Olettekos muuten huomanneet että kun ovellenne tulee Jehovan todistajia tai todistaja niin hän ei koskaan tervehdi !
Todistaja piilottaa tervehdyksensä johonkin asiaan .
Hän saattaa sanoa ovellasi että onpas pakkasta tai jotain mutta ei tervehdi.
Älkää päästäkö heitä sisälle. Kyllä kaikkia täytyy tervehtiä !
Todistaja piilottaa tervehdyksensä johonkin asiaan .
Hän saattaa sanoa ovellasi että onpas pakkasta tai jotain mutta ei tervehdi.
Älkää päästäkö heitä sisälle. Kyllä kaikkia täytyy tervehtiä !
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se johtuu siitä, että muinoin kun vt-lehteä jaettiin Porneon katun kulmassa ovella, niin satemetsän allikkaatori hyöäkkäsi kolpotöörien Wing ja Wong kimppuun, ja söi heidät salkkuineen päivineen suihinsa nopeasti. He olivat tervehtineen hoopotusyrityksensä kohdetta ovella. Näiden jt muistoksi, jotka päätyivät allkaattorin aamiaiseksi ei tervehditä ovella. Nyky jt on sen sijaan määräyksenä laskea suhnua tervehtimisen sijaan ko. tilanteessa. Antaen ikäänkuin esimakua tulevasta jos huijaus menee läpi.
Kuulostaa minusta uskottavalta ja todelta. Olipa mukava lukea tuo.
Ovi vaan kiinni, niin pääsee niistäkin "suhnuajista" :D
Joo olipa taas tuossa jutussa pasKOO KOOssa ihan 2 verroin.
Niin totuudenmukaisissa jt-jutuissa väkisin tuppaa olemaan.
Jt:t ovat aivopestyjä joten kehuvat vain oven avaajalle esim. kotia kuten heitä on opetettu tekemään. Käyttäytyvät aina samalla lailla robottiarmeija kun on.
- Jo jeesus aikoinaan harrasti hajoita ja hallitse politiikkaa , siis lahkoja pitää olla het kymmeniä.
Ovat venäläisiä osa osa islamista kääntyneet tai juutalaisuudesta kuten hellaritkin on niit. Eivät usko kristukseen ristiinnaulittuun opettavat vaan lakia ja sääntöjä. Kaskyjä .