VÄHÄPOJAN MÄÄRITELMÄ

SUOMEKSI. VÄHÄPOIKA = Vajaakehittynyt alaikäinen lapsi (tyttö tai poika).

(lähde: http://www.fsd.uta.fi/fi/aineistot/luettelo/FSD1343/wiF1343.pdf )

Vähäsuvakeille vaan tiedoksi että haukutte vammaisia lapsia. Jos näen tuolla kadulla, että joku suvakki haukkuu jotain alaikäistä lasta vähäpojaksi. On suvakilla sen jälkeen hyvin vähän elinaikaa. Väännän siltä vaikka paljain käsin niskat poikki. Ja laitan kyltin kaulaan. Tämä rasisti haukkui lapsia vähäpojaksi.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hmmm.
Ensin pitäisi tapahtua jumalaton ihme, että sinut saisi pois tietokoneen äärestä, saati ulos saakka, ja taitaa sinulla olla matkaakin lähimpään kylään tai kaupunkiin..?
Oli miten oli, jos pääsisitkin ulos saakka, sinulle iskisi kauhea ahdistus ja paniikkihäiriö heti kun näkisit ensimmäisen ihmisen ja sinun olisi soitettava mielenterveys tukihenkilöllesi.
On paljon muutakin negatiivista mikä sinusta huokuu joka hetkenä. Mutta en ala enempää listaa väsäämään, mielenterveysgiagnoosisi kertoo korutonta, että terveyttä ei ole.
Mutta jatka samaan malliin. Jospa tuo netissä uhoilu lieventää tuskaasi jossa elämäsi on enemmän kuin perseellään, eikä mitään saumaa tänne sosiaaliseen elämään.

Äänestä
  • Et tainut sitten jaksaa lukea tuota linkkiä loppuun adhd suvakki, etkä näköjään ymmärrä sarkasmia. Ahdistus iski kun luin tuota sinun kauheaa tarinaa itsestäsi. Katsoppa itseäsi peiliin. Olet kuvaillut itseäsi tuossa tekstissä. Sen jälkeen ota lääkkeesi ja mene nukkumaan.
    Hyviä mamu-unia suvakille.

    Äänestä

  • Mistä onnistuit tuon PDF:n löytämään ja että siellä tosiaan oli 1 maininta "vähäpoika" ; CTRL F , haku
    Nyt jäi Columbokin toiseksi.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvakit.hirteen kirjoitti:

SUOMEKSI. VÄHÄPOIKA = Vajaakehittynyt alaikäinen lapsi (tyttö tai poika).

(lähde: http://www.fsd.uta.fi/fi/aineistot/luettelo/FSD1343/wiF1343.pdf )

Vähäsuvakeille vaan tiedoksi että haukutte vammaisia lapsia. Jos näen tuolla kadulla, että joku suvakki haukkuu jotain alaikäistä lasta vähäpojaksi. On suvakilla sen jälkeen hyvin vähän elinaikaa. Väännän siltä vaikka paljain käsin niskat poikki. Ja laitan kyltin kaulaan. Tämä rasisti haukkui lapsia vähäpojaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu