Olettekos muuten huomanneet että kun ovellenne tulee Jehovan todistajia tai todistaja niin hän ei koskaan tervehdi !
Todistaja piilottaa tervehdyksensä johonkin asiaan .
Hän saattaa sanoa ovellasi että onpas pakkasta tai jotain mutta ei tervehdi.
Älkää päästäkö heitä sisälle. Kyllä kaikkia täytyy tervehtiä !
Jehovantodistajat eivät tervehdi!
7
82
Vastaukset
Se johtuu siitä, että muinoin kun vt-lehteä jaettiin Porneon katun kulmassa ovella, niin satemetsän allikkaatori hyöäkkäsi kolpotöörien Wing ja Wong kimppuun, ja söi heidät salkkuineen päivineen suihinsa nopeasti. He olivat tervehtineen hoopotusyrityksensä kohdetta ovella. Näiden jt muistoksi, jotka päätyivät allkaattorin aamiaiseksi ei tervehditä ovella. Nyky jt on sen sijaan määräyksenä laskea suhnua tervehtimisen sijaan ko. tilanteessa. Antaen ikäänkuin esimakua tulevasta jos huijaus menee läpi.
- alligaattoritPahiksia
Kuulostaa minusta uskottavalta ja todelta. Olipa mukava lukea tuo.
Ovi vaan kiinni, niin pääsee niistäkin "suhnuajista" :D - usKOOpasKOO
Joo olipa taas tuossa jutussa pasKOO KOOssa ihan 2 verroin.
usKOOpasKOO kirjoitti:
Joo olipa taas tuossa jutussa pasKOO KOOssa ihan 2 verroin.
Niin totuudenmukaisissa jt-jutuissa väkisin tuppaa olemaan.
- khgfty
Jt:t ovat aivopestyjä joten kehuvat vain oven avaajalle esim. kotia kuten heitä on opetettu tekemään. Käyttäytyvät aina samalla lailla robottiarmeija kun on.
- augustinna
- Jo jeesus aikoinaan harrasti hajoita ja hallitse politiikkaa , siis lahkoja pitää olla het kymmeniä.
- älkääeksykö
Ovat venäläisiä osa osa islamista kääntyneet tai juutalaisuudesta kuten hellaritkin on niit. Eivät usko kristukseen ristiinnaulittuun opettavat vaan lakia ja sääntöjä. Kaskyjä .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604696Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511698- 1781669
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871152
- 2041136
- 651094