http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452996648356.html
Myyjä nappasi varkaan Pirkkalassa - kirsikkavalopuut katosivat hameen alle
Tampereella kiinniotetulla varkaalla oli mukanaan melkoinen saalis.
Sisä-Suomen poliisi kertoo ottaneensa kiinni Pirkkalassa sijaitsevasta myymälästä myymälävarkaan. Hameeseen pukeutuneen varkaan helmoista löytyi melkoinen saalis.
Myyjä kiinnitti huomiota kassalinjojen ohi maksamatta poistuneeseen asiakkaaseen ja otti hänet kiinni. Paikalle hälytetyn poliisin tutkimuksissa selvisi, että nainen oli laittanut hameensa sisään muun muassa kaksi kirsikkavalopuuta.
Sisätilojen tunnelmavalaistukseen tarkoitettuja valopuita saa muun muassa 45–130 senttimetrin pituisina. Lisäksi helman alta löytyi lukkosula ja puhdistusspraytölkki.
Lauantaina iltapäivällä kiinni jäänyt 41-vuotias nainen asioi Pirkkalan Kenkätiellä sijaitsevassa myymälässä.
Kauppareissua tutkitaan näpistyksenä. Kyseessä oli naisen 12. kiinnijääminen omaisuusrikoksesta vuoden sisään.
Myyjä nappasi varkaan Pirkkalassa
8
174
Vastaukset
- Ripustuskoukut
Joltain on löytynyt jopa moottorisaha !
- taiteenlaji
Ja pakastettuja joulukinkkujakin on piiloteltu hameen alle.
- Puukko.Hagert
ISO VERKKOPUSSI HAMEEN ALLA. Jumalauta mä vihaan mammeja !!!!!!pu
- Rahtihameet
taiteenlaji kirjoitti:
Ja pakastettuja joulukinkkujakin on piiloteltu hameen alle.
Kyllähän sinne hameen alle mahtuu kaikki 50 tuumaista telkkaria pienemmät tavarat. Varastelua vartenhan ne on suunniteltu.
Vanhaan hyvään aikaan, 1980-luvulla, oli mustalaisakka jäänyt eräässä kyläkaupassa verekseltään kiinni, kun oli piilottamassa maitotölkkiä hameensa alle. Sen jälkeen ei kauppaan ollut yhelläkään mustalaisella mitään asiaa. - SelitysAsialle
Sossusta oli tullut vuoden lämmityspuut pilkkomattomina, joten siksi piti moottorisaha käydä varastamassa. Yleensähän mustalaiset eivät työkaluihin koske.
- ei.saa.yleistää
Yksittäistapaus!!
- Savuliharahtarimimmi
Että oikein rahtihame.
- NytMuaAlkoiNaurattaa
Miksi työkaluja on niin hyvä viedä kirppikselle myyntiin? Niitä ei mustalaiset varasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327163KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4176891Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693493Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521333078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092644Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442221- 1251914
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211777Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327