Berner kerää hyväuskoisilta suomalaisilta mittavia summia säätiöllensä. Säätiön tarkoitus on rakentaa sairaala lapsille. Sairaala joutuu maksamaan huimat vuokrat säätiölle.
Vielä ei ole tietoa kenen lapset saavat hoitoa k.o. sairaalassa. Onko se tarkoitettu kaikille, vai käytetäänkö sitä ensisijaisesti ns. eliitin lasten hoitoon?
Bernerin lastensairaala huijauskeräys?
20
306
Vastaukset
- Punikki.kova.valehteelee
Mistähän tuon taas keksit maataloustukiainen
- turhaontoivosi
somessa älyttömiä kirjoittavien lapsia ei oteta hoitoon
- näintuoasiaoikeestion
Yhteiskuntarosvohan tuo Bernerkin on, mutta miksei SAK/demarimafiakaan halunnut sijoittaa miljardeja suomalaisten lasten terveyden puolesta?
No siksi, kun SAK/demarimafia haluaakin kurjuutta lisää maahamme.
Kertokaapa yksikin sellainen tapaus, jossa SAK/demarimafia olisi sijoittanut yhteiskuntarosvouksellaan hankkimian rahoja laittanut likoon kansakuntamme hyväksi.
Asuntobisneksilläänkin kusettaa vain köyhiä, ja kiinteistösijoituksillaan valtioa.
Jos kieroja ja roistoja on muutkin, niin kyllä rosvoja on demaritkin, kuin vassukatkin.
Ruotsissakin juuri demariketkuämmä oli kiilannut asuntojonossa muiden ohi, ja maksattaa vielä vuokransakin työntekijöiden selkänahasta.
Kyllä se vain niin on, jotta meilläkin demarit ne kaikkein sutkimpia ja rosvoimpia ovat, jotka vielä hävytömästi ryöstää työläisiä kieroudella "PORVARIEN" eli ökyrosvojen hyväksi.
Sitä se vain taas on nuokin asiat, etteivät ala sopimaan mistään, ennenkuin työläiset on ajettu entistäkin ahtaammalle, eli auttavat Kokoomusta oppositiosta käsin. niin ja jaloinkin.....- P_unikki
Kaipaako palstalaiset Urpilaisen ja Kataisen naamoja.
Hymyilyä, itsevarmuutta jne
- LapsillaMaksatitte
Miksi syöpälapset joutuvat maksamaan vuokraa, jotta jotkut terveet aikuiset saavat voittoa?
Valtio antanut avustusta sairaalaan, samoin kuin rahaa kerätty yksityisiltä ihmisiltä lahjoituksina "lasten syöpäsairaalaan" kertomatta,
että säätiö ottaakin vuokraa sairaalasta eli rahaa investoijille.
Lahjoittajat kokevat itsensä petetyiksi, samoin veronmaksajatkin joiden rahoja myöskin on laitettu pesämunaksi vuokratuottoja havitteleville.
Syöpäsairaalakeräys - ja projekti olisi pitänyt toteuttaa niin, että siitä ei tarvitse maksaa vuokraa, sairaat lapset sitä eniten tarvitsisivat ja olisivat saaneet sillä enemmän.
"Ahneus antaessaan otti samalla lapsilta."
Ehkäpä ne ahneuteensa sortuneet vielä lahjoittavat sairaalan oikeasti lapsille?- Voi_reppanaa
Kun on pikkulusikalla annettu ei voi kauhalla mättää...
Lastensairaalan hinta tulee olemaan nykyarvion mukaan 175 miljoonaa euroa ja säätiön keräys tuotti n. 36 miljoonaa euroa.
Kun tämä puuttuva 140 miljoonaa euroa otetaan lainaa, niin säätiölle tulee siitä melkoinen lasku vuosittain. Neljän prosentin korolla se olisi yli 5 miljoonaa euroa vuodessa...
Mietippä sitä jos osaat. - LapsillaKapankäyntiä
Voi_reppanaa kirjoitti:
Kun on pikkulusikalla annettu ei voi kauhalla mättää...
Lastensairaalan hinta tulee olemaan nykyarvion mukaan 175 miljoonaa euroa ja säätiön keräys tuotti n. 36 miljoonaa euroa.
Kun tämä puuttuva 140 miljoonaa euroa otetaan lainaa, niin säätiölle tulee siitä melkoinen lasku vuosittain. Neljän prosentin korolla se olisi yli 5 miljoonaa euroa vuodessa...
Mietippä sitä jos osaat.Ottivatkoyksityisiltä sijoittajilta sen lainan? Ja jättää ne vuokratuottoja / lainakorkojansa havittelevat sijoittajat kokonaan ulos.
Valtion/Helsingin kaupungin/HUS:in olisi pitänyt rakentaa se lastensairaala ja kerätä postiin yksityisiltä lahjoittajilta rahaa.
Eipä syöpälapsille tarvitsisi olla vuokralla.
- tässätotuus
Bernerin sairaala tarkoitettu vain ja ainoastaan rikkaiden ruotsinkielisten perheiden lapsia varten. Köyhien suomenkielisten kakaroita ei sinne päästetä. Se on Sipilän ja Stubbinkin vaatimus.
- Sinähän.valehtelet
tassätotuus
ja mistä tuon taas keksit ?
Olet kuin mikäkin jouruämmä.
- tässätotuus
Eikö saisi kertoa/juoruta totuutta Bernerin tarkoituksista ja pimeistä bisneksistä. Suurin voitto tulee kun heittäytyy ns. hyväntekijäksi. Sen Berner on tehnyt ja hyvin viekkaasti on tehnytkin. Berner on umpikiero muija. Suomen etua ei ikinä ajanut, mutta rahat kelpaa ahneelle.
- Marjuuulia
Joo Berner on ovela rahastaja. On olevinaan niin niin ystävällinen pehmis,.
- Saitiile_räkivistä
rupuista tehdään jatkuvasti päivittyvää listaa ja listalle päätyneiden pennut pentuineen ovat automaattisesti ulkona uuden sairaalan potilasjonosta. Ainoan poikkeuksen tekevät jotkin johtavat demariketkut, niiden rupiset kakarat hoidetaan kellarikerroksessa.
- totta-kai
Olen jo 70 vuotias lapsi enkä ole ikinä päässyt kepulaisten sairaalaan hoitoon sairauksista. Joku totuus tässä kirjoituksessa on . Sen moni vielä tulee kokemaan kantapään kautta jos ei usko viisaitten varoituksia. Kepulaiset sotkevat taitavasti tieteen,politiikan ja uskonnon jotta voivat rahastaa hyväuskoisia ihmisiä. Kaikkihan luulevat olevansa muita viisaampia ja tähän perustuu tämän vallan käyttö.
- huh.huh.huh
Liikenne- ja viestintäministeri Anne Bernerin (KEPU) yritys saa 3,5 miljoonaa euroa vuodessa vuokrina lastensairaalasta. Hyväntekeväisyys näyttää olevan myös hyvää liiketoimintaa. Liikenne ja viestintäministeri on Vallila Interiorin omistajia ja toiminut yrityksen toimitusjohtajana, samassa osoitteessa toimii myös lastensairaalalta vuokratuloja saava yritys.
http://jormanordlin.puheenvuoro.uusisuomi.fi/202927-ministerin-yritykselle-huikeat-vuokrarahat-lastensairaalasta
Piiri pieni pyörii lapset siinä hyörii ... ! Miten on niin yhteiskunnan kaapinpäällä heiluneita päätynytkin tohon koko lastensairaalakuvioon taustalle. Ei se mitään varmaan se voi tuntua kivalta, kun kaveritkin Piiri pieni pyörii lapset siinä hyörii ... ! Miten on niin yhteiskunnan kaapinpäällä heiluneita päätynytkin tohon koko lastensairaalakuvioon taustalle. Ei se mitään varmaan se voi tuntua kivalta, kun kaveritkin pääsevät mukaan "hiekkalaatikolle".
Siis säätiökin kokoontuu Bernerin puulaakissa, missä siis on itse kiinteistöyhtiökin. - vvmlngk
Niin tuo bernerihän on keulakuvana lastensairaalalle. TUSKIN ITSE BERNER ON MITÄÄN TYÖTÄ TEHNYT SAIRAALAN HYVÄKSI KERÄÄ VAIN KAIKEN HUOMION JA IRTOPISTEET KAIKESTA!!
- Kepu_pettää_aina
Tyypillinen kepuli. Oma tasku on aina lähinnä.
- syvä.kurkku
Anne "BERSE" Berner tienaa Lasten sairaalalla. Tämä on julkisuudessa vähemmän tiedetty asia...
- rfyj67ma3
Berner on fasismi.
- olisi_hyvä
Nyt olisi oleellista tietää, miltä taholta laina on otettu.. Voisiko joku valottaa?
Hölmöläisiä huijataan lastensairaalalla. MTV:ssä järjestettiin huijausarpajaiset, joissa voitot olivat kaukoidässä valmistettua jätettä. Muovia, joka saastuttaa pois heitettynä Itämerta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1052653Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww1071860- 691566
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje221267Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi231093Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe50992- 81983
- 95978
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta124964Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta343853