rukoilu uhrien puolesta toi tulosta

Eilen illalla päätin rukoilla, että edes muutama nimi poistuisi kadonneiden listalta ja kappas kehveliä näin kävi. Tietysti joku voisi pitää tätä sattumana, mutta rukoukseeni liitin erityisen toiveen, että listalta sattumanvaraisesti valitsemastani Kimarin perheestä edes kaksospojat pelastuisivat, ja Herra näytti voimansa ja pojat olivat hävinneet listalta ja palanneet Suomeen.

Kyllä rukous näköjään voi auttaa konkreettisesti, kun ei pyydä liian paljon, eikä itselleen.
6550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kylläpäs ihminen on herkkä uskoinen, jos kerran jo on alttiina uskonnolllisuuteen.

Äänestä

ei muuta ku lisää kehiin niin kukaan ei olekaan kuollut tuolla aasiassa.
Koko tilanne on ihmisen aiheuttama, eikä Jumala varmasti siihen puutu... muutenhan jokainen voi toivoa suoraan jotain henkilöä kuolleeksi tai että jää eloon... uskovainen olen minäkin, mutta tuo on jo hihhulointia...

Äänestä

Voitko rukoilla samalla mulle lottovoittoa? Pliis...

Äänestä

Jos hyökyaallon uhreja, ketkä on ilmoitettu kadonneeksi, ei enempää löydy ja tule elävänä takaisin, saisin nähdä mahdollisimman monen sitten joskus taivaassa! Ja rukoilen samalla, että niistäkin ketkä tulevat kuolleena takaisin, mahdollisimman moni saisi pelastua taivaan kotiin! Toivon sydämestäni että kaikki tulevat takaisin joko elävänä tai kuolleena, koska kadonneiden uhrien omaisilla on varmasti todella suuri suru siitä että missä heidän omaisensa on.

Äänestä

Mikset rukoillut kaikkien listalla olevien puolesta, jos kerran rukouksellasi on noin suuri mahti? Kannattaisiko osoittaa ne rukoukset kaikkien eloonjääneiden puolesta. Monella loukkaantuneella on vielä pitkä matka terveyteen. Omaisilla on raskain aika menossa. He tarvitsevat kaikkia hyviä ajatuksia, mitä meiltä kaikilta liikenee.

Äänestä

ku sää oot hyvä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kristitty suomalainen kirjoitti:

Eilen illalla päätin rukoilla, että edes muutama nimi poistuisi kadonneiden listalta ja kappas kehveliä näin kävi. Tietysti joku voisi pitää tätä sattumana, mutta rukoukseeni liitin erityisen toiveen, että listalta sattumanvaraisesti valitsemastani Kimarin perheestä edes kaksospojat pelastuisivat, ja Herra näytti voimansa ja pojat olivat hävinneet listalta ja palanneet Suomeen.

Kyllä rukous näköjään voi auttaa konkreettisesti, kun ei pyydä liian paljon, eikä itselleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu