Eihän tuollaisessa vajakkilaumassa kukaan tervejärkinen muuten kehtaa esiintyä, ja ihan viisaat ei tuollaiseen roskasakkiin erehdy mukaan vaikka olisivat hieman ottaneetkin.
Oliko suvakkipellet tampereella kännissä ?
tammikuukin.tipaton
1996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Suvakkitolloille pitäisi laittaa huumetestit pakollisiksi, taatusti löytyisi jotain.
Siideripissikset tais olla aineissa.
Tunnistin ainakin yhden pelleistä kuvasta kasvomaaleista huolimatta, kamaa se vetää kuten ne muutkin.
Minustakin tuo oli tyhmä tempaus, eiväthän nämä makkarajuntit, oodinin soturit (haha) ymmärrä edes tuota vitsiä...
No tuo pelletempaus kertoo ainoastaan sen, kuinka tärkeää on turvata naisten ja tyttöjen kaduilla liikkuminen. Pelkästään naurattaa. Ei naisilla mitään hätää ole, he osaavat itse turvata itsensä. Korkeintaan virkapukuinen nuori konstaapeli kelpaa taluttamaan vähän sivummalle.
Mikä hiton vitsi, säälittävää itsensä nolaamista tuo oli. Taisit sinäkin vitun idiootti olla tuossa kiekuvassa huoraporukassa.
Onko suvakit joskus selvänäkin?
Mielenosoituksessa Suomessa naamiointi on rikos, odotankin poliisien hoitavan nyt velvollisuutensa ja nostavan syytteitä, kunhan ensin saavat selville keitä naamarien takana oli. Jos asia jää tähän niin katson, ettei poliisikaan noudata lakia...
Poliisi näki kyllä suunnattomasti vaivaa hennalan kkk-tyypin kanssa, vaikka jamppa vain seisoi kaikessa rauhassa paikoillaan.
Suvakki tollot näyttävät Suomen kansalaisille millaisia typeryksiä ne...video jakoon että kaikki näkevät! Moni muuttaa mielensä suvakeista kun näkevät näitä videoita!
http://mvlehti.net/2016/01/17/katupartio-joutui-tampereella-hairikoinnin-kohteeksi-video/
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/video-pellepartio-irvailee-odinin-sotilaille-taytamme-poliisin-saappaat-liikavarpaillamme/5693636
Katupartiot kunniaan!
Katupartiot Suomalaisten tuki ja turva poliisien lisäksi!
Niitten mielestä oli hauskaa mennä v:ttuileen?
Olipa mielihalut!
Saa v:ttuilusta kiksit?
Luotettavan oloisia ja rauhallisia miehiä nämä soturit, mutta olivatko ne ympärillä kiekuvat ja riekkuvat retardit karanneet jostain mielisairaalasta?
Olisivat soturit voineet kyllä alkaa saman tien hommiin laittamalla moiset katurauhan rikkojat ojennukseen, olisi varmasti käynyt kädenkäänteessä.
Joo, eivät uskalla näyttää naamaansa, se on toisaalta vaaransa heille. Tuossa mietin että jos suomalainenmies vähän humalassa ravintolaan tulossa/menossa näkee tuon pellelauman, ei välttämättä hyvää seuraa.
Iltalehti on näköjään mennyt noin alas kun on tehnyt tuostakin jutun:)
80% hyväksyy partioinin ehkä ei kannattais pelleillä.
vähäpojat järkyttyivät pelleistä. Ja samojen urhojen pitäisi turvata kadut?
Järkyttyi? Ihmeen rauhallisesti jaksoivat katsella sitä teidän riekkuvaa mielenterveyspotilaslaumaa. Itse olisin kyllä muutaman hakannut.
Pelleillä se ongelma on ollut jo kenties koko elämänsä?
Mennä nyt häiritsemään tavallisia huolissaan(syystä!) olevia kasalaisia.
Miksi? Tietenkin kiusa on kivaa kiusaajan mielestä; eihän se pelle sitä muuten tekisi!
Syksystä tiedetään, että arabit liikkuivat 30-50 ääliön laumoissa.
Eihän ne nyt pakkaseen uskalla, mutta odottakaas kevääseen, millaiset laumat heitä sitten löytyy kulmilta!
Sitten, kun se paska alkaa valuun teidän omille silmille, niin sitten tekin typerät "pellet" heräätte, mutta onko se sitten jo liian myöhäistä?
Naamiointia käyttävät myös terroristit.... ovatko suvakit ylpeitä tuosta tavasta. Tuo sairas esitys oli pelkurimainen ja äärettömän lapsellinen.. Ei edes kasvoja uskalleta näyttää... pelleilkää nyt ihan omilla kasvoillanne, ne kyllä käy pellenaamareista..
Luultavasti ovat tällä hetkellä kännissä ja osa huumeissa. Kertaavat viikonlopun tapahtumia yhteiskunnan verovaroin tukemissa asunnoissaan. Päihdyttävät aineet ovat ostaneet verovaroin rahoitettavista opintotuista, sossutuista tai vanhempien heille antamilla rahoilla. Muutama on luultavasti päässyt raahautumaan kouluunsa. Luultavasti heti on alkanut valtava kopioimisvimma, kun tekemättömät tehtävät pitää kopioida tehtävänsä viikonlopun aikana tunnollisesti tehneiltä opiskelijoilta.
hyysäritollot oli sekä kännissä että huumeissa.