antautua taistelematta? Baltian maat antautuivat joskus aikoja sitten Venäjälle. Ne yrittivät säästää omien kansalaisien henkiä. Miten kävi? Tuhansia oli ammuttu, tuhansia kuoli Siperian leirissä. Ryssä ei tiedä armosta mitään, paitsi kun on itse häätäessä.
http://youtu.be/IWLKiLXBGhg
http://youtu.be/IWLKiLXBGhg
Vastaukset 9
Vanhimmat
pitää antautua. Ne tekevät kaikkensa heikentääkseen maanpuolustustahtoa.
Ainakin osalla Tiltuista on isänmaaksi muotoutunut Venäjä. Tyypillisenä esimerkkinä ääri-tiltuista on Valkeakosken Tiltu, joka joka käänteessä mollaa Niinistöä, Suomen armeijaa, poliisia ja suomalaisia sotaveteraaneja.
Mikäli Tiltusta riippuisi niin presidentin linnan itsenäisyyden juhliin kutsuttaisiin aivan toisen maan sotaveteraaneja, jolloin myös veteraanien vastaukset ja laulut olisivat Tiltun mieleen!
Kun tällaista ei tapahdu on sekin Tiltun mielestä Niinistön vika!
HAHAHAHAHA!! =DDD
Tilt tilt kun päässäs tilttaa tilt tilt tiltuttelija!
Ja kun ei osaa perustella kirjoittaa lauseita sanomatta mitään!
Kylläpä tiltuttelija on niin viisas! Mikset hae nobelin rauhanpalkintoa! Sun roska puheitas ei tarvi kenenkään alkaa perustelemaan.
Venäjän mielistä Suomen on antautuva taistelematta kun se ei yksin pystyy vastarinnan. Venäjän mielistä Suomen ei saa liittyä Noton , kun tässä tapauksessa Venäjä hyökkä Suomen. On olemassa kolmas vaihtoehto, näytä keskisormea Putinele ja liittyä Natoon, eikä Puti mahda sinne mitään.
Ei antauduta taistelutta.
Tänne on naton todella vaikea hyökätä, apua saadaan varmasti venäjältä.
Kyllä nykyaikana on ihmisen oltava todella hukassa jos tuohon nato paskaan uskoo.
http://tamapaiva.blogspot.fi/2012/05/yhdysvaltojen-historia-sotaa-ja.html
Toveri Onoutoa, ei sun äitivenäjä aikaa hyökkä ketään. Ei Suomi eikä Nato. Pysykä omassa kylässä ja kaikki on ok. Ei enää kukaan uskoo hyväntahtoinen Venäjän ryssä vain tappaa ja ryöstä. Ja nyt te maistutte oma lääkettä kun chechenit sä teiltä rahat 10 kerta enemmän kun ne maksa veroja. Moskovalle lähetetty viime vuona 6,1 miljardia takaisin tuli 67,2 miljardia. Näin ryssä parka maistuu voito checheniassa.
Venäjäläisille on katkera tunne kun joutu maksamaan Čečnä suojelu rahoja.