Suurin osa pakolaisavauksia

Ei mut oikeesti hei, kuten Allu S. voisi sanoa...onko tässä nyt järkeä, kun kaikki suoraan tai epäsuoraan käsittelee yhtä aihetta??

Koko muu elämä ja Suomi ja Maailma(n meno) unhoittuu..........
Repikääpä omasta päästänne jotain originellia...puhuvia päitä on jo tarpeeksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

just

Äänestä

Haittamaahanmuuton ongelmat eivät häviä vaikenemisella. Kyllä suvakit ymmärtää sen mutta kun on pakko leikkiä hyväntekijää maan tulevaisuuden kustannuksella niin sitten on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taIkkuna kirjoitti:

Ei mut oikeesti hei, kuten Allu S. voisi sanoa...onko tässä nyt järkeä, kun kaikki suoraan tai epäsuoraan käsittelee yhtä aihetta??

Koko muu elämä ja Suomi ja Maailma(n meno) unhoittuu..........
Repikääpä omasta päästänne jotain originellia...puhuvia päitä on jo tarpeeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu