Hawkwindin solisti Lemmy Kilmister esiintyy

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ole 70-lukua nähnytkään. Taitaa olla vuodelta 2004 tuo vierailu Hawkwindissä.

Äänestä
  • Huumerikollisia kaikki

    Äänestä

  • perusss kirjoitti:

    Huumerikollisia kaikki

    Ime kalaa

    Äänestä

  • Niin. Lemmy ja Dickmick käyttivät piristäviä, muut bändin jäsenet rauhoittavia. Ristiriitojahan siitä syntyi. (Lemmy-elokuvasta opittua, kiitos YLE)
    Lemmyhän ei ollut Haukkatuulen alkuperäisjäsen, mutta kannattaa silti tsekata bändin eka pitkäsoitto, jos se ei ole jo tuttu. Se on jollakin omituisella tavalla, ööh, viehättävä, vaikka jatkolevytykset tahtoivatkin olla lähinnä helvetillistä suhinaa, enemmän tai vähemmän. Mikä taas tuo mieleen Tangerine Dreamin Phaedran, mutta se on jo toinen juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omullus_des_Opsupompus kirjoitti:

joskus 70-luvulla...

https://www.youtube.com/watch?v=7-PFWBzrbs8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu