus?
jolla valta päättää perheestäni?
silloin hänestä tulee epäilty
vahingon sattuessa ja muuten, koska asia on KESKEN - pizdubai
koko suomi on tarkasti valvottu
maahanmuuttaja tukehtuu
varsinkin supojen vainoissa
jolloin leikataan
pankkitilit
sossutulot
asunnot
omaisuus
kelatuki
työvoimatoimiston työsaantii
Suomessa jokainen pläntti on jonkun
niin että mitään vapautta ole
Suomessa on valkonaamoja
turvaamassa oikeuksiaan
varastamassa
kuinka piktään maahanmuuttajalla menee
ennen kuin tasa arvo astuu voimaan
miksi taiteita syrjitään pisteeseen,
että taiteilja kuolee?
tämä on rikos
taiteilijalla on oikeutta perheeseen
rakkauteen, hyvinvointiin
missä on työ? - pizdubay
-meillä oli auto lyhyen ajan, jonka tuulilasia rikkoivat poliisit punaisella pakettiautolla, jolla on terävät kulmat Viikissä parisen vuotta sitten. Kivellä heitettiin autoon, josta tein rikosilmoituksen heti. Kyseinen mahdollinen pakettiauto seisoo Viikin romuttamon alueella ja kyseinen alue on supojen maata.
- joukko turunen savonlinnasta leikkasi pahasti perheeni ja muita metsäkoulun oppilaita, joista kaksi oli taiteilijoita. minne suome taiteilijoita pane? roskiin? anna työtä!! turunen on mielipuoli
- suomessa ei ole oikeutta ja turvaa ja koko laitos on kaatanut itse itsensä, koska valtiota hoidetaan sukusuhteidein perusteella, vaikka suomella on velvollisuuksia eu:n edessä ja muiden maiden edessä. täyttä riippumattomuutta mitä persut ajavat, ole oleamassa!! hoida ulkomaalaisia kuntoon hyvin.
- ylimielinen asenne lasten suojelusta - pizdubai
naiselle yhteiskuntakiintiöt syntyvys ja populaatioluvun perusteella
maahanmuuttajalle kiintiöluvut työpaikkoihin yhtä lailla asukasluvun perusteella
lapsille oikeutta olla kotikasvatettuja
horoskooppi pakolliseksi koulussa
taiteilijoille oikeuksia. riittää heidän riistoa, ei enää
armeijasta palkkaarmeijaa. se on ammatti ja sinne menee hän, joka on sotilas, eikä kuka sinne paskaan astuu. samassa vapautu paljon rahaa, jota maksamme kotiäideille - normaali kk palkka ja taiteilijoille - pizdubai
- 100 % työllisyys on epärealistinen luku. työsuhteita on monia, joista työkkäri ei edes ole keksinyt vielä mitä
yli 20 vuoden pulpettipänttääminen on vanhentunutta, koska toisten oppijoiden tapa oppia on kokemusperäinen eikä kirjalukua. globalisaatio esiin ja maailmalle oppimaan!!!
pohjoisen ihmisten rikollisuus on täyttynyt ajat sitten kuinka he kohtelevat maahanmuuttajaa. - pizdubai
maahanmuuttaja on pyhää koska olemassaolollaan rikastutti paikallisväkeä. Maailma kun sekoittuu ja kulttuuri saapuu ei vain telkkarin vällityksellä mutta myös fyysisesti viereen. Siitä kannattaa olla iloinen eikä harrastaa mitään väkivaltaa.
jos Sipon sossut olisivat tahtoneet olla oikeassa, niin olisivat jo ajat sitten saattaneet minua lapseni luokse. Sossun tehtävä on saataa perhe yhteen, koska perhe on nuori ja se tarvitsee elämässä tukea, mutta ei sellaista, että erotetaan perheen jäsenet toisistaan. Se on tappoa. Miksi perhettä ei saateta yhteen? Miksi kaikki on jätetty kuten kaikki on?
Suomen laki syö itse itsensä, koska se ei edes osuus maahanmuuttajan tarpeeseen, vaan asiat tapahtuvat omassa vedossaan kaikessa hiljaisuudessaan...mitä sekin on? Kerro laki maahanmuttajalle ja kerro myös vaihtoehto, ettei hän olisi pomputettavana miten sattuu....
Suomella edessä kotimaasta luopumista, koska nykymaailmaa on sellainen, eikä koska maahanmuuttaja on sellainen. Maahanmuutto on kysymys numero 1. Samoja muutoksia käyvät muutkin maat. Miksi suomi olisi erityisasemassa siinä? Väkivalta on rikos!
Suomi on teknisen materialistinen. Siksi se on tyhmä. Ei ole tukea henkisyyteen. Länsi ei pärjää ilman Idän Viisaita. - pizdubai
ulkomaalainen palkkaarmeija suomessa tappaa maahanmuuttajaa ja suomalaisia vanhojen rotuolettamuksien perusteella
perheen suvulla on täydet oikeudet lapseen. lapsella on oikeus sukuun. Mitä vittua suomen sossu tekee kun ottaa oikeudet itselleen. Eivät he edes osaa hoita lasta, joka on suvun jälkeläinen!! - pizdubai
virkatekijät väärentävät henkilödatatietoa
- pizdubai
pizdubai kirjoitti:
maahanmuuttaja on pyhää koska olemassaolollaan rikastutti paikallisväkeä. Maailma kun sekoittuu ja kulttuuri saapuu ei vain telkkarin vällityksellä mutta myös fyysisesti viereen. Siitä kannattaa olla iloinen eikä harrastaa mitään väkivaltaa.
jos Sipon sossut olisivat tahtoneet olla oikeassa, niin olisivat jo ajat sitten saattaneet minua lapseni luokse. Sossun tehtävä on saataa perhe yhteen, koska perhe on nuori ja se tarvitsee elämässä tukea, mutta ei sellaista, että erotetaan perheen jäsenet toisistaan. Se on tappoa. Miksi perhettä ei saateta yhteen? Miksi kaikki on jätetty kuten kaikki on?
Suomen laki syö itse itsensä, koska se ei edes osuus maahanmuuttajan tarpeeseen, vaan asiat tapahtuvat omassa vedossaan kaikessa hiljaisuudessaan...mitä sekin on? Kerro laki maahanmuttajalle ja kerro myös vaihtoehto, ettei hän olisi pomputettavana miten sattuu....
Suomella edessä kotimaasta luopumista, koska nykymaailmaa on sellainen, eikä koska maahanmuuttaja on sellainen. Maahanmuutto on kysymys numero 1. Samoja muutoksia käyvät muutkin maat. Miksi suomi olisi erityisasemassa siinä? Väkivalta on rikos!
Suomi on teknisen materialistinen. Siksi se on tyhmä. Ei ole tukea henkisyyteen. Länsi ei pärjää ilman Idän Viisaita.siuntion eikå sipoon
- pizdubai
Siuntio on tappanut lapsiani. Itse koin lapsena paljon sortoa ja nyt Siuntio jatkaa samaa rataa ja Kirkonnummi. Te olette syyllisiä sille, mitä pahaa tapahtuu lapselleni ilman isää ja moraaliton suomen politiikka, jossa naida voi ketä vain ja erota koska vain. Nainen on hyödyke, jota pitää kirjata lääkärikäynnillä, suomalaisittain.
- pizdubai
asuiko punkaharjulla amerikano keltaisessa puutalossa ja joka ajoi meidät pois. tykkääkö amerikano keltaisista puutaloista, jota on omanut hesastakin ja kenties muualta? onko vähän tilaa, että taiteililjaperhettä pitää ajaa alas? näin suomen valtio myy perseensä rikkaille, koska suomi on köyhä. ja suomi myy pilkkahintaan.
suomen maakaupat ovat uusiutumassa kun maailman rikkaat ovat halvan maan perässä, venäjä, usa, eu, kiina....globaalipolitiikka on se, vittu taas kerran, että rikas vie kaikki maat ja syttyy sotaa, köyhältä sittenkin viedään maita. - pizdubai
taiteilijat rakentavat ghettoa!!! äläkä poliisi puutu!!!
taide on vapaavalintaista eikä tiede ole keksinyt mitä se on. eikä tiede ole keksinyt mitä on rakkaus. sellaista lääkekemiaa ole olemassa kuin rakkaus. rakkaus on vapaavalintaista. sellainen nainen jolla ei ole rakkautta, niin sillä ei tee mitään.
ghettoa on pakko rakentaa, koska valtio ei suo muita mahdollisuuksia. kysyin puutalon asuttamisesta alueelta, jota kukaan ei olisi tarvinut, mutta vantaan kaupunki romutti loistavassa kunnossa olevan rintamaamiestalon.
suomen ainoa kaupunki on ITIS - itä helsinki, koska siellä on maahanmuuttoa oikeassa suhteessa.
koko pohjoinen on yhtä pillua, mutta sinne rikkaat ulkomaalaiset pyrkivät ja koko metsäläinen suomi siirtyy jonnekin - pizdubai
rikkaat ulkomaalaiset saivat korkeita virkoja ja alensivat köyhää maahanmuuttoa. oikeutta ei ole.
valtio sai kunnolla rahaa ja tappoi omia köyhiä. korruptio kyseessä
mormoni gondooni on cia, ylimielinen p.
suomi on lopussa - pizdubai
suomen "rauhanomainen" istutus kesti 10 vuotta. valtiohjohdon suunnitelma.
usalla ei ole mitään hyvää perheenhoitoa, vaan kaikki perustuu pakkohoitoon. sellaista maailmankuvaa emme halua, että lastasi voidaan varastaa ja eukkoasi raiskata ja isovanhempia tappaa.
siihen usa pyrkii. usa menehtyy omaan ylimielisyyteensä. - pizdubai
istutusta johdettiin ruotsista käsin, siksi agenteilla on mustat hiukset, lyhyt otsa...he opiskelivat suomea ahkerasti....ihmistappoa varten. Nato on tullut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024467Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821197- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091032Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna83913Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk10847- 64846
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64816